REKLAMA

Nie tylko frankowcy mają problemy. Jak radzisz sobie ze spłatą kredytu? [ANKIETA]

2016-01-17 06:00
publikacja
2016-01-17 06:00
Nie tylko frankowcy mają problemy. Jak radzisz sobie ze spłatą kredytu? [ANKIETA]
Nie tylko frankowcy mają problemy. Jak radzisz sobie ze spłatą kredytu? [ANKIETA]
/ YAY Foto

W 2015 roku wiele mówiło się o problemach ze spłatą kredytów mieszkaniowych, szczególnie tych zaciągniętych we frankach. Tzw. frankowcy czekają na stosowną ustawę i pomoc państwa. Panuje przekonanie, że spłacający kredyty mieszkaniowe w rodzimej walucie nie mają podobnych problemów i dobrze sobie radzą ze spłatą zobowiązań. Czy tak jest również w Twoim przypadku? Zapraszamy do udziału w badaniu Bankier.pl.

W styczniu mija rok od pamiętnych rekordów kursu franka. W związku burzliwymi wydarzeniami na rynkach, Redakcja Bankier.pl przeprowadziła w tamtym czasie internetowe badanie na temat ewentualnej pomocy państwa dla osób zadłużonych we franku szwajcarskim. 63 proc. respondentów było jej przeciwne. Jednak wśród osób posiadających takie kredyty rozkład opinii był zupełnie inny - na pomoc ze strony państwa liczyło wówczas 80 proc. z nich. Niemal połowa spłacających kredyt we frankach deklarowała wtedy, że nie posiada żadnych znaczących oszczędności, a dla większości przekroczenie przez franka bariery 4 złotych oznaczało poważne trudności w regulowaniu zobowiązania.  

fot. nikolaev / / YAY Foto

Kredytobiorcy, którzy zaciągali zobowiązania w rodzimej walucie, pozbawieni są ryzyka zmian kursowych, z jakim borykają się frankowcy. Nie musi to jednak oznaczać, że nie mają żadnych problemów ze spłatą swoich zobowiązań. Czy ich sytuacja w okresie spłaty kredytu z różnych względów pogorszyła się? Czy są w stanie oszczędzać, spłacając kredyt? Chcemy poznać Państwa doświadczenia.

Zapraszamy do wzięcia udziału w badaniu Bankier.pl »

Źródło:
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (87)

dodaj komentarz
~Waldek
Jestem przerazony. Mam kredyt hipoteczny na 30 lat w EURO!
~BoB
Nic nie kupuje na raty , jak mam brać kredyt to wolę nie kupić . Kupuję za gotówkę lub wcale , nie będę finansował zachodnich banków .
~jopji
jesli chodzi o nieruchomości to ok
ale np. elektronika AGD tez kupujesz to za gotowke?
~POlak
Zatoczyliśmy koło,pamiętam jak kiedyś ludzie mieli pieniądze ale nie było towarów na półkach,wszystko było na kartki,za kawą trzeba było stać w kolejce od 2 w nocy.A Teraz market przy markecie,półki uginają się od towarów,ceny porównywalne do zachodu UE a ludzie zarabiają grosze i zmuszeni są żyć na kredyt.Zatoczyliśmy koło,pamiętam jak kiedyś ludzie mieli pieniądze ale nie było towarów na półkach,wszystko było na kartki,za kawą trzeba było stać w kolejce od 2 w nocy.A Teraz market przy markecie,półki uginają się od towarów,ceny porównywalne do zachodu UE a ludzie zarabiają grosze i zmuszeni są żyć na kredyt.Jakby to wszystko im zabrać co mają na kredyt ile mieli by Polacy?Teraz jeden kosztem drugiego patrzy się jak najwięcej wzbogacić.
~qwe
To nie ankieta tylko zbieranie informacji !!!
~kamienikupa
jeśli zarabiamy netto 2000 zł, to dla pracodawcy łączny koszt naszego wynagrodzenia to 3346,93 zł. zakładając, że w miesiącu wydajemy całą kwotę a za nabywane towary płacimy VAT, wartość podatku wynosi 23% * 2000 = 460 zł, czyli z kwoty 3346,93 zł Polakowi zarabiającemu na um. o pracę 2000 zł netto/mies zostaje jeśli zarabiamy netto 2000 zł, to dla pracodawcy łączny koszt naszego wynagrodzenia to 3346,93 zł. zakładając, że w miesiącu wydajemy całą kwotę a za nabywane towary płacimy VAT, wartość podatku wynosi 23% * 2000 = 460 zł, czyli z kwoty 3346,93 zł Polakowi zarabiającemu na um. o pracę 2000 zł netto/mies zostaje tak naprawdę 1540 zł. Dziękuję, dobranoc.
~kupakamieni
Taki Niemiec płaci jeszcze więcej podatków i nie narzeka.Nie w wysokości podatku jest prblem. Dziękuję dobranoc.
~pa odpowiada ~kupakamieni
Oj, narzeka, i będzie narzekał coraz głośniej, im więcej tych podatków pójdzie na utrzymanie gwałcicieli jego córek. ;)
~Polak
Ja mam się dobrze nie mam kredytów,śpię spokojnie i nie muszę tyle latać by zarobić na ratę.Ale mającym kredyty nie zazdroszczę.Podziękujmy naszym POlitykom za to że połowę pensji oddajemy na składki i podatki które oni wprowadzają,jeszcze ludzie na nich głosują.
~Marta
A mieszkasz u siebie, z rodzicami czy wynajmujesz? A jak u siebie, to sam na to odłożyłeś czy dostałeś (lokal albo wsparcie)?
Są potrzeby i ich realizacja :-) Nie zawsze dobrobyt kapie z nieba :-)

Powiązane: Badania Bankier.pl

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki