REKLAMA

Kowalczyk: Zwiększymy odległość miejsca polowania od zabudowań

2018-01-19 20:56
publikacja
2018-01-19 20:56

Wśród zaproponowanych przez Ministerstwo Środowiska zmian w prawie łowieckim ma znaleźć się rekomendacja zwiększenia odległości obszaru, na którym odbywa się polowanie, od zabudowań mieszkalnych. Minister Henryk Kowalczyk zapowiedział, że we wtorek zaproponuje poprawki do procedowanego w sejmowej podkomisji projektu nowelizacji ustawy.

/ fot. Adam Chełstowski / FORUM

Minister był pytany o zmianę przepisów zwiększającą minimalną odległość strzałów do zwierząt ze 100 metrów podczas konferencji prasowej po debacie w resorcie środowiska. Minister powiedział, że "bezpiecznej odległości na sto procent się określić nie da", ale "trzeba gdzieś tę odległość wyważyć". Jak wyjaśniał, "nie twierdzi, że odległość 100 metrów jest dobra" i zapowiedział starania o to, by ją podwyższyć, ale "na tyle, by nie wyłączyć całych obszarów".

Minister zaznaczył też, że ustalenie tej odległości na poziomie na przykład 500 metrów skutkowałoby tym, że w praktyce polowania byłyby możliwe tylko w dużych kompleksach leśnych. Zwiększenie odległości do pół kilometra postulują środowiska ekologiczne.

W resorcie środowiska odbyło się dziś spotkanie konsultacyjne z udziałem ministra środowiska Henryka Kowalczyka i wiceministra rolnictwa Rafała Romanowskiego oraz ekologów, myśliwych i rolników.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Agnieszka Jasik/dabr

Źródło:IAR
Tematy
Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
karbinadel
To jest dopiero uprzywilejowana kasta

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki