REKLAMA

Famur wyemituje "zielone obligacje" o wartości do 400 mln zł

2021-10-12 17:52
publikacja
2021-10-12 17:52

Zarząd Famuru zdecydował o emisji do 400.000 niezabezpieczonych "zielonych obligacji" o łącznej wartości nominalnej nie wyższej niż 400 mln zł - podała spółka w komunikacie.

Famur wyemituje "zielone obligacje" o wartości do 400 mln zł
Famur wyemituje "zielone obligacje" o wartości do 400 mln zł
/ materiały dla mediów

Obligacje serii C będą oprocentowane według zmiennej stopy procentowej opartej o stawkę WIBOR 6M dla depozytów 6-miesięcznych, powiększoną o marżę w wysokości 290 pb. w skali roku dla każdego okresu odsetkowego.

"Cel emisji obligacji serii C został określony w ten sposób, że emitent zobowiązuje się przeznaczyć wpływy z emisji (...) na bezpośrednie i pośrednie finansowanie lub refinansowanie rozwoju, zakupu, budowy i eksploatacji zielonych projektów" - napisano w komunikacie.

Datą emisji będzie dzień 3 listopada 2021 r., zaś datą wykupu obligacji - 3 listopada 2026 r.

Obligacje Serii C zostaną wyemitowane jako zielone obligacje (green bonds) i będą wprowadzone do obrotu w alternatywnym systemie obrotu prowadzonym przez GPW.

Prezes Famuru Mirosław Bendzera informował we wrześniu w rozmowie z PAP Biznes, że spółka planuje w tym roku uplasować zielone obligacje, z których środki zostałyby wykorzystane na przejęcia projektów PV i rozwój kompetencji w biznesie związanym z zieloną transformacją. Mówił wówczas, że wartość emisji może wynieść ok. 400 mln zł.

Famur informował wcześniej, że zawarł z Santander Bank Polska, Pekao SA oraz DM BOŚ umowę programową, na podstawie której spółka może przeprowadzić wielokrotne emisje obligacji w ramach programu emisji obligacji. Rozważa emisję tzw. „zielonych” obligacji. Podano wówczas, że emisja obligacji nie przekroczy maksymalnej kwoty programu, tj. 1 mld zł. (PAP Biznes)

jow/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Prognozy i wyniki finansowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki