REKLAMA

Pfizer i BioNTech wystąpiły do EMA o autoryzacje szczepionki przeciw koronawirusowi

2020-12-01 11:31
publikacja
2020-12-01 11:31
fot. Konektus Photo / Shutterstock

Firmy Pfizer i BioNTech wystąpiły do Europejskiej Agencji Leków (EMA) o warunkową autoryzację ich szczepionki przeciw Covid-19 - podał we wtorek Reuters. Dyrektor generalny BioNTech zapowiadał wcześniej, że szczepionka może być dopuszczona do użytku przez organy regulacyjne UE w połowie grudnia.

Amerykański producent leków Pfizer poinformował 18 listopada razem ze swym niemieckim partnerem BioNTech o wynikach badań, które wykazały, że ich kandydat na szczepionkę wykazał 95 proc. skuteczności w zapobieganiu Covid-19, bez większych obaw o bezpieczeństwo.

Pfizer i BioNTech poinformowały o wystąpieniu do EMA dzień po tym jak taki krok ogłosił amerykański koncern Moderna, który również opracowuje szczepionkę przeciw koronawirusowi.

Europejska Agencja Leków informowała w ubiegłym miesiącu, że może zatwierdzić pierwsze szczepionki przeciw Covid-19 do końca obecnego lub na początku przyszłego roku. Komisja Europejska zapewniła, że z jej strony procedury zostaną przeprowadzone bezzwłocznie.

EMA, z siedzibą w Amsterdamie, zajmuje się dopuszczaniem do obrotu produktów leczniczych w UE i ich kontrolowaniem. Po zielonym świetle z jej strony Komisja Europejska wydaje decyzje pozwalające przedsiębiorstwom farmaceutycznym na sprzedaż leków w całej UE.

EMA ustanowiła przyspieszoną procedurę, która pozwala jej zbadać dane dotyczące bezpieczeństwa i skuteczności szczepionek, gdy tylko staną się dostępne, nawet przed złożeniem formalnego wniosku o zezwolenie ze strony producenta.

stk/ ap/

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (12)

dodaj komentarz
darius19
widze ze mr.Putin mocno zainteresowany promowaniem rosyjskiej szczepionki. Tow."ajwaja" dostal prykaz od mocodawcow....
ajwaja
oddaj babci PC
wiecej ci nie da
darius19
jest i "ajwaja" RUSKI TROLL dawneaj "ajwaj'. Dezinformacja, Zamet, Opluwanie. Do dzisiaj nie odpowiedzial jak tam rezultaty zaszczepienie rosyjskiej szczepionki, ktora tak zachwalal??
ajwaja
skarzysz sie znowu cie opluwaja,
to nie ja :)
ajwaja
Afera Szumowski 2.0 ?
"Rzad" PISy kupil szczepionki dla 30 MILIONÒW+
___________________
""Tak rząd (nie)odpowiada na pytania o szczepionkę. Justyna Socha: To jest bezczelne

Pytania i… uniki rządu?
„W odpowiedzi na poniższy wniosek (18 pytań – red.) informuję, że Kancelaria Prezesa
Afera Szumowski 2.0 ?
"Rzad" PISy kupil szczepionki dla 30 MILIONÒW+
___________________
""Tak rząd (nie)odpowiada na pytania o szczepionkę. Justyna Socha: To jest bezczelne

Pytania i… uniki rządu?
„W odpowiedzi na poniższy wniosek (18 pytań – red.) informuję, że Kancelaria Prezesa Rady Ministrów nie jest właściwa w przedmiotowej sprawie i nie posiada wnioskowanych informacji. Zgodnie z art. 4 ust. 3 ustawy o dostępie do informacji publicznej, do udostępniania informacji publicznej zobowiązane są podmioty będące w posiadaniu wnioskowanych informacji""

NCZAS.COM
https://nczas.com/2020/11/26/szczepionka-na-covid-19-tak-rzad-nie-odpowiada-na-pytania/
ajwaja
Przekret raczej :)
30 milionów szczepionek w temp. -80 C
to sa tysiace nisko chlodzonych, izolowanych TIRów i agregatami 7/24
takich nie ma
ajwaja
Doswiadczenia na ludziach,
nastepny prosze:)
___________________
""Szczepionki adenowirusowe oparte na wektorach, takie jak oksfordzka, są stosunkowo nowe, a szczepionki mRNA - jak te opracowane przez Moderna i Pfizer - nigdy wcześniej nie były stosowane u ludzi.

Szokujący powód, dla którego szczepionka
Doswiadczenia na ludziach,
nastepny prosze:)
___________________
""Szczepionki adenowirusowe oparte na wektorach, takie jak oksfordzka, są stosunkowo nowe, a szczepionki mRNA - jak te opracowane przez Moderna i Pfizer - nigdy wcześniej nie były stosowane u ludzi.

Szokujący powód, dla którego szczepionka koronaawirusowa firmy Pfizer wymaga przechowywania w temperaturze -70C ... ponieważ zawiera eksperymentalne składniki nanotechnologii, które nigdy wcześniej nie były stosowane w szczepionkach
Nanocząsteczki lipidowe""

Nanocząsteczki lipidowe wywołują w organizmie reakcje hiperinfaminacyjne, prowadzące do ciężkich reakcji, hospitalizacji i potencjalnie śmierci.

Dlaczego w tych szczepionkach stosuje się LNP (Lipid Nanoparticles)? Jak dalej wyjaśnia CHD:

LNP "enkapsulują konstrukcje mRNA, które chronią je przed degradacją i wspierają pobieranie komórek", a dodatkowo wzmacniają układ odpornościowy (właściwość, którą naukowcy specjalizujący się w szczepionkach określają jako "nieodłączne właściwości adiuwantowe" LNP).

Innymi słowy, LNP są adiuwantami, co oznacza, że po wstrzyknięciu są one przeznaczone do wywoływania u ludzi reakcji hiperinfaminacyjnych. Odbywa się to w celu wywołania tworzenia przeciwciał, które następnie pozwalają producentowi szczepionki twierdzić wysokie wskaźniki "skuteczności", nawet jeśli te same adiuwanty powodują poważne działania niepożądane.

Zgodnie z ostatnimi badaniami nad szczepionkami przeprowadzonymi przez firmę Moderna, u 100% ludzi w grupie badanej pod kątem wysokiej dawki szczepionki wystąpiły reakcje niepożądane.

Rząd Wielkiej Brytanii przygotowywał się do fali śmierci od szczepionki""
M.in.

https://beforeitsnews.com/eu/2020/11/the-shocking-reason-why-pfizers-coronavirus-vaccine-requires-storage-at-70c-because-it-contains-experimental-nanotech-components-that-have-never-been-used-in-vaccines-before-2664075.html
ajwaja
Wegrzy dostali z EMA zgode na szczepionki rosyjskie np. Sputnik-V,
dotyczaca Wegier, bez zgody pelnej dla na UE
Podobnie Izrael, Brazylia, Filipiny, Chiny, Indie, Serbia itd. ca 2 mld. szczepionek
ajwaja odpowiada ajwaja
Pierwszy szczepia sie Morawitz, Balbina, Misiewicz, PISy-Boyz
potem reszta PISy
darius19
czekamy na komentarz tow."ajwaja" - ruskiego trolla. Swego czasu zachwalal rosyjska szczepionke. Na pytanie czy juz na sobie wyprobowal, nie odpowiada. Zamet, Dezinformacja, Opluwanie.

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki