REKLAMA

Polisa na życie: z korzyścią dla pracodawcy i pracownika

2019-08-09 15:44
publikacja
2019-08-09 15:44

Atrakcyjnym benefitem dla pracowników jest grupowe ubezpieczenie na życie, które zabezpiecza bliskich osoby zatrudnionej na wypadek jej śmierci, a także zapewnia pracownikowi szereg świadczeń w razie  choroby, wypadków czy niezdolności do pracy.

Pracodawcy nie mają dziś łatwo. Rynek należy do pracowników i żeby przyciągnąć do firmy i utrzymać w niej wartościowych pracowników przedsiębiorca musi zapewnić im jak najlepsze warunki pracy. Jednym z bardziej cenionych benefitów jest pracownicze ubezpieczenie na życie, które korzystnie wpływa na wizerunek przedsiębiorcy w oczach pracowników.

- W Polsce  odsetek osób, które miały styczność z wypłatą świadczenia wynosi 29 proc., natomiast wraz ze wzrostem wypłaty świadczeń i świadomości ubezpieczeniowej Polaków popularność polis na życie w Polsce będzie rosła – wskazuje Borys Kowalski, członek zarządu Unum Życie.

fot. / / Materiał partnera

Grupowa polisa na życie to rzeczywista ochrona pracowników i ich rodzin

Nie oznacza to, że pracownicy nie mają nic do powiedzenia.

- Często pracodawca finansuje wariant podstawowy ubezpieczenia, a pracownik ma możliwość rozszerzenia zakresu ochrony ubezpieczeniowej korzystając z wariantów dodatkowych programu. Dzięki temu nawet oferta ubezpieczenia grupowego od pracodawcy może być bardziej dopasowana do indywidualnych potrzeb każdego ubezpieczonego – dodaje Dariusz Modzelewski.

Równocześnie plusem ubezpieczenia grupowego dla pracowników jest ograniczenie formalności związanych z zawarciem umowy. Pracownik wypełnia formularz przystąpienia do ubezpieczenia i na tym kończą się jego działania. A wniosek można wypełnić on-line, bez konieczności drukowania i podpisywania dokumentu w formie papierowej.

fot. / / Materiał partnera

Udział w grupowym ubezpieczeniu na życie to atrakcyjny benefit dla obecnych i przyszłych pracowników firmy

Szereg zalet dla pracodawcy

Korzyści z pracowniczych polis na życie czerpią nie tylko pracownicy, ale także pracodawcy. Szefowie spółek, którzy zdecydowali się na wdrożenie grupowego ubezpieczenia na życie, są postrzegani jako osoby troszczące się o osoby zatrudnione oraz ich rodzinny, a atrakcyjny benefit, którym jest ten produkt, zwiększy motywację i lojalność pracowników.

Na tym jednak nie kończą się zalety tego ubezpieczenia dla pracodawców. Zawarcie grupowego ubezpieczenia na życie pracowników, finansowanego przez pracodawcę, pozwala też uniknąć konieczności wypłacania przewidzianej przepisami kodeksu pracy odprawy pośmiertnej. Pracodawca może nie wypłacać tej odprawy z własnych środków, jeśli kwota świadczenia z polisy grupowej jest co najmniej równa wysokości odprawy pośmiertnej przysługującej rodzinie pracownika. Ponadto, pracodawca może dodawać wpłacone przez siebie składki na ubezpieczenie pracowników do kosztów uzyskania przychodów.

Przedsiębiorca nie musi natomiast obawiać się dodatkowych komplikacji i utrudnień związanych z ubezpieczeniem. Ruchy kadrowe w firmie nie wpływają na wysokość składki, zatem rotacja pracowników nie utrudnia obsługiwania polisy. Pracodawcy mogą natomiast liczyć na ułatwienia i wsparcie, takie jak pomoc przedstawiciela zakładu ubezpieczeń czy dostęp do materiałów oraz narzędzi informatycznych.

Źródło:Artykuł promocyjny
Tematy
Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki