GPW chce ściągać młodych Polaków z emigracji

zastępca redaktora naczelnego Bankier.pl

Najpierw warsztaty i płatne staże w dużych firmach na terenie Polski, a później możliwość zatrudnienia na stałe – to perspektywa, którą Giełda Papierów Wartościowych próbuje zachęcać młodych rodaków na emigracji do powrotu.

Fundacja związana z warszawskim parkietem chce zbliżyć do siebie świat biznesu i administracji w Polsce oraz rodaków, którzy wyjechali na studia do innych krajów. Ci pierwsi mają szansę na uzupełnienie kadr w talenty z zagranicznym doświadczeniem, drudzy – na zagwarantowanie sobie po powrocie sprawdzonego wcześniej miejsca pracy. W ramach inicjatywy „Go4Poland – Wybierz Polskę” na studentów i absolwentów zagranicznych uczelni czekają płatne staże, które mają być naturalną ścieżką do stałego zatrudnienia w Polsce.

To już trzecia edycja przedsięwzięcia – do poprzedniej pozyskano 11 partnerów biznesowych, wyłoniono 118, a w pierwszej 96 laureatów. W zeszłym roku relatywnie niewiele aplikacji zakończyło się stażem, stąd w tym roku organizatorzy intensywnie zachęcają do wniosków o udział w programie.

(YAY Foto)

Dlaczego i dla kogo Go4Poland?

Program Fundacji GPW skierowany jest do polskich studentów i absolwentów zagranicznych uczelni, którzy nie ukończyli 26. roku życia. Program nie wyklucza z udziału studentów przebywających za granicą w ramach wymiany studenckiej oraz osoby wywodzące się z Polonii, pod warunkiem, że posługują się językiem polskim w stopniu zaawansowanym.

Uczestnikami zeszłorocznej edycji byli studenci i absolwenci uczelni z całego świata – z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Danii, Szwecji, Belgii, Holandii, Niemiec, Francji i Chorwacji. Reprezentowali różne kierunki studiów – od matematyki czy finansów po nauki biomedyczne, prawo czy media.

Oferta staży w Polsce

Pracodawcy, czyli firmy (w tym spółki giełdowe) oraz jednostki administracji publicznej, oferują najlepszym studentom płatne staże trwające co najmniej 1 miesiąc. Minimalne wynagrodzenie wynosi 2500 zł brutto. W tegorocznej edycji do wyboru są staże u takich pracodawców, jak np. Biuro Informacji Kredytowej, BondSpot, Izba Zarządzających Funduszami i Aktywami, Giełda Papierów Wartościowych czy Tauron, do tej puli wkrótce dołączą m.in. Bank Gospodarstwa Krajowego, mBank czy PARP.

Jak wziąć udział w programie Go4Poland?

Aplikacje do programu można składać internetowo – poprzez stronę www.go4poland.pl. Na podstawie złożonych wniosków wyłaniani są laureaci programu.

Formularz aplikacji do programu dostępny na stronie www.go4poland.pl
Formularz aplikacji do programu dostępny na stronie www.go4poland.pl (go4poland.pl)

Chętni wcześniej mogą spotkać się z pracodawcami na warsztatach, podczas których będą mogli poznać bliżej kulturę organizacyjną firm i i ich kadrowe zapotrzebowania. Ofertę warsztatów i staży można sprawdzić na stronie internetowej projektu. Warsztaty rozpoczynają się 25 czerwca, a zapisy na nie, jak mówią nam organizatorzy, zamykane są na dzień przed datą spotkania z daną firmą. Aplikacje na staże można składać od maja, prawdopodobnie jeszcze przez 2-3 tygodni, czyli do czasu gdy dostępna będzie pełna, docelowa oferta stażowa Partnerów.

Punktem kulminacyjnym tegorocznej edycji będzie konferencja Go4Poland zaplanowana na 29 czerwca br. w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Oprócz przedstawicieli świata biznesu i nauki, wezmą w niej udział główni zainteresowani, czyli polscy studenci na co dzień mieszkający za granicą.

Malwina Wrotniak

Źródło:
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 4 kaczka-po-smolensku

Wybornie przy tym tempie powrotów trzeba będzie w pisie pomyśleć o jakieś gratyfikacji miesięcznej z plusem .Niestety rodacy jesteście skazani na banderowców ,którzy za 20 lat przejmą wasze miasta i wsie bo was Polacy już nie będzie ! została wam tylko modlitwa do Tadeusza z Torunia.

! Odpowiedz
0 5 ricozez

Polska nie ma szans rozwoju ponieważ został on oparty na systemie druku pustego pieniądza,który sam się zablokuje to po pierwsze a po drugie polityka socjalna jest wyjątkowo destrukcyjna.

! Odpowiedz
8 4 2kbb

Lewactwo i postkomuna w Polsce nareszcie się rozpada . Z tego zdają sobie sprawę i Niemcy i Rosja trzymające do tej pory Polskę za "twarz" w tej części Europy. To nie dziwota że przede wszystkim te dwa kraje które zarezerwowały sobie hegemonię w Europie najbardziej protestują wobec prób Polski budowy Intermarium i ekspansji Orlenu, LOT-u, budowy Via Carpatia, Tarczy antyrakietowej, Przekopie Mierzei Wiślanej, odbudowy Portów Morskich, Stoczni, przemysłu
Motoryzacyjnego, ochrony własnych pracowników delegowanych.... itd Polska nie zgodzi się juz tak jak Grecja narzucić sobie Euro po to tylko aby zostać doprowadzonym do "bankructwa" i w konsekwencji uzależnieniu od Berlina i Paryża.... Oby EU trwała jak najdłużej, ale dzisiaj widać że ten projekt "integracyjny" był zbudowany przez Niemcy Francję i Benelux tylko po to aby powtórnie zniewolić tym razem ekonomicznie narody które oswobodziły się z pod okupacji Sowieckiej w tej części Europy.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 19 ajwaj

GPW moze sciagnac np... majtki :)
Dobrzy ludzie u nas maja kase, chate, renty, itd.itp
W PL maja nadzieje PISty

! Odpowiedz
1 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
4 44 wizytator

Nawet mając podobny komfort życia w Polsce nie przeniesie się tutaj kultury współżycia i mentalności zachodniej. Tu zawsze będzie drugi albo nawet trzeci sort. Takie rzeczy jak zawiść, chamstwo, a w pracy spychologia i niekompetencja tu to norma, tam budzi zdziwienie.

! Odpowiedz
3 14 rekin1986

Marszałek Piłsudski zawsze mawiał Spróbujcie czy Polską można rządzić bez bata

Nie da się zwyczajnie w Polsce jechać po partnersku w pracy powód zbyt duże rozwarstwienie społeczne i zbyt wysokie kominy płacowe powodują , ze ludzi zjada zazdrość nawet o wysokość paczki świątecznej potrafi być afera a co dopiero o wypłaty zasadnicze

Najlepszy przykład to wybrać się do klienta samochodem zarządu i do tego ubranym na galowo

Zajeżdzasz do klienta i się witasz podajesz rękę a klient na to

Pan przyszedł w gości czy do pracy bo oczekiwałam fachowca w szelkach ogrodniczkach kasku budowlańca i ze samochodem dostawczym a nie gryzipiórka od zarządzania

Weż i teraz przenieś zarządzanie zachodnie na nasze podwórko gdzie na wstępie już masz ochrzan od klienta , że jesteś od roboty a nie od rządzenia na swoim podwórku on zarządców nie potrzebuje

Niestety mentalność socjalistyczna trzyma się u nas mocno , że solą jest lud pracujący miast i wsi a inteligencja to największy wróg władzy i narodu b głupim narodem rządzi się łatwiej

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 24 sel

Darmowe staże to najgłupsza rzecz...i do niczego nie potrzebna młodym jak mogą zarobić i się uczyć..

! Odpowiedz
2 44 jaca86

Już widzę jak młodzi polacy walą dzrzwiami i oknami żeby odbywać staże za 2500 zł brutto, a przepraszam to tylko dla najlepszych

! Odpowiedz

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.