REKLAMA

Netflix po raz pierwszy zamówi seriale u rosyjskich producentów

2021-04-12 12:46
publikacja
2021-04-12 12:46
Netflix po raz pierwszy zamówi seriale u rosyjskich producentów
Netflix po raz pierwszy zamówi seriale u rosyjskich producentów
fot. Mike Blake / / Reuters

Amerykański serwis streamingowy Netflix zacznie zamawiać seriale u producentów rosyjskich i podpisał już pierwszą umowę - na współczesną ekranizację "Anny Kareniny". Do tej pory serwis nie składał zamówień u producentów z Rosji, a jedynie kupował od nich gotowe seriale.

Netflix omawia z producentami rosyjskimi cztery-pięć projektów - podał w poniedziałek dziennik "Kommiersant". Serwis podpisał umowę z rosyjskim studiem 1-2-3 Production, należącym do grupy Gazprom Media, na współczesną ekranizację powieści Lwa Tołstoja "Anna Karenina".

Kolejny serial prawdopodobnie wyprodukuje studio filmowe Russkoje, które na stałe współpracuje z państwową telewizją Kanał 1. Ma to być serial dramatyczny rozgrywający się w latach 90. XX wieku, a więc w okresie po rozpadzie ZSRR. Reżyserką serialu będzie Daria Żuk, artystka z Białorusi, która w 2018 roku zdobyła szeroki rozgłos swym reżyserskim debiutem - filmem "Kryształ".

Według "Kommiersanta" Netflix nastawił się na inwestowanie na rynku rosyjskim i tworzenie produkcji specjalnie na ten rynek. W 2020 roku serwis zawarł umowę o partnerstwie z firmą rosyjską, która teraz występuje jako jego operator w Rosji. W pierwszym półroczu 2020 roku udział Netfliksa na rosyjskim rynku serwisów filmowych wynosił tylko 3 proc., ale w 2021 roku może wzrosnąć do 10 procent.

Producenci spodziewają się, że wejście amerykańskiego giganta na rynek produkcji w Rosji zaostrzy konkurencję o producentów, reżyserów, operatorów i scenarzystów, którzy będą mogli zdobyć międzynarodowe uznanie. Krajowe kanały telewizyjne i serwisy streamingowe mogą stracić przez to najlepszych artystów.

Z Moskwy Anna Wróbel (PAP)

awl/ akl/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1300 zł premii!

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1300 zł premii!

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
pstrzezek
90% treści na Netflixie to taniocha i gnioty więc skąd to zdziwienie. Niedługo i u nas zamówią nowy sezon hitu Korona Królów
antek10
to ja dziekuje - nie skorzystam

Powiązane: Platformy streamingowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki