REKLAMA

Kupiec chce wprowadzić BVT na NewConnect

2014-10-06 13:55
publikacja
2014-10-06 13:55
Kupiec chce wprowadzić BVT na NewConnect
Kupiec chce wprowadzić BVT na NewConnect

Kupiec S.A., spółka notowana na rynku NewConnect od sierpnia 2011 r., która działa w branży transportu i spedycji, otrzymała informację o przekształceniu przez Sąd spółki BVT w spółkę akcyjną. Kupiec posiada 48,89% udziałów w kapitale zakładowym oraz tyle samo głosów na WZA BVT S.A i planuje wprowadzić jej akcje do obrotu na rynku NewConnect.

Przekształcenie w spółkę akcyjną jest kolejnym krokiem w kierunku upublicznienia BVT na alternatywnym rynku. W październiku planowane jest NWZA spółki, które podejmie uchwałę o podwyższeniu jej kapitału zakładowego. Środki pozyskane z emisji mają zostać przeznaczone na nabycie kolejnych pakietów wierzytelności. Debiut BVT na alternatywnym rynku wpłynie znacząco na wyniki finansowe Kupca.

„Mamy już wstępny harmonogram prac nad upublicznieniem BVT. Planujemy, że może już w przyszłym tygodniu uda nam się zwołać NWZA, które podejmie Uchwałę o podniesieniu kapitału zakładowego spółki. Uchwała ta otworzy nam drogę do pozyskania inwestorów dla emisji akcji. W tym miesiącu BVT ma również podpisać kolejny kontrakt na zakup pakietu wierzytelności o wartościach znacząco przekraczających dotychczas zakupione pakiety. To właśnie na ten cel mają być przeznaczone środki z emisji akcji.” - mówi Leszek Wróblewski, Prezes Zarządu Spółki Kupiec S.A.

Nowe pakiety wierzytelności

W czerwcu br. BVT dokonało zakupu pakietu wierzytelności o łącznej wartości 12,2 mln zł, który został w części sfinansowany ze środków wypracowanych przez Spółkę, a w części z pożyczki. Natomiast w lutym nabyty został wierzytelności o sumarycznej wartości przekraczającej 1,5 mln zł. Środki na jego zakup pochodziły z zysków wypracowanych z obsługi poprzednich pakietów.

„BVT nabyło już trzy pakiety wierzytelności, wszystkie o zbliżonych parametrach: duża ilość dłużników o małych kwotach zobowiązań. Nasze doświadczenie w ich windykacji jest już bardzo duże, przetestowaliśmy wiele schematów windykacji i pozyskaliśmy wartościowych partnerów do współpracy. Dotychczas windykowaliśmy pakiety po maksymalnie trzydzieści tysięcy wierzytelności, a obecnie przygotowujemy się do obsługi pakietów nie liczonych w dziesiątkach a setkach tysięcy wierzytelności. Na takich liczbach chcielibyśmy pracować w 2015 roku, aby w 2016 rozpocząć współpracę z bankami i innymi podmiotami finansowymi w zakresie windykacji ich wierzycieli masowych.” – dodaje Wróblewski.

Przychody rosną

Kupiec S.A. zakończył pierwsze półrocze 2014 r. wzrostem przychodów do poziomu 10.429 tys. zł wobec 6.785 tys. zł w 2013 r. Zysk netto wyniósł w dwóch pierwszych kwartałach tego roku 41 tys. zł i zmniejszył się co prawda ze 161 tys. zł w 2013 r., ale było wynikiem poniesionych kosztów na restrukturyzację Spółki, która pozwoliła na ustabilizowanie się przychodów na poziomie ponad 2 mln zł miesięcznie.

W 2 kw. br. Kupiec S.A. nabył również 23 udziały spółki Windykacja PL Sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie, które stanowią 23% udziałów w jej kapitale zakładowym. Podmiot ten zajmuje się windykacją listowną i terenową pakietów należności masowych oraz windykacją prowadzoną na zlecenie. Współpracuje on także z BVT Sp. z o.o. Zamiarem Kupiec S.A. jest przekształcenie Windykacja PL w spółkę akcyjną i wprowadzenie jej akcji na rynek NewConnect.

Kupiec S.A. wypracował w 2013 r. 53 tys. zł zysku netto przy przychodach na poziomie 13 mln zł. W tym roku Emitent liczy na znaczące zwiększenie przychodów ze sprzedaży dzięki dynamicznemu rozwojowi spedycji krajowej. Powinno się to również przełożyć na poprawę rentowności oraz wzrost zysku netto.

Kupiec SA/at/

Źródło:
Tematy
Czy to dobry moment na inwestowanie?

Czy to dobry moment na inwestowanie?

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~invest
Za windykacje chca juz sie brac wszyscy jak kiedys za developerke. To oznacza wkrotce klopoty dla branzy i to ze przetrwaja najsilniejsi

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki