REKLAMA

"Drug Dealer Simulator" zarobił już ponad milion dolarów

2020-05-20 12:38, akt.2020-05-20 15:23
publikacja
2020-05-20 12:38
aktualizacja
2020-05-20 15:23
Movie Games

Gra "Drug Dealer Simulator" spółki Movie Games osiągnęła zysk ze sprzedaży na poziomie ponad 1 miliona dolarów. Niedawno wydany symulator już teraz stał się najlepszą produkcją w historii studia.

- "Drug Dealer Simulator" to bez wątpienia największy sukces w historii Movie Games. Nieco ponad miesiąc od premiery, odliczając marżę Steama, gra zarobiła ponad milion dolarów, czego do tej pory nie udało się osiągnąć jeszcze żadnej naszej produkcji. A to dopiero początek. Trwają już prace nad wersjami przeznaczonymi na inne platformy. Na przestrzeni tego roku nasz symulator powinien się ukazać na PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Przygotowywana jest też wersja na platformy VR-owe. Potencjał monetyzacyjny tytułu dopiero zostanie więc uwolniony – komentuje Mateusz Wcześniak, prezes Movie Games.

Informacja o milionowym dochodzie z "Drug Dealer Simulatora" idzie w parze z nową polityką Epic Games, na którego to technologii działa symulator dilera narkotyków. Amerykański licencjodawca silnika Unreal Engine obniżył w zeszłym tygodniu swoją marżę, nie pobierając żadnych opłat licencyjnych aż do zarobienia przez konkretny projekt właśnie miliona dolarów. Oznacza to, że w przeciwieństwie do poprzednich gier Movie Games działających na silniku Unreal (np. "The Beast Inside"), spółka zarabia zauważalnie więcej na każdej sprzedanej kopii gry, dzieląc się zyskiem dopiero po zarobieniu miliona dolarów.

Akcje Movie Games znajdują się obecnie w okolicach historycznych szczytów z wyceną przekraczającą 150 mln złotych. Od debiutu w grudniu 2018 roku kurs spółki wzrósł już o ponad 200 proc. i jest to jedno z najbardziej wyróżniających się studiów ze stajni PlayWaya.

/ Bankier.pl

18 maja br. spółka podpisała umowę ze specjalizującą się w portowaniu gier na Switcha firmą UF Games. Jest to wspólne przedsięwzięcie Forever Entertainment oraz Ultimate Games, mające na koncie takie switchowe wersje jak "Cooking Simulator" oraz "Thief Simulator". Równolegle przez MD Games przygotowywane są wersje "Drug Dealer Simulatora" na konsole PlayStation 4 i Xbox One. Wersja na platformy VR-owe tworzona jest natomiast przez Punch Punk Games.

Światowa premiera "Drug Dealer Simulator" na platformie Steam miała miejsce 16 kwietnia br. Gra od samego początku zbiera dobre recenzje w prestiżowych mediach o grach (69/100 od kanadyjskiego COGconnected, 75/100 od amerykańskiego GamingTrend) i cieszy się uznaniem graczy (ponad 4300 recenzji od użytkowników Steama, z czego 88% o pozytywnym wydźwięku). Koszty produkcji zwróciły się w niecałą godzinę od premiery. Przez kilka godzin gra znajdowała się także na pierwszym miejscu globalnej listy bestsellerów platformy Steam, a w ciągu 72 godzin trafiając do prawie 55 tys. osób.

- "Drug Dealer" bez wątpienia osiągnie jeszcze sporo sukcesów, natomiast na ten rok mamy zaplanowane kilka kolejnych premier, które mogą być równie lub nawet jeszcze bardziej spektakularne niż symulator dilera. Aktualnie jesteśmy już na ostatnim etapie prac nad "Lust from Beyond". Trwają również bardzo zaawansowane prace nad "Alaskan Truck Simulator". Liczba osób, które dodały wspomniane tytuły na swoją wishlistę, była większa niż w przypadku "Drug Dealer Simulatora" w analogicznym czasie, więc ich premiery powinny okazać się dużym sukcesem  – dodaje Mateusz Wcześniak.

"Lust from Beyond" ma się ukazać na platformie Steam na przestrzeni II lub III kwartału br. Gracze z niecierpliwością czekają również na kolejne premiery, takie jak "Alaskan Truck Simulator", "Car Wash Simulator" oraz zapowiedziany w marcu "American Motorcycle Simulator". Zgodnie z informacjami przekazanymi przez spółkę 6 kwietnia br. tylko wyżej wymienione tytuły dodało do swojej whishlisty  ponad 245 tys. użytkowników platformy Steam. Więcej na temat zbliżających się premier pisaliśmy w tekście "Najbardziej wyczekiwane polskie gry na Steam".

Kliknij, żeby zapisać się na webinar Bankier.pl »

Adam Hajdamowicz

Źródło:
Tematy

Komentarze (5)

dodaj komentarz
vonjungingen77
To chyba sukces skoro gra ma średnią ocen według Metascore na poziomie 61%, a bazując na ocenach użytkowników to 63%.
born2roll
Gra dla patologów, która mogła powstać tylko w Polsce, prawdopodobnie najbardziej patologicznym państwie na świecie.
masekrut555
jakim cudem to gowno zarobilo tyle to nie wiem

streamerzy pograli 2h i refund
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki