REKLAMA

Musk przed sądem za tweeta sprzed 2 lat

2020-04-17 12:55
publikacja
2020-04-17 12:55

Elon Musk wytłumaczy się przed sądem federalnym z wpisu zamieszczonego na Twitterze dwa lata temu.

Elon Musk wytłumaczy się z tweeta przed sądem / fot. Sky Cinema / Shutterstock

Elon Musk wytłumaczy się z wpisu sprzed dwóch lat na sali sądowej. Łącznie do sądu federalnego do USA wpłynęło 9 pozwów. Właściciel Tesli poinformował 7 sierpnia 2018 roku na Twitterze, że zastanawia się nad przejęciem firmy. Poinformował, że wykupiłby Teslę, płacąc po 420 dolarów za akcje i zmienił w firmę prywatną. Dodał również, że posiada już zabezpieczenie finansowej tej transakcji.

Akcje Tesli momentalnie wzrosły z ok. 355 dolarów do ponad 370 dolarów. Po trzech tygodniach Elon Musk oświadczył, że jednak nie zamierza przejmować firmy. Inwestorzy oskarżyli go o celowe wprowadzenie w błąd w celu zwiększenia ceny akcji.

Szef Tesli do tej pory zapłacił już grzywnę w wysokości 20 mln dolarów Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oraz drugą również w wysokości 20 mln dolarów za porozumienie z SEC, na podstawie którego Musk nie musiał opuścić fotela prezesa Tesli.

Według sądu federalnego w Stanach Zjednoczonych Elon Musk celowo wprowadził w błąd inwestorów. Sprawa trafi na salę rozpraw, gdzie udziałowcy i akcjonariusze będą udowadniać winę szefa Tesli. Firma do tej pory nie skomentowała całej sprawy.

DF

Źródło:
Tematy

Komentarze (3)

dodaj komentarz
godunow1
Powiedział, że "rozważa wykupienie Tesli" a nie, że "wykupił Teslę".
Jeżeli inwestorzy wzięli to za ofertę to ich problem. Na tym polega spekulacja, że biorą ryzyko na siebie, jak ich to boli to niech się w to nie bawią.
tubak
Gadasz głupoty. Takie rzeczy to tylko w państwie z kartonu. W USA kara się i to srogo za chęć manipulowania kursem akcji.
detektorjusia
Donald Trump ciągle manipuluje rynkami i nic mu nie zrobią.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki