Planszówka o ekonomii. Petru: Dajmy dzieciom właściwe odpowiedzi

Niski poziom wiedzy ekonomicznej Polaków potwierdza wiele badań, dlatego tak ważne jest, aby już od najmłodszych lat szerzyć wiedzę dotyczącą podstaw ekonomii i zarządzania własnym budżetem.

Planszówka o ekonomii. Petru: Dajmy dzieciom właściwe odpowiedzi


- Praca nad grą: Pestka, drops, cukierek była dla mnie bardzo ciekawa. Przede wszystkim musiałem przeczytać książkę Grzegorza Kasdepke: Pestka, drops, cukierek, która wyjaśnia takie podstawowe pojęcia ekonomiczne najmłodszym. Musiałem przełożyć fabułę książki na grę. Zwykle zajmuję się przerabianiem tematów historycznych, tu miałem do czynienia z bajką. Grę testowałem od razu na dzieciach, tak żeby osiągnąć jak najlepszy efekt.

W tej grze stajemy się mieszkańcami smutnego królestwa, do tego smutnego królestwa wpadają przez dziurę w kieszeni ośmioletniego chłopca różne towary, te towary przetwarzamy na dobra, które możemy sprzedać mieszkańcom smutnego królestwa, dzięki temu oni staną się weseli, bo są to pierwsze kolorowe towary, jakie w ogóle w tym królestwie oglądano. Jest to prosta gra ekonomiczna, a wygrywa ten, kto zarobi najwięcej pieniędzy - mówi Karol Madaj - twórca gier planszowych.

W projekt zaangażował się Ryszard Petru, tworząc komentarze ekonomiczne do książki, która jest pierwowzorem gry. - Bardzo mi zależy na tym, aby wiedza ekonomiczna dotarła pod strzechy. Trzeba zaczynać od dzieci. Potem te definicje służą zarówno dzieciom, jak i dorosłym, ale także posłom w parlamencie. Trudniej jest uczyć dorosłych ekonomii, a dziecko chłonie tą wiedzę. Ważne tylko, by na tym etapie, kiedy jest młode dawać mu właściwe odpowiedzi, a nie tej odpowiedzi unikać, bądź mówić rzeczy nieprawdziwe - mówi Ryszard Petru - Poseł na Sejm RP.

Rozmawiała Anna Drozd

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 ~Stm

Bardzo ładna akcja ocieplająca nieco wizerunek, po aferze "mieszkania w Warszawie za 100 000 zł" :)

! Odpowiedz
0 1 ~Jan

Właściwe odpowiedzi,ale wg kogo właściwe?

! Odpowiedz
1 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
4 5 ~wwff

Czy redakcja Bankiera mogłaby nie "pompować" Pana Petru. Bądźcie poważni. Już wystarczy, że kilka miesięcy temu, stowarzyszenie zanim jeszcze stało się partią w nagle w pierwszym sondażu miało 11% poparcia, choć nikt o nim nie słyszał. Co za wstrętne ustawki medialne.

! Odpowiedz
8 7 ~Corrida

czy na planszówce z ekonomii są porno teatry sponsorowane z budżetu państwa, tak jak chciał by Pan Petru??

! Odpowiedz
5 6 ~Jasko

Masz na myśli Polski Narodowy Teatr Prokreacji za jedne 500 zł?

! Odpowiedz
12 7 ~cc

Panie Petru, oszczędź Pan wstydu...

! Odpowiedz
4 5 ~k-m

Wyjaśnij, o co Ci chodzi?

! Odpowiedz
4 5 ~pp

To proszę teraz powiedziec czy ekonomia i do bre podstawy gospodarki to dobra inwestycja na giełdzie ...tak ale nie w naszym kraju gdzie gielda to szulernia oszustów gdzie pkb Polski rośnie za 10 lat o 40% a gielda spada o 50% i po co tu dzieci uczyć czegos co nie jest przydatne w naszym kraju.

! Odpowiedz
1 9 ~k-m

No właśnie po to ta gra. Żeby za 15 lat dzieci, które w grę grały nie dadzą zrobić się w trąbę politykom, bankierom, niektórym pracodawcom i urzędnikom. Kto myśli długofalowo sadzi las. i cierpliwie czeka. Kto na krótki dystans to sadzi krzaki i szybko zostaje z niczym.

! Odpowiedz

Do rozliczenia PIT 2018 zostało:

WCZYTAJ TWÓJ E-PIT

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 1,7% III 2019
PKB rdr 4,9% IV kw. 2018
Stopa bezrobocia 6,1% I 2019
Przeciętne wynagrodzenie 4 931,8 zł I 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% III 2019

Znajdź profil