REKLAMA

Jak pracuje się w bankach [INFOGRAFIKA]

Michał Kisiel2016-04-03 20:26analityk Bankier.pl
publikacja
2016-04-03 20:26
Jak pracuje się w bankach [INFOGRAFIKA]
Jak pracuje się w bankach [INFOGRAFIKA]
fot. Krzysztof Feder / / Bankier.pl

Banki cieszyły się do tej pory dobrą renomą jako miejsca pracy. Oferowały stosunkowo wysokie wynagrodzenie, możliwość podnoszenia kwalifikacji i jasną ścieżkę kariery. Ponad 100 tys. pracowników sektora w Polsce związało swoje losy z szybko rosnącym rynkiem. Teraz jednak coraz częściej słychać o ciemnej stronie pracy w bankowości – rosnącym obciążeniu zadaniami, narzucaniu nierealnych planów, stresie i niepewności.

Postanowiliśmy sprawdzić, jakie są dziś realia pracy w bankowości i zaprosiliśmy do udziału w ankiecie pracowników sektora bankowego oraz osoby, które w ostatnim roku zmieniły ścieżkę kariery. Projekt spotkał się z dużym zainteresowaniem, a uczestnicy często dzielili się z nami dodatkowymi spostrzeżeniami. W badaniu Bankier.pl udział wzięło 1224 respondentów, z czego 970 stanowili obecni pracownicy banków.

67 proc. ankietowanych pracowników to osoby znajdujące się na pierwszej linii  kontaktu z klientem – zatrudnieni w placówkach, zajmujący się doradztwem, obsługą kasową i sprzedażą. Zdecydowana większość, 70 proc. badanych, pracuje na stanowisku związanym z bankowością detaliczną, a dwie trzecie może pochwalić się długim, przekraczającym 2 lata, stażem zatrudnienia.

Zapraszamy do zapoznania się z omówieniem wyników badania:

praca w banku - infografika

Źródło:
Michał Kisiel
Michał Kisiel
analityk Bankier.pl

Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z psychologią finansów, analizuje jak płacą i zadłużają się Polacy. Doktor nauk ekonomicznych, zwolennik idei społeczeństwa bez gotówki. Pomysłodawca finansowego eksperymentu "2 tygodnie bez portfela", w ramach którego banknoty i karty płatnicze zamienił na smartfona.

Tematy
Otwórz konto, które samo oszczędza na 2,2% i zgarnij nawet 300 zł

Otwórz konto, które samo oszczędza na 2,2% i zgarnij nawet 300 zł

Komentarze (6)

dodaj komentarz
~Kankel
Wszystko zależy od szefa, jego kultury osobistej, moralności, organizacji pracy i wiedzy merytorycznej.
~Adam
Ja spędziłem w bankowości 18 lat i widziałem jak ten rynek się zmienia. Od czasów kiedy nikt nie wiedział co to są plany sprzedażowe aż po czasy kiedy człowiek jest oceniany tylko przez pryzmat tabelki z wynikiem. Jestem tak dobry jak mój ostatni wynik - jak mówił klasyk. I nic innego się nie liczy. Szukam pracy do prawie roku i Ja spędziłem w bankowości 18 lat i widziałem jak ten rynek się zmienia. Od czasów kiedy nikt nie wiedział co to są plany sprzedażowe aż po czasy kiedy człowiek jest oceniany tylko przez pryzmat tabelki z wynikiem. Jestem tak dobry jak mój ostatni wynik - jak mówił klasyk. I nic innego się nie liczy. Szukam pracy do prawie roku i nie mogę znaleźć. Mam podobno zbyt duże doświadczenie i kwalifikacje żeby nawet niżej w bankowości aplikować, a wyjść z tego sektora ciężko bo w końcu 18 lat robi swoje. W bankach zwalniają a nie zatrudniają i moi znajomi z banków średnią szukania pracy mają około 12 miesięcy. Pozdrawiam
~ja
Pracuje w banku od 9 lat i przyznaje jest coraz trudniej, ale jestem pewna ze to nie tylko w sektorze babkowym jest taka presja wyników. Takie mamy fantastyczne czasy i mentalność naradową, chcemy być najlepsi i dlatego zapiepszamy jak mróweczki.....
~Rafal
Czyżby banki wprowadziły WCM ? :)
~abc
musicie osobno zacząć traktować dyrektorów w centrali i sprzedawców w oddziałach
bez tego to bzdury tylko
~Kamil
W centralach pracują nie tylko dyrektorzy - konieczna jest jeszcze trzecia kategoria specjalistów/analityków w centrali.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki