Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!
Zdjęcie Monika Dekrewicz
Monika Dekrewicz
redaktor Bankier.pl


Indeksowane Konto Oszczędnościowe to oferta znana osobom, które szukają wysokiej stawki bez dodatkowych warunków. Brak konieczności posiadania konta i możliwość uniknięcia opłat to najważniejsze plusy tej propozycji.


Indeksowane Konto Oszczędnościowe – wiadomości podstawowe

Indeksowane Konto Oszczędnościowe to jeden z dwóch rachunków służących oszczędzaniu, które można znaleźć w ofercie Toyota Banku. Oba warianty różnią się znaczącym szczegółem. W przypadku Indeksowanego Konta Oszczędnościowego bank nie wymaga posiadania konta osobistego. Sprawy mają się inaczej dla zainteresowanych rachunkiem o nazwie Konto Oszczędnościowe. Tutaj wymagane jest Konto Osobiste, Konto Wspólne lub Moto Konto.

Jak założyć konto oszczędnościowe?

Toyota Bank daje tylko jedną możliwość otwarcia konta – przez internet. W tym celu należy obrać jedną z dwóch dróg:

 • kliknięcie w buton „Załóż konto” w zakładce dotyczącej Indeksowanego Konta Oszczędnościowego,
 • wyszukanie odpowiedniego wniosku w Centrum Wniosków (kategoria klienci indywidualni, produkty depozytowe).

Wśród wymaganych danych, które należy podać we wniosku, są imię i nazwisko, adres e-mail oraz numer telefonu. Dalszy proces zakładania konta jest już kontynuowany przez telefon – na podany w formularzu numer. Umowę zawiera się za pośrednictwem kuriera.

Indeksowane Konto Oszczędnościowe – oprocentowanie

Oprocentowanie na Indeksowanym Koncie Oszczędnościowym jest stałe w danym kwartale. W ten sposób klient wie dokładnie, ile zarobi w określonym okresie. Samo oprocentowanie nie jest bezpośrednio wyznaczane przez bank, a jest uzależnione od stawki WIBOR 3M. I tak, w zależności od wysokości oszczędności stawka na koncie kształtuje się następująco:

 • do 100 000 zł – WIBOR 3M + 0,25 pp.,
 • powyżej 100 000 zł – WIBOR 3M.

Jak zostało już wyżej wspomniane, oprocentowanie jest ustalane na cały kwartał. To oznacza, że bank musi wybrać jakiś dzień w kalendarzu, dla którego sprawdzany jest WIBOR 3M. Takim wyznacznikiem jest przedostatni dzień roboczy w poprzednim kwartalne. Dana stawka obowiązuje w danym przedziale. Dzięki temu oprocentowanie nie jest obniżane dla całego wkładu na koncie, a zaledwie dla nadwyżki.

przewiń, aby zobaczyć całą tabelę
przewiń, aby zobaczyć całą tabelę

Indeksowane Konto Oszczędnościowe – oprocentowanie

Zakres kwot

Stawka [p.a.]

do 100 000 zł

0,47 proc.

Powyżej 100 000 zł

0,22 proc.

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl, stawki na okres od 1.10 – 31.12.2020 r.

Indeksowane Konto Oszczędnościowe – opłaty

Indeksowane Konto Oszczędnościowe to rachunek oszczędnościowy, za którego prowadzenie Toyota Bank pobiera opłatę. Klienci, którzy nie będą wypłacać z niego środków, otrzymają od banku jej zwrot na konto. Warto wiedzieć, że przelew na lokatę nie jest traktowany jako zmniejszenie środków. Za taką operację bank nie naliczy sobie opłaty za prowadzenie – a raczej naliczy, ale ją zwróci.

Posiadacze Indeksowanego Konta Oszczędnościowego, jeśli chcą, mogą dobrać do rachunku kartę debetową. Za korzystanie z niej bank pobiera opłatę roczną w wysokości 30 zł. Opłata za wypłatę z bankomatu jest ustalona na takim samym poziomie co w przypadku Moto Konta i Konta Osobistego.

Przelewy zewnętrzne i wewnętrzne zlecane przez bankowość internetową są darmowe. Trzeba jednak pamiętać, że zmniejszenie salda konta oszczędnościowego (poza wpłatą na lokatę) wiąże się z koniecznością uiszczenia opłaty za prowadzenie.

przewiń, aby zobaczyć całą tabelę
przewiń, aby zobaczyć całą tabelę

Indeksowane Konto Oszczędnościowe – opłaty 

Czynność

Opłata

Otwarcie konta

0 zł

Prowadzenie konta

30 zł*/m-c

Posiadanie karty

30 zł/rok

Przelew wewnętrzny

0 zł

Przelew zewnętrzny

0 zł

Wypłata gotówkowa z rachunku

1% min. 10 zł (oddział)

0 zł – trzy pierwsze wypłaty w bankomacie,

4,50 zł – czwarta i każda kolejna wypłata w bankomacie

*Opłata pobierana 1. dnia miesiąca i zwracana, jeśli klient nie dokonał transferu środków powodujących zmniejszenie salda rachunku (z wyłączeniem przelewu na lokatę) w poprzednim miesiącu.  

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie tabeli opłat i prowizji

Indeksowane Konto Oszczędnościowe – informacje dodatkowe

Indeksowane Konto Oszczędnościowe to rachunek, który jest dostępny wyłącznie w PLN. Odsetki są dopisywane do rachunku z kapitalizacją miesięczną.

Zalety Indeksowanego Konta Oszczędnościowego:

 • lider rankingu kont oszczędnościowych Bankier.pl w zestawieniu bez dodatkowych warunków za 2019 r.,
 • brak konieczności zakładania konta osobistego,
 • możliwość dobrania karty debetowej do konta,
 • darmowe trzy wypłaty z bankomatu w miesiącu.

Wady Indeksowanego Konta Oszczędnościowego:

 • opłata za prowadzenie pobierana w przypadku wypłaty środków,
 • płatna karta debetowa,
 • możliwość złożenia wniosku tylko przez internet.
Ikona informacji Najnowsze poradniki finansowe:

2020-09-16
Miniatura

Płatność kartą przez Internet. Jak płacić kartą przez Internet?

Znajdujące się w naszym portfelu karty płatnicze pozwalają nie tylko na regulowanie płatności w sklepach stacjonarnych. Płatność kartą przez Internet jest prosta i bezpieczna, daje przy tym dodatkowe korzyści.

2020-07-01
Miniatura

Oszczędzanie wody się opłaca. Jak oszczędzać wodę?

Skuteczne oszczędzanie dotyczy nie tylko pieniędzy, które wędrują na nasze konto. Ważne są również zasoby, z których korzystamy. Oszczędzanie wody to nie tylko pozytywny wpływ na otaczające nas środowisko, ale również zawartość portfela.

2020-06-09
Miniatura

Curve: jak dziala karta Curve i jak ją zdobyć?

Posiadanie wielu kart płatniczych daje więcej możliwości, z drugiej strony oznacza dodatkowe problemy. Zarządzanie plastikami i zapewnienie im bezpieczeństwa jest wówczas zdecydowanie trudniejsze. Z pomocą przychodzi jednak karta Curve.

Konto oszczędnościowe dla dziecka - jaki rachunek wybrać?

Konto oszczędnościowe to wygodny produkt finansowy, który pozwala na bezpieczne i elastyczne gromadzenie środków pieniężnych. Konto tego typu można założyć w dowolnym momencie życia, jednak im wcześniej tym więcej środków uda nam się zgromadzić. Dlatego warto o nim pomyśleć również pod kontem systematycznego oszczędzania dla dziecka.

Jak złożyć i napisać reklamację w banku?

Reklamacja w banku jest tak samo możliwa jak reklamacja u każdego innego sprzedawcy. Podpowiadamy, jakie kroki należy podjąć, aby ją złożyć. 

Rachunek oszczędnościowy - czym jest? Rodzaje ofert

Pomnażanie pieniędzy i swoboda dokonywania wpłat i wypłat bez utraty naliczonych odsetek – to główne cechy konta oszczędnościowego. Rachunki oszczędnościowe łączą zatem walory standardowych kont osobistych oraz lokat terminowych.

Jak zaplanować budżet domowy w 5 krokach?

Nie od dziś wiadomo, że racjonalne podejście do domowych finansów może nam przynieść same korzyści. Niestety, wciąż jest bardzo dużo osób, które każdego miesiąca ledwo wiążą koniec z końcem, a czasem muszą się również borykać ze sporym zadłużeniem.