Movie Games ma umowę z Robertem Lewandowskim

2020-08-06 15:40
publikacja
2020-08-06 15:40
fot. hotoarena/Eisenhuth / FORUM

Movie Games, notowany na warszawskiej giełdzie producent i wydawca gier komputerowych, podpisał umowę inwestycyjną z Robertem Lewandowskim. Znany piłkarz stanie się udziałowcem nowo powoływanej spółki zajmującej się produkcją gier o tematyce sportowej.

- Zawodnik Bayernu Monachium i kapitan reprezentacji Polski od lat aktywnie działa w biznesie, również w sektorze nowych technologii. We wspólnej inicjatywie z Movie Games, będzie nie tylko wsparciem inwestycyjnym, ale też wizerunkowym i częściowo merytorycznym, dostarczając niezbędnej wiedzy, aby produkowane w niej gry sportowe były wierne rzeczywistości - informuje spółka w komunikacie.

- Wszystkie najpopularniejsze gry piłkarskie skupiają się na tych kluczowych 90 minutach, my chcemy przedstawić pozostałe 22 i pół godziny oczekiwania na to wydarzenie. Takich gier, luźno inspirowanych formą popularnych seriali dokumentalnych o zespołach piłkarskich i nie tylko pokazujących historie zza kulis jeszcze nikt nie robił, co stawia nas w bardzo uprzywilejowanej pozycji. Ostatnio ogromnym zainteresowaniem cieszył się serial "The Last Dance", który przybliżył sukces Michaela Jordana i Chicago Bulls, gdzie wydarzenia na parkiecie były tylko tłem całej historii. Jesteśmy przekonani, że tak jak produkcje filmowe o tej tematyce, tak i nasze gry jako nowy pośrednik przekazywania emocji, zainteresują szerokie grono odbiorców - mówi Filip Szklarzewski, współzałożyciel oraz prezes planowanej spółki, która do września dołączy do grona innych podmiotów z grupy Movie Games.

- Z innowacjami staram się być na bieżąco, chętnie korzystam z nich na co dzień. Sam rynek związany z nowoczesnymi technologiami, w tym rynek gier komputerowych, obserwuję od dłuższego czasu i widzę ogromny potencjał w tym segmencie. Współpraca z Movie Games to dodatkowo możliwość pokazania piłki nożnej od kuchni – dodaje z kolei Robert Lewandowski.

kliknij, by przejść do notowań / Bankier.pl

Akcjonariusze pozytywnie przyjęli informację o współpracy z Lewandowskim, akcje Movie Games drożeją bowiem na czwartkowej sesji o 13,3 proc. Dzięki dzisiejszym wzrostom spółka z NewConnect notowana jest w okolicach swoich historycznych maksimów.

To nie pierwsza współpraca Movie Games ze znanymi nazwiskami. W maju informowano o zawiązaniu spółki True Games, w którym Movie objęło 85 proc. akcji. Pozostałe 15 proc. objęły dwie osoby fizyczne: Wojciech „Sokół” Sosnowski oraz Michał „Małolat” Kapliński. Przedmiotem działalności True Games jest produkcja gier komputerowych na zasadach symulatorów o szeroko pojętej tematyce ulicznej. Największym sukcesem w historii Movie Games jest jednak najprawdopodobniej głośny "Drug Dealer Simulator".

AT

Źródło:
Tematy
Konto osobiste Banku Millennium 360° i 360° Junior w promocji z premią do 290 zł!

Konto osobiste Banku Millennium 360° i 360° Junior w promocji z premią do 290 zł!

Komentarze (13)

dodaj komentarz
marcinn89
Bardzo dziwne rzeczy się dzieją w tym kraju i na świecie. Jeszcze niedawno czytałem na blogu Kejti jak laska w ciągu jednego dnia zarobiła w przybliżeniu ok 4000 zł siedząc na tyłku w domu, więc już mnie absolutnie nic nie zdziwi, gdzie normalnie człowiek musi calutki miesiąc na taką kasę harować (najlepiej wpisać Bardzo dziwne rzeczy się dzieją w tym kraju i na świecie. Jeszcze niedawno czytałem na blogu Kejti jak laska w ciągu jednego dnia zarobiła w przybliżeniu ok 4000 zł siedząc na tyłku w domu, więc już mnie absolutnie nic nie zdziwi, gdzie normalnie człowiek musi calutki miesiąc na taką kasę harować (najlepiej wpisać sobie w wyszukiwarce google blog kejti i poczytać). Dziwaczne rzeczy się dzieją po tej pandemii i myślę że będzie jeszcze gorzej dla niektórych osób.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
wjagus
Czy Lewandowski ma osobnego managera, który załatwia mu takie wpisy na portalach biznesowych? No czego ta ekipa nie kupi, to od razy pojawia się to we wszystkich wiadomościach
and00
Może ma, ale z drugiej strony jak on by dostał zwykłej grypy to by na portalach w głównych info było, jak ty albo ja, raczej nie....

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki