Jak pracuje się w bankach [INFOGRAFIKA]

analityk Bankier.pl

Banki cieszyły się do tej pory dobrą renomą jako miejsca pracy. Oferowały stosunkowo wysokie wynagrodzenie, możliwość podnoszenia kwalifikacji i jasną ścieżkę kariery. Ponad 100 tys. pracowników sektora w Polsce związało swoje losy z szybko rosnącym rynkiem. Teraz jednak coraz częściej słychać o ciemnej stronie pracy w bankowości – rosnącym obciążeniu zadaniami, narzucaniu nierealnych planów, stresie i niepewności.

Postanowiliśmy sprawdzić, jakie są dziś realia pracy w bankowości i zaprosiliśmy do udziału w ankiecie pracowników sektora bankowego oraz osoby, które w ostatnim roku zmieniły ścieżkę kariery. Projekt spotkał się z dużym zainteresowaniem, a uczestnicy często dzielili się z nami dodatkowymi spostrzeżeniami. W badaniu Bankier.pl udział wzięło 1224 respondentów, z czego 970 stanowili obecni pracownicy banków.

67 proc. ankietowanych pracowników to osoby znajdujące się na pierwszej linii  kontaktu z klientem – zatrudnieni w placówkach, zajmujący się doradztwem, obsługą kasową i sprzedażą. Zdecydowana większość, 70 proc. badanych, pracuje na stanowisku związanym z bankowością detaliczną, a dwie trzecie może pochwalić się długim, przekraczającym 2 lata, stażem zatrudnienia.

Zapraszamy do zapoznania się z omówieniem wyników badania:

praca w banku - infografika

Michał Kisiel

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 ~Kankel

Wszystko zależy od szefa, jego kultury osobistej, moralności, organizacji pracy i wiedzy merytorycznej.

! Odpowiedz
0 8 ~Adam

Ja spędziłem w bankowości 18 lat i widziałem jak ten rynek się zmienia. Od czasów kiedy nikt nie wiedział co to są plany sprzedażowe aż po czasy kiedy człowiek jest oceniany tylko przez pryzmat tabelki z wynikiem. Jestem tak dobry jak mój ostatni wynik - jak mówił klasyk. I nic innego się nie liczy. Szukam pracy do prawie roku i nie mogę znaleźć. Mam podobno zbyt duże doświadczenie i kwalifikacje żeby nawet niżej w bankowości aplikować, a wyjść z tego sektora ciężko bo w końcu 18 lat robi swoje. W bankach zwalniają a nie zatrudniają i moi znajomi z banków średnią szukania pracy mają około 12 miesięcy. Pozdrawiam

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 4 ~ja

Pracuje w banku od 9 lat i przyznaje jest coraz trudniej, ale jestem pewna ze to nie tylko w sektorze babkowym jest taka presja wyników. Takie mamy fantastyczne czasy i mentalność naradową, chcemy być najlepsi i dlatego zapiepszamy jak mróweczki.....

! Odpowiedz
2 2 ~Rafal

Czyżby banki wprowadziły WCM ? :)

! Odpowiedz
0 18 ~abc

musicie osobno zacząć traktować dyrektorów w centrali i sprzedawców w oddziałach
bez tego to bzdury tylko

! Odpowiedz
0 12 ~Kamil

W centralach pracują nie tylko dyrektorzy - konieczna jest jeszcze trzecia kategoria specjalistów/analityków w centrali.

! Odpowiedz

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.