REKLAMA

Do której sklepy będą otwarte w Wielką Sobotę?

2022-04-15 07:21
publikacja
2022-04-15 07:21
Do której sklepy będą otwarte w Wielką Sobotę?
Do której sklepy będą otwarte w Wielką Sobotę?
fot. 1000 Words / / Shutterstock

Przed świętami wielkanocnymi markety zapowiedziały zmiany w godzinach otwarcia swoich placówek. Sklepy otwarte będą dłużej w Wielki Piątek. Natomiast w Wielką Sobotę krócej – od godziny 14:00 obowiązuje zakaz handlu. Sprawdziliśmy, do której można zrobić zakupy w poszczególnych sieciach.

Wielka Sobota nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy, natomiast zgodnie z przepisami sklepy mogą być otwarte krócej niż w zwykły dzień. Wyjątek stanowi sytuacja, w której pracodawca sam stanie za ladą i będzie obsługiwał klientów.

Z powodu krótszych godzin pracy sklepów w sobotę większość marketów wydłużyła godziny pracy w Wielki Piątek. Zakupy będzie można zrobić do godziny 22 w Aldi, POLOmarkecie oraz część sklepów Intermarche. Z kolei do godziny 23 będą otwarte sklepy Lidl, Netto oraz Żabka, a do północy Kaufland oraz wybrane Biedronki.

Do której sklepy otwarte w Wielką Sobotę 2022?

W Wielką Sobotę (16 kwietnia) wszystkie sklepy mogą być otwarte maksymalnie do godziny 14:00, zgodnie z ustawą o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni z 2018 roku. Sprawdziliśmy, do której godzinny sklepy będą czynne w Wielką Sobotę:

  • Biedronka – do godziny 13:00,
  • Lidl – do godziny 13:00,
  • Carrefour – do godziny 13:00,
  • Kaufland – do godziny 13:00,
  • Aldi – do godziny 13:00,
  • Netto – do godziny 13:00,
  • POLOmarket – do godziny 13:30,
  • Intermarche – do godziny 14:00,
  • Żabka – do godziny 14:00.

Po godzinie 14:00 decyzję o otwarciu sklepu samodzielnie podejmują franczyzobiorcy Żabki, korzystający z wyłączeń zawartych w ustawie, podkreśla biuro prasowe sieci. Przepisy umożliwiają dłuższe godziny pracy marketów jeżeli za ladą będzie właściciel.

DF

Źródło:
Tematy
Konto firmowe z gwarancją 0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym.  Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Konto firmowe z gwarancją 0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym. Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
wizytator
Takie godziny zamknięcia nie istnieją w cywilizowanym świecie! Kto to wymyślił i zatwierdził? Dawać mi ich truchła!

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki