Katarzyna Lubnauer komentuje nowy skład Rady Ministrów

Nie wiążę żadnych nadziei z nowym składem Rady Ministrów - powiedziała PAP szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. Krytycznie odniosła się do pozostawienia w rządzie ministrów edukacji, zdrowia, spraw wewnętrznych, sprawiedliwości czy spraw zagranicznych.

(fot. Krystian Maj / FORUM)

Szefowa Nowoczesnej, odnosząc się do przedstawionych w piątek przez premiera Mateusza Morawieckiego kandydatur na ministrów nowego rządu, powiedziała, że nie wiąże żadnych nadziei z tym składem Rady Ministrów. "Pytanie, czy rozmiar rządu będzie dalej przykładem PIS-ancjum. Czekam na liczbę wiceministrów" - mówiła.

"Michał Woś w Ministerstwie Środowiska oznacza, że od kompetencji ważniejsze są głosy koalicjantów PiS w Sejmie. Minister Maląg jest mało znana, ale – przynajmniej według danych – z doświadczeniem w kwestiach społecznych, a szczególnie niepełnosprawnych" – oceniła Lubnauer.

Zdaniem Lubnauer, celem powołania resortu ds. nadzoru właścicielskiego jest "trzymanie na krótkiej smyczy koalicjantów PiS przez odwoływanie i powoływanie ich ludzi do spółek Skarbu Państwa. To traktowanie majątku państwa jako łupu wojennego" – oceniła.

Liderka Nowoczesnej skomentowała także pozostawienie części ministrów w rządzie. "Niepokojące, że mimo oczywistych wpadek nie zmienia się nadzór nad służbami oraz Policją. W dalszym ciągu uważam, że minister Piontkowski nie radzi sobie z edukacją, a Szumowski nie poprawił stanu służby zdrowia. Dziwi też utrzymanie na stanowisku +eksperymentu+, czyli Ministra Spraw Zagranicznych. O szkodliwości ministra Ziobry dla wymiaru sprawiedliwości mówią zarówno wyroki TSUE, jak i statystyki dotyczące czasu trwania procesów w polskich sądach" - wyliczała. (PAP)

autorka: Aleksandra Rebelińska

reb/ godl/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 barysza51

Czy ta pani myśli że jeszcze coś znaczy?

! Odpowiedz
1 4 set79

Opozycja która poza wyrazem swojego oburzenia nie jest wstanie nic więcej wnieść do polityki to strata dla całego kraju.
Ubolewam nad niemocą jaka panuje pośród "liderów" w naszej opozycji.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,5% X 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil