REKLAMA
WEBINAR

Grupa Open Finance wciąż się rozwija

2012-11-13 12:18
publikacja
2012-11-13 12:18
Przez trzy kwartały 2012 roku Grupa Open Finance wypracowała zysk netto na poziomie 76,0 mln zł, czyli o 16 proc. lepszy niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. O ponad jedną czwartą wzrosły też przychody z pośrednictwa w Grupie, które wyniosły ponad 367 mln zł.


Cały czas pracujemy nad poszerzaniem naszej oferty aby zapewniać klientowi pełną obsługę finansową mówi Krzysztof Spyra, prezes zarządu Open Finance S.A. Definiujemy na nowo nasze priorytety i na pierwszym miejscu stawiamy ochronę powierzonego nam kapitału. Jesteśmy dojrzałą firmą i chcemy zapewnić długookresową opiekę nad finansami klienta od A do Z; zadbać o jego portfel całościowo opisuje prezes.

Poza Open Finance do Grupy należą spółki: nieruchomościowa Home Broker, ubezpieczeniowa Open Life i od niedawna Open Finance TFI. Nowy gracz dzięki swojej ofercie i podejściu do zarządzania aktywami zamierza skutecznie konkurować z istniejącymi TFI. Start operacyjny spółki planowany jest na połowę listopada.

Od początku tego roku do końca września największe przychody z pośrednictwa Grupa uzyskała ze sprzedaży kredytów (ponad 44 proc. przychodów) i planów regularnego oszczędzania (ponad 33 proc. przychodów). Sprzedaż produktów regularnego oszczędzania wzrosła w tym czasie (w stosunku do analogicznego okresu 2011 r.) o 69 proc. pod względem wartości zamkniętych za pośrednictwem Grupy wniosków i aż o 115 proc. pod względem liczby tych wniosków.

W minionym, trzecim kwartale 2012 r., wysoka była wartość sprzedanych jednorazowych produktów inwestycyjnych, która wyniosła 142 mln zł.

Z bardzo dobrym wynikiem pierwsze trzy kwartały 2012 r. zamknęła spółka Open Life S.A.,
w której przypis składki (narastająco) wyniósł 2 546 mln zł.

W tym samym okresie zysk netto grupy Home Broker Nieruchomości wzrósł o 76 proc. - z kwoty 14.223 tys. zł (w analogicznym okresie 2011 r.) do 25.013 tys. zł. W Home Broker ponad dwukrotnie wzrosła też liczba sprzedanych produktów regularnego oszczędzania (ponad 5 tys. sztuk sprzedanych od stycznia do końca września 2012 r.). Pierwsze trzy kwartały tego roku były też rekordowe pod względem sprzedaży nieruchomości, zarówno w kontekście liczby transakcji jak i ich wartości (na rynku pierwotnym i wtórnym).

Grupa Open Finance nadal poszerza swój zasięg poprzez zwiększenie zatrudnienia oraz liczby oddziałów. Obecnie w Polsce znajduje się 211 placówek Open Finance i Home Broker.


Źródło:Informacja prasowa
Tematy
 Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki