Fed uruchomił nowy program pożyczkowy o wartości 2,3 bln dol.

Rezerwa Federalna USA uruchomi nowy program pożyczkowy o wartości 2,3 bln dol., który ma zapewnić płynność m.in. małym i średnim przedsiębiorstwom, a także samorządom lokalnym oraz władzom stanowym w obliczu pandemii koronawirusa – podał w czwartek Fed w komunikacie.

(fot. Kevin Lamarque / Reuters)

W ramach instrumentu wsparcia płynności dla samorządów Fed zaoferuje 500 mld dol. pożyczek dla stanów i gmin, przez bezpośredni zakup takiej ilości krótkoterminowych bonów od stanów, a także dużych powiatów i miast.

Program pożyczek dla małego i średniego biznesu zapewni płynność w wysokości ok. 600 mld dol. Fed zapowiedział też zwiększenie wielkości i zakresu linii kredytowych w wysokości 850 mld dol. dla korporacyjnych rynków pierwotnych i wtórnych oraz programu pożyczek opartego na papierach wartościowych zabezpieczonych aktywami.

Rezerwa Federalna uruchomi też program ochrony wynagrodzeń, który ma zapewnić płynność firmom dotkniętym przez pandemię koronawirusa.

„Rolą Fedu jest zapewnienie jak największej ulgi i stabilności dla gospodarki w tym okresie ograniczonej działalności gospodarczej, a nasze dzisiejsze działania pomogą zapewnić, że ewentualne ożywienie będzie tak energiczne, jak to jest możliwe” – podał prezes Fedu Jerome Powell w oświadczeniu.

Powell odbędzie telekonferencję prasową o 16.00 czasu polskiego.

kkr/ ana/

Źródło: PAP Biznes

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 9 fakpejsy

Zyty caly czas pozyczaja!!!

! Odpowiedz
0 1 plutarch

kosz za antysemickie insynuacje, słaba maskowane!

! Odpowiedz
3 39 tristans

Komunizm w USA: Drukujecie ? Drukujemy

! Odpowiedz
3 36 abcx

To jest zwykła rozpacz, powódź kasy przytłumi wszystkim na chwilę ból ale magazyny się wyczyszczą, półki opróżnią i ból wróci ze zdwojoną siłą.

! Odpowiedz
1 14 1a2b

Choćby się nie wiem co działo, zawsze jest ktoś kto ma kasę do pożyczenia P.T. Publiczności. Czyżby podstęp?

! Odpowiedz
6 21 bha

Zobaczymy dokąd te zadłużanie krajów po same uszy zaprowadzi Państwa i ich gospodarki???.Tak naprawdę wiele krajów ani obecnie nie zatrzymało Pandemii w krajach ,ani jej jeszcze nie opanowało ,a już myślą o jak najszybszym rozruchu gospodarek .Cóż żeby tylko się srogo nie zaskoczyli się tymi swoimi optymistycznymi analizami sytuacji Epidemiologiczne i aby wielu ludzi na tej ich krótkowzroczności nie ucierpiało.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 38 bha

Ta cała wieka pomoc dla Gospodarek nie jest z żadnej Oszczędności budżetów krajowych tylko na kolejny do spłaty dla wszystkich coraz bardziej OGROMNY droższy, dług .kredyt,pożyczki emisje kolejnych obligacji ,a wszystko oparte na karkach społecznych.Już każdy od noworodka do staruszka jest tam obecnie zadłużony przez Państwo na prawie 73 tys.dolarów ! ! !.Żałosna obłuda na coraz droższy koszt społeczny do spłaty na wieki wieków.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 9 itsofunny

Władza to narkotyk

! Odpowiedz
0 15 bha odpowiada itsofunny

Narkotyk często doprowadza do szybkiej, niekontrolowanej Agonii

! Odpowiedz
3 28 open_mind

Przeczytaj aby zrozumieć: Większość kompletnie nie ogarnia tego zjawiska, i spodziewa się mega inflacji. A to błąd.
To po prostu relokacja kapitału, tak jak zwykle piszę. Czyli że biedniejsi będą jeszcze biedniejsi a szulernia bogatsza. Inflacja będzie w USA na poziomie tylko 7 do 9 % w stosunku rocznym, koniec kropka. Bo szulerni nie zależy aby system się wywalił ale żeby to oni przejęli go globalnie, poprzez wpompowanie (wykup) w upadające korporacje..

Definicja według open_mind_Wikipedia: Światowa Trójca Polityczno ekonomiczna to: Rząd USA, FED USA, J.P. Morgan bank USA. Współpracują oni bardzo ściśle nad globalnym przejęciem kontroli nad światem. Rząd dyktuje, FED drukuje, Bank zarządza. Posługują się tubą propagandową jaką jest Giełda na Wall Street. Zabezpieczyli sobie nieograniczone środki na zrealizowanie tego przedsięwzięcia. Wyłonią się z tego mega korporacje pod ich zarządem, gdzie Kowalski będzie miał zagwarantowany dochód podstawowy i (mundurek - kaganiec) Pod pojęciem mundurka rozumiemy – zakazy nakazy i ogólne postępowanie i nie podskakiwanie.

Jak macie dodatkowe pytania to proszę śmiało napiszcie.

Ps. Po albo w trakcie realizacji zostanie kreowany dolar elektroniczny częściowo podparty

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil