Katalonia: separatyści wzywają do runu na banki

Separatystyczne Zgromadzenie Narodowe Katalonii (ANC) nawołuje mieszkańców regionu do wycofywania pieniędzy z banków w geście protestu.

(fot. Yves Herman / Reuters)

W krótkim filmie umieszczonym na Twitterze, niepodległościowa organizacja namawia Katalończyków do wycofywania depozytów z pięciu największych banków.

- Jutro, najlepiej między 8 a 9, wybierz pieniądze z jednego z pięciu największych banków. To Twoje pieniądze. Zrób z nimi co chcesz – informuje materiał zamieszczony wczoraj wieczorem. Od tamtej pory, wpis polubiło ponad 4500 osób i tyle samo podało go dalej.

Autorzy odezwy szczególnie podkreślili zasadność wycofywania pieniędzy z banków Sabadell i La Caixa, jako gest protestu przeciwko zapowiedzianym przez te instytucje planom przeniesienia głównych siedzib poza Katalonię.

Piątkę największych banków działających w Katalonii stanowią Caixa Bank, Sabadell,Bankia, BBVA i Santander (właściciel BZ WBK).

 


Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
6 16 ajwaj

No i OK
Nie se te banki ida, ale bez kasy Katalonii :) Nie to nie

! Odpowiedz
23 31 hairy_portier

Jak działają ruskie trolle? Właśnie tak! Wspierają komentarzem wszelkie działania, które mogą doprowadzić do chaosu i strat. Tam nie chodzi o to, że popierają tego, a są przeciwko komuś innemu. Oni są przeciwko wszystkiemu. W wyniku ich działania ludzie mają sobie skoczyć do gardeł. Oni nie są w stanie zapewnić stabilności, więc muszą zdestabilizować wszystkich, zdewastować co się tylko da. A teraz popatrzcie na komentarz: ak47bis z: 2017-10-20 10:46 Po pierwsze w nicku jest odniesienie do najważniejszego ruskiego wynalazku (oprócz walonek) - do AK47 - wiadomo, że to miłośnik russkiego mira (rosyjski świat). Pisze bez polskich znaków i z błędami gramatycznymi i leksykalnymi. Dobrze, żebyś wiedział jak to działa.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
7 19 pis_po_jedno_zlo

Ciekawe czy oni są świadomi do jakich zniszczeń gospodarczych może doprowadzić owczy run na największe banki. Choć w sumie co to za problem, EBC w razie problemów dodrukuje ile trzeba i wszystkich uratuje;)

! Odpowiedz
3 38 a-zet

Ciekawe co z tego wyniknie. System rezerwy cząstkowej nie lubi demaskowania :)

! Odpowiedz
0 10 jkl777

Kilka klikniec w EBC.

! Odpowiedz
3 11 fred_

A co ma zrobic osoba, ktora ma tylko kredyty i zero oszczednosci?

! Odpowiedz
9 30 ak47bis

Kilka podpowiedzi:
1. Zaczac rownowazyc budzet z nadwyzka na oszczednosci!
2. Znaleźć lepszą prace!
3. Podniesc wlsne kompetencje!
4. Wziąść się wreszcie do roboty!
6. Przestac wreszcie biadolic!
7. Zmienić swoją mentalność!
8. Otaczac się lepszymi od siebie!

! Odpowiedz
0 7 fred_ odpowiada ak47bis

Jakby przepisane z podrecznika dla akwizytorow ale zgadzam sie z Toba. Problem w tym ze wiekszosc spoleczenstw Europy Zachodniej i USA sa zadluzone po uszy. Nie ma mozliwosci by wszyscy mieli szanse na lepsza place i prace. Czesc sie zalapie czesc niestety nie.

Dodatkowo. Wiele z tych osob juz teraz zarabia bardzo dobrze na wysokich stanowiskach wiec 2, 3, 4, 5, 6, oraz 7 nie ma zastosowania. Zostaje tylko manipulacja 1.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
12 17 ak47bis

fajnie. To nasz kasa, wiec ja tez ide! :)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil