REKLAMA
BADANIE

Personnel Service chce wejść na giełdę. Ma term sheet z Grupą Trinity

2021-12-02 07:04, akt.2021-12-02 09:19
publikacja
2021-12-02 07:04
aktualizacja
2021-12-02 09:19

Grupa Trinity zawarła z Personnel Service porozumienie o podstawowych warunkach transakcji (term sheet) dotyczące nabycia 100 proc. akcji Personnel Service - podała Grupa Trinity w komunikacie. Zawarcie umowy inwestycyjnej ma nastąpić do końca stycznia 2022 r. Personnel Service liczy na to, że w przyszłym roku kapitalizacja firmy sięgnie 1 mld zł.

Personnel Service chce wejść na giełdę. Ma term sheet z Grupą Trinity
Personnel Service chce wejść na giełdę. Ma term sheet z Grupą Trinity
fot. Robert Gardziński / / FORUM

Jak podano, zapłata za akcje Personnel Service ma nastąpić w formie niepieniężnej poprzez przeniesienie na akcjonariuszy Personnel Service określonej liczby akcji wyemitowanych przez spółkę, z jednoczesnym utrzymaniem Personnel Service jako spółki zależnej od Grupy Trinity.

"Jednocześnie uzgodniono, że przed dokonaniem przez aktualnych akcjonariuszy Personnel Service zbycia akcji Personnel Service na rzecz spółki, Personnel Service dokona podwyższenia kapitału zakładowego i zaoferuje akcje nowej emisji w drodze subskrypcji prywatnej inwestorowi lub grupie inwestorów, którzy następnie przystąpią wraz z dotychczasowymi akcjonariuszami Personnel Service do zbycia akcji stanowiących 100 proc. kapitału zakładowego Personnel Service na rzecz spółki" - napisano.

Stosunek wymiany zbywanych akcji Personnel Service na akcje nowej emisji spółki zostanie ustalony przez zarządy w oparciu o wyceny spółek.

Wartości spółek i parytet wymiany mają zostać określone w treści umowy inwestycyjnej, której zawarcie nastąpi do 31 stycznia 2022 r.

"Uzyskane wyceny mogą zostać skorygowane o pozycję rynkową spółki i Personnel Service" - napisano.

Negocjacje na zasadzie wyłączności potrwają nie później niż do 30 kwietnia 2022 r.

Personnel Service specjalizuje się w rekrutacji pracowników. Obecnie przychody netto firmy sięgają prawie 600 mln zł, a zysk EBITDA to 18 mln zł. Spółka spodziewa się dynamicznego wzrostu w ciągu najbliższych kilku lub nawet kilkunastu lat.

"Liczymy na to, że już w przyszłym roku kapitalizacja naszej firmy sięgnie 1 mld zł. Rynkowa wycena przedsiębiorstwa jest zresztą jednym z powodów, dla których udajemy się na giełdę. (...) Giełda daje ponadto łatwiejszy dostęp do finansowania, co wobec mocnego wyjścia spółki na rynki zagraniczne może mieć już wkrótce ogromne znaczenie. Tylko w mijającym roku dokonaliśmy ekspansji wchodząc na rynki Niemiec, Francji, Belgii, Holandii oraz Finlandii" – powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, prezes Personnel Service Tomasz Hanczarek.

Grupa Trinity świadczy usługi w zakresie doradztwa transakcyjnego, doradztwa prawnego oraz inwestycji. Jest notowana na NewConnect od 2013 r. (PAP Biznes)

doa/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
MINI pełne przygód.

MINI pełne przygód.

Komentarze (2)

dodaj komentarz
podatnik-
Kolejny pomysł tym razem radnego Tomasza Hanczarka! Za chwilę pojawi się były senator Tomasz Misiak i były prezes TP S.A. , Orange PL i właśnie Work Service ( wszystkie trzy doprowadził do ruiny finansowej) Maciej Witucki za co otrzymał od tow. Henryki stołek i będzie można spokojnie powtórzyć numer jaki wypraktykowano na Work Kolejny pomysł tym razem radnego Tomasza Hanczarka! Za chwilę pojawi się były senator Tomasz Misiak i były prezes TP S.A. , Orange PL i właśnie Work Service ( wszystkie trzy doprowadził do ruiny finansowej) Maciej Witucki za co otrzymał od tow. Henryki stołek i będzie można spokojnie powtórzyć numer jaki wypraktykowano na Work Service? Powodzenia Akcjonariusze!
kamikaze351
A to polaki już som tak biedne że tytuły muszom pisać po angielsku? Zabraknąć polakowy słowa?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki