REKLAMA
JUŻ JUTRO

Masz starego Androida? Nie zalogujesz się do BZ WBK

Wojciech Boczoń2016-10-05 11:06analityk Bankier.pl
publikacja
2016-10-05 11:06

Bank Zachodni WBK wprowadza zmiany w zabezpieczeniach bankowości internetowej i mobilnej. Od 31 października dostęp do banku za pomocą komputera, telefonu i tabletu będzie możliwy wyłącznie w oparciu o protokół połączenia szyfrowanego TLS 1.2.

Bank Zachodni WBK poinformował swoich klientów o tym, że wdraża nowe zabezpieczenia do bankowości internetowej i lekkiego serwisu transakcyjnego. Od 31 października obsługa obu kanałów będzie możliwa tylko w przeglądarkach, które obsługują protokół TLS 1.2. Oznacza to, że użytkownicy systemu operacyjnego Android 4.0 (i starszych) nie będą mogli skorzystać z bankowości internetowej i mobilnej w tej wersji.

fot. Mark Blinch / / FORUM

- Od 31 października nie będzie można korzystać z bankowości internetowej i mobilnej na telefonach z systemem operacyjnym Android 4.0 – mówi Katarzyna Prus-Malinowska, dyrektor Departamentu Bankowości Internetowej i Mobilnej w BZ WBK. -  Od tego dnia będzie nadal możliwe korzystanie z aplikacji BZWBK24 mobile na telefonach Android 4.1 i nowszych. Aby na telefonach lub tabletach z systemem operacyjnym Android 4.1–4.4 mieć dostęp do konta za pomocą przeglądarki (m.bzwbk24.pl lub centrum24.pl), wymagane jest korzystanie z najnowszych wersji przeglądarek: Mozilla Firefox lub Google Chrome, które obsługują najwyższy protokół połączenia szyfrowanego TLS 1.2 – wyjaśnia.

W praktyce na starszych Androidach chodzi już niewielki procent urządzeń mobilnych. Strona Statista podaje, że Android Ice Cream Sandwich (4.0.3-4.0.4) ma raptem 2 proc. rynku urządzeń działających na systemie Android. Nieco więcej, bo 2,2 proc. ma Gingerbread (2.3.3-2.3.7), a Froyo oznaczony numerem 2,2 proc.  już tylko 0,1 proc. Dominuje wersja KitKat (4,4), na której działa 32 proc. urządzeń.

Bank zaleca, by dbać o aktualizację systemu operacyjnego, oprogramowania i przeglądarek internetowych. Dla posiadaczy najstarszych smartfonów może to oznaczać konieczność wymiany sprzętu na nowy.

Źródło:
Wojciech Boczoń
Wojciech Boczoń
analityk Bankier.pl

Ekspert z zakresu bankowości. Autor komentarzy, poradników, artykułów i raportów o bankowości skierowanych zarówno do branży, jak i jej klientów. Redaktor prowadzący branżowego serwisu PRNews.pl. Autor cyklu raportów "Polska bankowość w liczbach". Dziennikarz Roku 2013 według Kapituły Konkursu IX Kongresu Gospodarki Elektronicznej przy Związku Banków Polskich. Dwukrotnie nominowany do nagrody Dziennikarskiej im. Mariana Krzaka oraz laureat tej nagrody w 2014 r. Finalista Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Clubu Polska za 2019 r.

Tematy
Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Komentarze (6)

dodaj komentarz
~Krzysztof
I dobrze trzeba iść do przodu a nie tkwić w tym co jest
~adaf
ale starych nieefektywnych prezesuff upychają gdzie się da :) Bo cos musza robić, ale czemu na taka skalę - jak polegnie w banku to bank polegnie i tyle, ludzie wcześniej wypłacą co swoje. Ale jak w polska gospodarka polegnie to co - TYLKO dymisja - bo nie wyszło ???
~bulba
taniej zmienić bank niż telefon
~TLS12
A który bank ci pozwala na łączenie się z niezabezpieczonego urządzenia?
~noheniekmowi
aaa na windows 98 bedzie można ten przelać dla sołtysa he ?
bo my tu nie mamy andraida czy jak tam
pozdrawiam
heniek

Powiązane: Sektor bankowy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki