REKLAMA

Dzień domów w Bankier.pl. Specjalne wydanie serwisu 23 czerwca

Malwina Wrotniak2021-06-10 17:00, akt.2021-06-17 19:10redaktor naczelna Bankier.pl
publikacja
2021-06-10 17:00
aktualizacja
2021-06-17 19:10
Dzień domów w Bankier.pl. Specjalne wydanie serwisu 23 czerwca
Dzień domów w Bankier.pl. Specjalne wydanie serwisu 23 czerwca

Dom pod miastem - luksus dla nielicznych czy sensowna alternatywa wobec bloków? O popycie na takie budownictwo, rosnących kosztach inwestycji, nowych wymogach prawnych, dopłatach, kredytach i... "domowym" biznesie opowiadać będziemy w ramach specjalnego wydania serwisu Bankier.pl pod hasłem Dzień domów. Obok specjalnych raportów i analiz, czytelnicy obejrzą także debatę rynkowych ekspertów.

Organizowany 23 czerwca Dzień domów to kolejny już dzień specjalny w Bankier.pl. Tym razem przygotowujemy prawdziwą pigułkę informacyjną dla każdego, kto planuje budowę domu, już realizuje taką inwestycję albo też ma na oku popularne "bliźniaki" czy "szeregi" sprzedawane przez deweloperów.

Dlaczego o domach?

Pandemia wywołała zainteresowanie nieruchomościami, które na czas lockdownu oferowały przestrzeń większą niż mieszkania w blokach, zarazem dając szansę na własny kawałek zieleni. Ci, którzy w ostatnim czasie podjęli się budowy domu lub dopiero ją planują, z pewnością odnotowują rosnące koszty inwestycji. Programy dopłat dla posiadaczy takich nieruchomości w ostatnim czasie biły rekordy popularności - niebawem wystartują ponownie. Regulacje sprawiają, że budownictwo ma być coraz bardziej "eko" - kiedy będzie to tylko dodatkowym kosztem, a kiedy realną zaletą?

W ramach Dnia domów będziemy poszukiwać odpowiedzi na pytania:

  • Czy budowy domu z roku na rok będzie coraz większym wydatkiem?
  • Czy praca w tej branży to teraz żyła złota?
  • W których częściach Polski domy są tańsze, a w których ceny pną się w górę?
  • Gdzie szukać oszczędności, decydując się na taką nieruchomość i czy "zielone budowanie" może w tym pomóc?
  • Jaki kredyt nada się pod budowę domu?
  • Jak zarabiać na domach w turystyce?

W porannym raporcie 23 czerwca opublikujemy swoistą mapę cen domów w różnych regionach Polski, pokażemy też, jak zmieniały się ceny działek. Przypomnimy listę dopłat, z których mogą skorzystać posiadacze domów - pojawią się też informacje o nowej edycji programu "Mój prąd". Prześwietlimy ofertę banków z perspektywy budujących i planujących zakup na kredyt. Zajrzymy również na rynek pracy oraz do branży turystycznej, w której domy zdecydowanie zyskują na znaczeniu.

Popyt, jakość, pieniądze - debata na żywo o godz. 12:00

Masz pytania dotyczące rynku budownictwa jednorodzinnego? Będziesz mógł zadać je ekspertom podczas debaty "Moda na domy - czy minie wraz z pandemią?" - 23 czerwca o godz. 12:00 na żywo na stronie głównej Bankier.pl oraz na kanale Bankier.pl w serwisie Facebook. W spotkaniu, które moderował będzie Marcin Kaźmierczak, redaktor prowadzący w Bankier.pl specjalizujący się w tematyce rynku nieruchomości, wezmą udział:

  • Jarosław Krawczyk, PR lead w Otodom,
  • Jacek Siwiński, prezes Velux Polska,
  • Adam Hirny, dyrektor w Biurze ds. Międzynarodowych Instytucji Finansowych i Programów Zrównoważonego Rozwoju BNP Paribas Bank Polska
  • Jarosław Wójcik, główny analityk serwisu WielkieBudowanie.pl.

W trakcie debaty jej uczestnicy poruszą różnorodne tematy związane z budownictwem jednorodzinnym: Boom na domy jednorodzinne – fakt czy mit?, Drożejące działki, materiały i usługi zatrzymają rosnący popyt?, O jakim domu marzą Polacy?, Zielone budownictwo – czy skusi polskich klientów?,  Finansowanie ekologiczny i energooszczędnych domów – co wybrać?

Pytania do uczestników debaty można kierować już dzisiaj - poprzez formularz zamieszczony poniżej.

Serdecznie zapraszam na to wyjątkowe wydanie serwisu 23 czerwca. A czytelnikom zainteresowanym szczególnie tematyką kredytów hipotecznych polecam webinar "Boom na hipoteki. Jak teraz dostać (dobry) kredyt?" z doradcą kredytowy, organizowany na łamach Bankier.pl 15 czerwca.

Źródło:
Malwina Wrotniak
Malwina Wrotniak
redaktor naczelna Bankier.pl

Redaktor naczelna Bankier.pl. Autorka wielu publikacji z zakresu finansów, ukazujących się na łamach serwisu od 2008 roku. W przeszłości dziennikarz specjalizujący się w tematyce ubezpieczeń, doceniona Nagrodą Polskiej Izby Ubezpieczeń dla Środowiska Dziennikarskiego. Autorka emigracyjnych projektów "Tam mieszkam" i "Zawróceni", uhonorowana Nagrodą im. Macieja Płażyńskiego dla dziennikarzy i mediów służących Polonii. W 2016 r. wydała książkę "Tam mieszkam. Życie Polaków za granicą". Absolwentka studiów doktoranckich na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Powiązane: Dzień specjalny w Bankier.pl

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki