Banki tymczasowo wyłączają wnioski o 500+

Najpierw PKO Bank Polski, a później także inne banki ogłosiły, że składanie wniosków o 500 zł na dziecko za pośrednictwem systemów bankowości internetowej nie będzie możliwe w końcówce tego miesiąca. Od 1 lipca rusza możliwość wnioskowania o pieniądze także na pierwsze dziecko.

(fot. lucadp / YAY Foto)

Po wczesnym, środowym komunikacie największego banku w Polsce, teraz kolejne banki, za pośrednictwem których możliwe jest złożenie wniosku o 500+, przekazują klientom informacje o czasowym wyłączeniu tej funkcji.

Banki wyłączają wnioski o 500+. Od 1 lipca ponowny start usługi

Najszybciej informacja dotarła do posiadaczy rachunków w PKO Banku Polskim i Inteligo. Pierwotnie bank podawał, że złożenie wniosku o 500 zł na dziecko w systemie bankowości internetowej nie będzie możliwe od piątku, 28 czerwca, do niedzieli, 30 czerwca. Później jednak zaktualizował informację - system będzie niedostępny już od czwartku 27 czerwca.

Również od czwartku, od godziny 23:30, niedostępna będzie opcja złożenia wniosku o 500+ w Getin Banku.

Możliwość składania internetowych wniosków o 500 + tymczasowo wyłączył również Bank Pocztowy i EnveloBank. Funkcja nie jest dostępna w systemie bankowości internetowej od 27 czerwca do końca miesiąca.

O północy z czwartku na piątek 27/28 czerwca funkcję składania e-wniosków wyłączy Credit Agricole  Bank Polska.

Od 28 czerwca do końca miesiąca niemożliwe będzie złożenie wniosku o 500+ w mBanku.

Gdzie złożyć wniosek o 500+ w tym czasie?

W czasie niedostępności usługi w systemach bankowości internetowej, klienci będący beneficjentami programu mogą przekazywać dokumenty:

  • poprzez rządową stronę https://empatia.mpips.gov.pl/ (do 30 czerwca do godziny 16:00),
  • w wersji papierowej w odpowiednim urzędzie gminy lub ośrodku pomocy społecznej realizującym świadczenia z programu "Rodzina 500+".

Składanie internetowych wniosków o świadczenie z programu 500+, tym razem także na pierwsze dziecko i bez kryterium dochodowego, możliwe będzie od 1 lipca br. Wnioski składane za pośrednictwem systemów bankowości internetowej przyspieszą otrzymanie świadczenia.  Więcej na ten temat w artykule "Wniosek w banku przyspieszy wypłatę 500+".

MW

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 fbi_survelliance_van

Ta koncepcja ma sens tylko wtedy gdy będzie trwać przynajmniej dekadę. Po jaką cholerę oceniać działanie 500+ teraz, kiedy się dopiero zaczęło?
Poza tym to dystrybucja środków, trafiają do obywateli, odebrane najprawdziwszej mafii: biznesmenom utrzymującym szemrane kontakty z politykami.

! Odpowiedz
2 3 szpaczysko

Dlatego mozna bylo skladac w czerwcu bo codziennie na swiat przychodza tysiace dzieci i tak sie sklada ze ich rodzice codziennie skladaja wnioski o 500+

! Odpowiedz
4 5 1as

Pytanie, dlaczego w ogóle można było składać w czerwcu jesli wiadomo, że wnioski można składać od 1 lipca.

! Odpowiedz
10 22 iwonka50

Banki przygotowują się do nowych zasad. To jest taki mega problem nie móc złożyć wniosku przez 4 dni? Po to żeby później móc składać również na 1 dziecko?

! Odpowiedz
18 6 szlachta-nie-pracuje

zrób przysługę ludzkości i się nie rozmnażaj

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne