REKLAMA

Fed utrzymał kurs na zero. Stopy bez zmian

2020-07-29 20:01
publikacja
2020-07-29 20:01
Fed utrzymał kurs na zero. Stopy bez zmian
Fed utrzymał kurs na zero. Stopy bez zmian
fot. MDOGAN / / Shutterstock

Kierownictwo Rezerwy Federalnej ponownie powstrzymało się przed zmianą stóp procentowych. Oznacza to, że stopa funduszy federalnych pozostała praktycznie na zerze.

Przedział stopy funduszy federalnych pozostał bez zmian na poziomie 0-0,25%. Taką decyzję Federalny Komitet Otwartego Rynku (FOMC) podjął jednogłośnie, wpisując się w oczekiwania rynku i ekonomistów.

Fed utrzymał stopy procentowe na niezmienionym poziomie także na poprzednich dwóch posiedzenia, które miały miejsce 10 czerwca oraz 29 kwietnia. Wcześniej, w połowie marca, na niezapowiedzianym, niedzielnym posiedzeniu marca Fed ściął stopy procentowe aż o 100 pb., ustalając cenę pieniądza w pobliżu zera. Równocześnie zwiększył wtedy program QE o 700 mld dolarów. Było to wtedy drugie „awaryjne” cięcie stóp procentowych po tym, jak 3 marca FOMC (czyli także w niedzielę) obniżył stopę funduszy federalnych o 50 pb.

Na obniżkach stóp się jednak nie skończyło. 23 marca Rezerwa Federalna ogłosiła nieograniczony skup papierów wartościowych oraz uruchomiła serię programów dostarczających kredyt do gospodarki. Ponadto 9 kwietnia Fed uruchomił kolejny program pożyczkowy – tym razem opiewający na astronomiczną kwotę 2,3 bln dolarów. 12 maja bank centralny USA ogłosił, że zacznie kupować notowane na giełdzie jednostki funduszy dłużnych. Wczoraj Fed przedłużył funkcjonowanie tych programów do końca 2020 roku.

- Epidemia koronawirusa powoduje ogromne trudności dla ludzi i dla gospodarki w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie. Po ostrych spadkach aktywność gospodarcza i zatrudnienie nieco podniosły się w ostatnich miesiącach, ale pozostają wyraźnie poniżej swoich poziomów z początku tego roku. Słabszy popyt i znacząco niższe ceny ropy naftowej powstrzymują inflację cen konsumenckich. Ogólne warunki finansowe w ostatnich miesiącach uległy poprawie, po części odzwierciedlając środki polityki monetarnej powzięte, aby podtrzymać gospodarkę i przepływ kredytu do amerykańskich gospodarstw domowych i przedsiębiorstw - czytamy w lipcowym komunikacie FOMC.

Od marca do końca czerwca Fed zwiększył swoją sumę bilansową o 2,85 bln dolarów, skupując z rynku obligacje i płacąc za nie świeżo wykreowanymi pieniędzmi (a ściśle rzecz biorąc zwiększając stan rezerw banków komercyjnych). Ale w lipcu aktywa banku centralnego USA przestały rosnąć i nawet nieco zmalały (o 117,5 mld USD według stanu na 22.07).

- Komitet spodziewa się utrzymania obecnego poziomu stopy funduszy federalnych, dopóki nie będzie pewny, że gospodarka otrząsnęła się z ostatnich wydarzeń i że jest na ścieżce do osiągnięcia celów maksymalnego zatrudnienia i stabilności cen – ta fraza z poprzednich dwóch komunikatów pozostała bez zmian.

FOMC zapowiedział, że w „nadchodzących miesiącach” nadal będzie zwiększał stan posiadania obligacji skarbowych oraz obligacji hipotecznych w tempie „przynajmniej takim jak obecne”. Dodatkowo na dużą skalę prowadzone będą operacje repo oraz overnight.

„Przyszła ścieżka wzrostu PKB w USA jest nadzwyczaj niepewna. Obecny wzrost liczby przypadków koronawirusa stanowi obciążenie dla gospodarki” - ocenił na konferencji prasowej przewodniczący Jerome Powell.

Następne posiedzenie kierownictwa Fedu zaplanowane jest na 15-16 września. Rynek nie spodziewa się zmiany stopy funduszy federalnych przynajmniej do marca 2021 roku - wynika z obliczeń FedWatch Tool.

KK

Źródło:
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (7)

dodaj komentarz
talmud
8:52 "akapit"........LMAO

https://www.youtube.com/watch?v=A8QKYIMaUOg

do cenzury - miejmy "nadzieje" ze .........NIE SPISZ........lol
open_mind
Złoto prawdopodobnie podejdzie do 2000-2100 USD, zanim zobaczymy kolejny wielki przebój zaaranżowany przez Fed i BIS. Fed obecnie jest najlepszym przyjacielem złoto lubów. W międzyczasie, gdy gospodarka amerykańska stoi na krawędzi, a Fed będzie nadal rozwiązywać problem zadłużenia, zwiększając zadłużenie, ponieważ Złoto prawdopodobnie podejdzie do 2000-2100 USD, zanim zobaczymy kolejny wielki przebój zaaranżowany przez Fed i BIS. Fed obecnie jest najlepszym przyjacielem złoto lubów. W międzyczasie, gdy gospodarka amerykańska stoi na krawędzi, a Fed będzie nadal rozwiązywać problem zadłużenia, zwiększając zadłużenie, ponieważ nie ma innych środków. W końcu one upadną, podobnie jak gospodarka USA i dolar. Dlatego jako inwestor w złoto wiesz, że Fed będzie ciężko pracował, aby Twoje aktywa przyniosły korzyści. Więc nie martw się o krótkoterminowe ruchy na złocie, ponieważ złoto znajduje się teraz w świeckiej hossie. Albo mówiąc dokładniej, dolar znajduje się w okresie bessy i jest skazany na zagładę. Kiedy dolar spadnie do ZERA, złoto osiągnie poziom, który niewielu może sobie dziś wyobrazić. Pamiętaj jednak, że nie trzymasz fizycznego złota na zyski kapitałowe, ale jako ubezpieczenie przed zgniłym systemem i nieudaną walutą. Zobaczymy, jak złoto wzrośnie do 5000, 10000 USD, a prawdopodobnie nawet więcej z powodu zniszczenia przez Fed i inne banki centralne walut fiducjarnych. Już widzimy zmienność, ale to nic w porównaniu z tym, co zobaczymy. To nieuniknione, że zobaczymy, jak cena złota zmieni się o setki dolarów w ciągu jednego dnia handlowego. Tak - ty jeszcze nic nie widziałeś.
talmud
oczywiście ze makulatura $ spadnie do zera........wtedy fed wymyśli inny przekręt np crypto.......mityczny "santoshi" albo wyciągnie innego krolika z cylindra.......pamietaj ze ci ktorzy pasożytują na obecnej piramidzie finansowej nie oddadzą tego "przywileju" bez walki.....patrzac na historie systemu kolonialnego oczywiście ze makulatura $ spadnie do zera........wtedy fed wymyśli inny przekręt np crypto.......mityczny "santoshi" albo wyciągnie innego krolika z cylindra.......pamietaj ze ci ktorzy pasożytują na obecnej piramidzie finansowej nie oddadzą tego "przywileju" bez walki.....patrzac na historie systemu kolonialnego w gre wchodzi każda opcja.......:):)

p.s. 95% prostych biednych ludzi zgodzi sie na wszystko zeby zaspokoić glod.......
open_mind
Amerykańska mennica prosi autoryzowanych nabywców o dostarczenie 10-dniowych i 90-dniowych prognoz popytu na złote i srebrne monety… Po raz pierwszy w historii !

Amerykańska mennica zmniejszy produkcję złota i srebrnego orła w ciągu następnych 12-18 miesięcy Ze względu na środki podjęte przez mennicę West Point
Amerykańska mennica prosi autoryzowanych nabywców o dostarczenie 10-dniowych i 90-dniowych prognoz popytu na złote i srebrne monety… Po raz pierwszy w historii !

Amerykańska mennica zmniejszy produkcję złota i srebrnego orła w ciągu następnych 12-18 miesięcy Ze względu na środki podjęte przez mennicę West Point w celu ochrony pracowników przed wirusem, produkcja złotych i srebrnych monet zostanie zmniejszona w ciągu najbliższych 12-18 miesięcy. Wprowadzając te zmiany w polityce pracowniczej, mennica amerykańska nie będzie w stanie jednocześnie produkować złotych i srebrnych monet bulionowych. Tak więc, jeśli popyt na Złote i Srebrne Orły będzie nadal silny, w przyszłości moglibyśmy zobaczyć wyższe stawki oraz prowizje. Według opublikowanego wczoraj artykułu Bloomberga, amerykańska mennica zmniejszyła podaż srebra i złotych monet dla nabywców; mennica amerykańska stwierdziła również, co następuje: Aby sprostać popytowi, mennica prosi teraz dealerów o przedstawienie swoich 10-dniowych i 90-dniowych prognoz popytu po raz pierwszy w historii. To pozwoli jej zdecydować, jakie produkty wytworzyć, ponieważ zgodnie z dokumentem niektóre są bardziej pracochłonne niż inne. Jeśli na przykład mennica zdecyduje się wyprodukować jedną dziesiątą uncji złota, musi ograniczyć produkcję srebrnych monet Amerykański Orzeł. To ma sens, dlaczego sprzedaż amerykańskich Mint Silver Eagles była tak niska w porównaniu do Gold Eagles. Ponieważ mennica amerykańska nie może jednocześnie produkować złotych i srebrnych monet bulionowych, sprzedaż Silver Eagle prawdopodobnie ucierpi najbardziej. Jednak wydało mi się dość interesujące, że mennica amerykańska prosi autoryzowanych sprzedawców o dostarczenie 10-dniowych i 90-dniowych prognoz dotyczących ich popytu, po raz pierwszy w historii. Wyobrażam sobie, że ci Autoryzowani Dealerzy będą prosić o więcej Srebrnych Orłów niż obecnie otrzymują. Zwłaszcza po ostatniej aktualizacji sprzedaży na stronie U.S. Mint:
open_mind
Porwałem ten kawałek od: independenttrader

Wielki Reset, czyli co konkretnie?
Na stronie Światowego Forum Ekonomicznego da się znaleźć kilka ciekawych spostrzeżeń organizatorów.
1. Reset kapitalizmu
Cytujemy organizatorów: „Każdy kraj, od USA aż do Chin, musi wziąć w tym udział. Każda branża,
Porwałem ten kawałek od: independenttrader

Wielki Reset, czyli co konkretnie?
Na stronie Światowego Forum Ekonomicznego da się znaleźć kilka ciekawych spostrzeżeń organizatorów.
1. Reset kapitalizmu
Cytujemy organizatorów: „Każdy kraj, od USA aż do Chin, musi wziąć w tym udział. Każda branża, od produkcji ropy do spółek technologicznych, musi przejść transformację. Potrzebujemy „Wielkiego Resetu” kapitalizmu”.
Tutaj pojawia się pierwszy problem. Rozwinięte gospodarki coraz rzadziej można charakteryzować jako kapitalistyczne. Od 2008 roku na świecie ciągle ratuje się nierentowne, duże przedsiębiorstwa. Małym oczywiście pozwala się upadać. Komplikacja prawa także działa na niekorzyść tych najmniejszych, bo ogranicza możliwość ich rozwoju. Poszczególne państwa mają coraz większy udział w gospodarkach. O jakim więc kapitalizmie mowa?
2. Koronawirus źródłem problemów
Cytujemy: „Koronawirus doprowadził do śmierci setek tysięcy osób. Jego efekty pogorszyły nastroje społeczne, wywołały zamieszki.”
Koronawirus zabił do tej pory oficjalnie 650 tysięcy osób. W praktyce tysiące zgonów zostały podciągnięte pod wirusa, na zasadzie: „skoro zmarły miał koronawirusa, to na pewno był on przyczyną śmierci”. Śmiertelność wynikająca z koronawirusa jest niewiele większa niż śmiertelność w efekcie grypy (nie jest to nasz wymysł, lecz wniosek brytyjskich instytucji, które zapoczątkowały całą histerię). Problem w tym, że zagrożenie wynikające z wirusa zostało wyolbrzymione przez media, które zastraszyły społeczeństwo. Rządzący zamrozili gospodarkę i kryzys gotowy. Idealna okazja by dokonać „Wielkiego Resetu”.
3. Wielki Reset - Wielkie Państwo
Cytujemy: „Reset będzie wymagał większego rządu”. Większość z Was już wie co to oznacza: więcej ingerencji państwa, wyższe podatki, mniej wolności, więcej korupcji, więcej niegospodarności i większa inwigilacja obywateli.
Zauważyliście, że „reset kapitalizmu” ma polegać na „większej ingerencji państwa”? Jeśli mielibyśmy cały ten bełkot przetłumaczyć na polski, to po prostu idziemy globalnie w stronę socjalizmu, o ile nie komunizmu.
 
Wielki Reset niczym Agenda 2030

Organizatorzy „Wielkiego Resetu” wymieniają też 3 konkretne priorytety. Pierwszy z nich to pójście w kierunku „ekonomii współdzielenia” oraz zachęcanie do zmian w podatkach dla najbogatszych czy też wycofanie dopłat do paliw kopalnych.
Drugi priorytet to szeroko rozumiana równość i zrównoważony rozwój. To ulubiony slogan globalistów, z którym zaraz się rozprawimy. Problem polega na tym, że w kolejnych latach to „wprowadzanie równości” ma odbywać się z użyciem dużych programów rządowych mających odpowiednio stymulować gospodarkę. To dobra zmiana dla polityków, gdyż będzie można więcej nakraść. O inflację w długim terminie też możemy być spokojni.
Trzeci priorytet to zdrowie, w tym duże nakłady na pracę nad szczepionkami. Nie ma tutaj znaczenia, że na Śląsku jakieś 95-97% górników (których płuca nie są w najlepszym stanie) przeszło koronawirusa bez problemów. Szczepionki mają być, państwa mają je zamawiać, big pharma ma zarobić.
Warto zwrócić uwagę, że priorytety organizatorów „Wielkiego Resetu” pokrywają się ze słynną Agendą 2030, czyli porozumieniem 193 krajów z całego świata zatwierdzonym w 2015 roku. Tam również możemy przeczytać bardzo dużo o równości, o ratowaniu klimatu, o zrównoważonym rozwoju opartym na nowoczesnych technologiach.
Jeśli ktoś wierzy, że to są prawdziwe cele rządzących, to pora by zmierzył się z faktami. Skupmy się póki co na słynnej „równości”. W 2008 roku wmawiano nam, że interwencje banków centralnych mają stymulować gospodarkę, co poprawi sytuację większości osób. Zaczęto więc skupować akcje, obligacje rządowe i korporacyjne, a nawet REITy (fundusze inwestujące w nieruchomości komercyjne). Cała ta interwencja nie przełożyła się wcale na poprawę sytuacji zwykłych obywateli strefy euro czy Japonii. Mało tego, wieczne rolowanie długów z wykorzystaniem „inżynierii finansowej” pomogło Grecji pogrążyć się w wieloletniej recesji. Z kolei w Stanach Zjednoczonych dziesiątki milionów osób pozostały poza siłą roboczą, nie mogąc znaleźć pracy przez dłuższy czas. Dopiero reformy Donalda Trumpa ożywiły nieco gospodarkę USA.
W każdym razie, ostatecznym beneficjentem wszystkich tych programów stymulujących stały się:
A) Największe banki w USA, które uratowano z pieniędzy podatników.
B) Nierentowne firmy, które utrzymały się dzięki taniemu kredytowi.
C) Najbogatsi, którzy posiadali w portfelach sporo akcji i obligacji.
kimdzongtusk
Czyli dalej pompujemy indeksy bo to jedyne co potrafimy robić w zaistniałej sytuacji
open_mind
1. Polecam wspaniały wywiad z John Rubino, który mniej więcej w połowie wywiadu zaczyna wyjaśnić całą sytuację w USA, znaczy o co tak naprawdę rozchodzi się w tych protestach i w całej polityce ekonomi oraz mas mediach. Ten wywiad powinien być przetłumaczony na bankier.pl Ja tego nie zrobię bo zaraz jakieś kanalie 1. Polecam wspaniały wywiad z John Rubino, który mniej więcej w połowie wywiadu zaczyna wyjaśnić całą sytuację w USA, znaczy o co tak naprawdę rozchodzi się w tych protestach i w całej polityce ekonomi oraz mas mediach. Ten wywiad powinien być przetłumaczony na bankier.pl Ja tego nie zrobię bo zaraz jakieś kanalie mnie zrugają. A prawda jest taka, że bez ironii to w Rosji mamy obecnie najmniej zmalwersowana politykę i ekonomie. Jednym słowem trudno się z nim nie zgodzić że Globalnie jesteśmy w ciemnej d…. i to dopiero przy samym wejściu, znaczy będzie wojna, zanim system upadnie.. https://www.youtube.com/watch?v=DRAKHtn-JvQ

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki