Masz starego Androida? Nie zalogujesz się do BZ WBK

analityk Bankier.pl

Bank Zachodni WBK wprowadza zmiany w zabezpieczeniach bankowości internetowej i mobilnej. Od 31 października dostęp do banku za pomocą komputera, telefonu i tabletu będzie możliwy wyłącznie w oparciu o protokół połączenia szyfrowanego TLS 1.2.

Bank Zachodni WBK poinformował swoich klientów o tym, że wdraża nowe zabezpieczenia do bankowości internetowej i lekkiego serwisu transakcyjnego. Od 31 października obsługa obu kanałów będzie możliwa tylko w przeglądarkach, które obsługują protokół TLS 1.2. Oznacza to, że użytkownicy systemu operacyjnego Android 4.0 (i starszych) nie będą mogli skorzystać z bankowości internetowej i mobilnej w tej wersji.

(fot. Mark Blinch / FORUM)

- Od 31 października nie będzie można korzystać z bankowości internetowej i mobilnej na telefonach z systemem operacyjnym Android 4.0 – mówi Katarzyna Prus-Malinowska, dyrektor Departamentu Bankowości Internetowej i Mobilnej w BZ WBK. -  Od tego dnia będzie nadal możliwe korzystanie z aplikacji BZWBK24 mobile na telefonach Android 4.1 i nowszych. Aby na telefonach lub tabletach z systemem operacyjnym Android 4.1–4.4 mieć dostęp do konta za pomocą przeglądarki (m.bzwbk24.pl lub centrum24.pl), wymagane jest korzystanie z najnowszych wersji przeglądarek: Mozilla Firefox lub Google Chrome, które obsługują najwyższy protokół połączenia szyfrowanego TLS 1.2 – wyjaśnia.

W praktyce na starszych Androidach chodzi już niewielki procent urządzeń mobilnych. Strona Statista podaje, że Android Ice Cream Sandwich (4.0.3-4.0.4) ma raptem 2 proc. rynku urządzeń działających na systemie Android. Nieco więcej, bo 2,2 proc. ma Gingerbread (2.3.3-2.3.7), a Froyo oznaczony numerem 2,2 proc.  już tylko 0,1 proc. Dominuje wersja KitKat (4,4), na której działa 32 proc. urządzeń.

Bank zaleca, by dbać o aktualizację systemu operacyjnego, oprogramowania i przeglądarek internetowych. Dla posiadaczy najstarszych smartfonów może to oznaczać konieczność wymiany sprzętu na nowy.

Wojciech Boczoń

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 0 ~Krzysztof

I dobrze trzeba iść do przodu a nie tkwić w tym co jest

! Odpowiedz
1 7 ~adaf

ale starych nieefektywnych prezesuff upychają gdzie się da :) Bo cos musza robić, ale czemu na taka skalę - jak polegnie w banku to bank polegnie i tyle, ludzie wcześniej wypłacą co swoje. Ale jak w polska gospodarka polegnie to co - TYLKO dymisja - bo nie wyszło ???

! Odpowiedz
3 13 ~bulba

taniej zmienić bank niż telefon

! Odpowiedz
0 2 ~TLS12

A który bank ci pozwala na łączenie się z niezabezpieczonego urządzenia?

! Odpowiedz
2 5 ~noheniekmowi

aaa na windows 98 bedzie można ten przelać dla sołtysa he ?
bo my tu nie mamy andraida czy jak tam
pozdrawiam
heniek

! Odpowiedz
0 3 ~ziom

u mnie na winXP bangla :)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne