Facebook uruchomi własny system płatności bezgotówkowych

Facebook udostępni użytkownikom w USA platformę umożliwiającą dokonywanie rozliczeń bezgotówkowych. Facebook Pay będzie dostępny dla użytkowników Instagrama, Messengera oraz WhatsAppa.

(www.theverge.com)

Facebook planuje wprowadzenie własnego systemu płatności bezgotówkowych. Na początku dostęp do platformy Facebook Pay otrzymają użytkownicy serwisu społecznościowego oraz Messengera w Stanach Zjednoczonych. Za pośrednictwem usługi będzie można wpłacać środki na akcje charytatywne, dokonywać przelewów pomiędzy użytkownikami, kupować bilety na wydarzenia oraz opłacać zakupy na Marketplace.

Uruchomienie usługi będzie wymagało kilku kliknięć. Użytkownik po wybraniu w ustawieniach na Facebooku serwisu płatności bezgotówkowych oraz ustaleniu metody płatności będzie mógł korzystać z platformy rozliczeń bezgotówkowych. Facebook Pay będzie obsługiwał większość kart kredytowych, debetowych oraz PayPal.

Z Facebook Pay docelowo będą mogli korzystać użytkownicy Instagrama, Messengera oraz WhatsAppa. 

Facebook Pay nie jest połączony z projektem Libra - nowym planem Marka Zuckerberga na stworzenie własnej kryptowaluty. W październiku z udziału w przedsięwzięciu zrezygnowało 7 firm, wśród nich Visa i PayPal. 

DF

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 racek

Polecam świetną aplikację do płacenia swoich rachunków w internecie. Wszystkie rachunki w jednym miejscu! Do tej pory korzystałem ze Sprytnego Billa ale tutaj widzę lepszą przejrzystość historii opłacanych rachunków. Dodatkowo, za rejestrację program przekaże ci 30zł (do tej poro było to 10zł) na opłacenie rachunków. Kolejne 30 zł możesz zyskać za polecenie znajomego. Użyj kodu S3TP-K2OI podczas rejestracji.
https://mojeuslugi.pl/

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne