REKLAMA

Kiedy krótsza sesja na GPW?

2013-03-04 09:55
publikacja
2013-03-04 09:55
Jeszcze w tym miesiącu kierownictwo Giełdy Papierów Wartościowych ma podjąć decyzję o harmonogramie sesji. Nieoficjalnie mówi się, że kwestia skrócenia sesji jest już przesądzona.

„15 marca dostaniemy jeszcze ostatni zestaw analiz dotyczących wpływu długości handlu na obroty i preferencje inwestorów zagranicznych związanych z naszym rynkiem” – powiedział prezes GPW Adam Maciejewski.

Przeciwko wydłużonej o godzinę sesji od dawna protestują biura maklerskie, dla których zmiana ta oznaczała konieczność zwiększenia personelu i wyższe koszty. Zwłaszcza że forsowane przez byłego prezesa GPW Ludwika Sobolewskiego wydłużenie handlu przy Książęcej nie przyniosło oczekiwanego wzrostu obrotów.

Teraz sesja w Warszawie kończy się o godzinie 17:40. W Europie dłużej handluje się w Paryżu i Frankfurcie, ale są to rynki znacznie większe od warszawskiego i przyciągają większe zainteresowanie inwestorów zza Atlantyku.

Przeciwko niemal dziewięciogodzinnej sesji na GPW przemawia też ekspertyza zamówiona w Szkole Głównej Handlowej. Jej autorzy twierdzą, że sesja dłuższa niż 7,2 godziny nie przekłada się na zwiększone obroty. To by mogło oznaczać, że handel w Warszawie mógłby się kończyć około godziny 16:30. Za takim rozwiązaniem optuje Izba Domów Maklerskich.

Jednakże sama GPW nieśmiało przebąkuje o zakończeniu sesji o godzinie 17:05. Za to handel kontraktami terminowymi miałby zaczynać się o 9:00, czyli o pół godziny później niż obecnie.

K.K.
Źródło:
Tematy
Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Komentarze (5)

dodaj komentarz
~zorro

Obroty zapewne spadły od czasu wydłużenia sesji.
Ile mozna siedzieć i gapić się - spadnie czy urośnie?!
Co niektórzy chcieliby, żebyś w czasie sesji ze trzy razy kupił, sprzedał i 3 razy zapłacił prowizję; przeliczyli si
~angello45
5 godz. wystarczy na pierdzenie w stolek i krzywienie niepotrzebnie kręgosłupa.
~5219153
Do tego powinno się jeszcze zlikwidować kontrakty terminowe przecież tonie jest papier wartościowy a po drugie giełda to nie kasyno to nie ma nic wspolnego z inwestowanie powinny być tylko akcje!!
~polskadogorynogami
Każda godzina krótszej sesji to większa szansa na sukces w starciu z łobuzami z Londynu, których algorytmy rozbijają najsprytniejsze leszcze. Zlikwidować należy również fix. Należałoby również zakazać animacji. Tak, tak to nie pomyłka. To nic innego jak wprowadzenie gości w błąd co do faktycznego popytu i podaży.Każda godzina krótszej sesji to większa szansa na sukces w starciu z łobuzami z Londynu, których algorytmy rozbijają najsprytniejsze leszcze. Zlikwidować należy również fix. Należałoby również zakazać animacji. Tak, tak to nie pomyłka. To nic innego jak wprowadzenie gości w błąd co do faktycznego popytu i podaży. Może w tedy ludzie wrócą. Teraz nie ma co podrywać, bo łobuzy rzucają się nawet na parę sztuk kontraktu swoimi kontrami.
~ziggy
Jak ci "specjaliści" majstrują, to może być tylko gorzej. Oczywiście, że sesja jest zbyt długa. Ponownie wynaleziono koło. A już z futures, to jakaś kpina. To handel kontraktami startowałby równo z akcjami? Ręce opadają...

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki