REKLAMA

Nowacka: Liczyliśmy na więcej

2015-10-25 21:30
publikacja
2015-10-25 21:30

Nie oszukujmy się, liczyliśmy na więcej, ale dziś już wiemy, że to, co robiliśmy, miało głęboki sens, bo nauczyło nas być razem - powiedziała liderka Zjednoczonej Lewicy Barbara Nowacka po podaniu sondażowych wyników wyborów. "Wróci czas na lewicę, nie poddamy się" - zaznaczyła.

/ fot. Grazyna Myślińska / FORUM

Według sondażu wyborczego Ipsos dla TVN24, TVP1 i Polsatu Zjednoczona Lewica otrzymała 6,6 proc. głosów. Komitet koalicyjny Zjednoczonej Lewicy, by wejść do Sejmu, powinien uzyskać w wyborach 8 proc. poparcia.

Nie oszukujmy się, liczyliśmy na więcej i to było w zasięgu naszych możliwości - mówiła Nowacka. "Zrobiliśmy wszystko" - podkreśliła. "Jeszcze niepoliczone są wszystkie głosy, ale dziś już wiemy, że to, co robiliśmy razem miało głęboki sens, bo nauczyło nas być razem" - powiedziała. "Warto być razem, warto walczyć wspólnie" - dodała.

Dziękowała za "godziny pracy" przekonywania wyborców do wspólnych wartości: wolności, równości, demokracji.

Podziękowała też szefom partii za zgodę na koalicję, m.in: szefowi SLD Leszkowi Millerowi, Twojego Ruchu Januszowi Palikotowi, Unii Pracy Waldemarowi Witkowskiemu. "Zjednoczona Lewica to nie był projekt na wybory, to był projekt na lata" - dodała.

Pogratulowała również zwycięzcom wyborów. "Odnieśliście sukces, widać takie jest zapotrzebowanie obywatelek i obywateli - na ideologię" - mówiła Nowacka. (PAP)

mce/ eaw/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (13)

dodaj komentarz
~polskidziad
....więcej !! ....,a kto się kuma z Palikotem !!???? - tym nihilistą i zgniłym..utasem ,no kto ? ...
...''kto z kim przystaje - takim się staje ''........to tak na przyszłość ,do zapamiętania .
~mkop
W Polsce nie można mówić o lewicy w oparciu o RP i LSD. Mówienie o lewicy na bazie RP i LSD to czysta HIPOKRYZJA. W Polsce nie ma lewicy wg standardów europejskich. SLD musi się zdekomunizować. Jak się oczyści z tzw. działaczy betonów bolszewickich to może po wymianie pokoleniowej i zmianie swojej komunizującej ideologii W Polsce nie można mówić o lewicy w oparciu o RP i LSD. Mówienie o lewicy na bazie RP i LSD to czysta HIPOKRYZJA. W Polsce nie ma lewicy wg standardów europejskich. SLD musi się zdekomunizować. Jak się oczyści z tzw. działaczy betonów bolszewickich to może po wymianie pokoleniowej i zmianie swojej komunizującej ideologii dojdzie do standardów europejskiej lewicy. W Polsce lewaki w RP i LSD muszą mieć wroga klasowego. Lewica europejska to lewica socjalna, lewica broniąca życia i prawa do życia. Beton komunistyczny w SLD i lewaki w RP ciągle przy swoim. Walka ideologiczna podstawą, walka a wierzącymi to dla nich sens istnienia. Polska jest różnorodna nie ma możliwości batem przymusić kogokolwiek do wyznawania czegokolwiek. Każdy ma prawo do osobistych poglądów na każdy temat. Nowacka usiłowała zaprezentować nowe oblicze ale wzoruje polską lewicę na lewakach i na bolszewikach. Obecnie lewactwo skupiło się wokół Palikota, a LSD być może zaczyna się oczyszczać z bolszewizmu, choć nie jest to pewne. Na razie Naród powiedział NIE BOLSZEWIZMOWI.
~spostrzegawczy
Kto wojuje z Panem Bogiem prędzej czy później przegrywa. Stalin, Hitler, Palikot i inni.
-zbyszek1
Palikot nie dlatego przegrał, że wojował z Bogiem. W pogańskim kraju jakim jest Polska a nie katolickim jak udają hipokryci, w tym nawet z wysokich trybun można mówić prawdę o polskiej religijności, o całej tej ściemie zwanej kościołem i nie przegrać. On przegrał bo nie potrafił racjonalnie wykorzystać swojego potencjału Palikot nie dlatego przegrał, że wojował z Bogiem. W pogańskim kraju jakim jest Polska a nie katolickim jak udają hipokryci, w tym nawet z wysokich trybun można mówić prawdę o polskiej religijności, o całej tej ściemie zwanej kościołem i nie przegrać. On przegrał bo nie potrafił racjonalnie wykorzystać swojego potencjału intelektualnego, nieprzeciętnej inteligencji. On nie potrafił zbalansować we właściwy sposób tych problemów jakimi się zajmował. Ponieważ zakładam, że on nie mógł i nie kierował się do ciemnej tłuszczy bo tę zagospodarował dzisiejszy zwycięzca, ale do ludzi wykształconych, nowoczesnych a mentalnie znajdujących się w drugiej dekadzie XXIw. to na pierwszym miejscu powinna być gospodarka, rozwój. I on się fantastycznie w tym poruszał, ciekawie i mądrze potrafił o tym mówić. Dlaczego przechylił się tak bardzo na stronę związków partnerskich, rozdziału kościoła od państwa, sprawom równościowym? Gdyby tego było mniej więcej po równo to Palikot byłby beneficjentem. Ja myślę, że on emocjonalnie, charakterologicznie nie pasuje do polityki. Trudno nasza strata bo on w wielu miejscach da sobie radę ale zawsze w przestrzeni publicznej przydaje się człowiek z otwartą głową jako przeciwwaga dla prymitywnego zaścianka dominującego w Polskim życiu publicznym.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~TB
DZIĘKI TEMU ŻE PALIKOT BYŁ Z WAMI TERAZ WAS NIE MA , TO JASNE , TEN CZŁOWIEK JEST UWAŻANY ZA POLAKÓW ZA ANTY POLAKA !!!
-zbyszek1
Przez Polaków psychopatów i to w ich imieniu Ty się wypowiadasz?
~miro
czas na powrót nowickiej, szczuki do mopa
~pan
Pani nie odrozniala PiSu od Po i pami za to zaplacila.
~abc
jedyny pożytek z PIS-u że może tacy jak poseł AJCHLER i reszta czerwonej bandy zostaną WRESZCIE (!!!!) rozliczeni

Powiązane: Wybory parlamentarne 2015

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki