REKLAMA

Prezes: Dla mBanku lepszym inwestorem byłby podmiot nieobecny do tej pory w Polsce

2020-02-06 11:00
publikacja
2020-02-06 11:00

Dla mBanku lepszym inwestorem byłby podmiot nieobecny do tej pory w Polsce - poinformował Cezary Stypułkowski, prezes banku.

fot. / / Bankier.tv

„Podtrzymuje, że z punktu widzenia pozycjonowania banku (…) lepszy byłby inwestor, który nie ma obecności w Polsce” – powiedział Stypułkowski.

Prezes nie podał, ile wstępnych ofert zostało złożonych.

„Wydaje mi się, że atrakcyjność polskiego sektora bankowego jest dzisiaj mniejsza, poziom obciążeń osiągnął krytyczny wymiar (…) i to na pewno nie przyciąga inwestorów” – powiedział Stypułkowski.

„Na pewno jest tak, że ktoś musi mieć dużo wyobraźni i jakiś pomysł by w Polsce inwestować w sektor bankowy, ale tacy są” – dodał.

We wtorek agencja Reuters, powołując się na nieoficjalne informacje podała, że ofertę zakupu akcji mBanku złożył Bank Pekao SA, natomiast ofert takich nie złożyły PKO BP i Credit Agricole.

Pod koniec września zarząd i rada nadzorcza Commerzbanku zatwierdziły strategię biznesową "Commerzbank 5.0", która zakłada m.in. sprzedaż akcji mBanku. Według wcześniejszych informacji Commerzbank chce sprzedać polską spółkę do końca 2020 roku.

Commerzbank ma ok. 70 proc. udziału w akcjonariacie mBanku.

Wynikowa konferencja prasowa mBanku:

(PAP Biznes)

seb/ doa/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (25)

dodaj komentarz
leming
Cezary Stypułkowski to tajny współpracownik SB o ps. TW Michał, zabił 3 chłopców jadąc samochodem a potem przy pomocy swoich kolegów z dawnych służb sprawę "skręcono" że on niewinny a winni są bezbronni chłopcy......ten człowiek to zakała jakich mało dlatego niemcy go trzymają bo jest ułożony z dawnymi służbami
tergal
Kapuś czy nie, ale to bankowo dość podła kreatura :)
momotaro
Stypułkowski panu już dziękujemy. Polska od paru lat jest już innym krajem.
sammler
Za Stypułkowskiego mBank stał się na pewno mniej arogancki wobec klientów. To mu trzeba przyznać.
tergal odpowiada sammler
Tiaa, to gostek, który tłumaczył swoje przychody (mocno ponad 3 bańki rocznie!) porównywał się do aktorów i sportowców - szalom!
sammler odpowiada tergal
Wiem, sam to komentowałem. Ale ja nie piszę o Stypułkowskim (sam mógłbym mu wytknąć znacznie ciemniejsze karty w życiorysie, bynajmniej niezwiązane z finansami), tylko o mBanku pod jego rządami. Czytasz ze zrozumieniem?
tergal odpowiada sammler
A co on takiego wymyślił? Wzór na trzęsienie ziemi?
marianpazdzioch
Pekao z PZU, które przecież musza kupić, a więc zapłacą każdą cenę, lekką ręką przepłacą z 10 mld zł. Przy efekcie mnożnkowym daje to dodatkowych (ponad realną cenę banku) 160 mld zł wyjętych z polskiego systemu bankowego. Pieniędzy które normalnie przez efekt mnożnikowy i kreację pieniądza podbijałyby polski Pekao z PZU, które przecież musza kupić, a więc zapłacą każdą cenę, lekką ręką przepłacą z 10 mld zł. Przy efekcie mnożnkowym daje to dodatkowych (ponad realną cenę banku) 160 mld zł wyjętych z polskiego systemu bankowego. Pieniędzy które normalnie przez efekt mnożnikowy i kreację pieniądza podbijałyby polski PKB. I oni mówią o sobie, "że som patriotami" ;)
kapitaneo
No popatrz, zatem ktokolwiek z zagranicy zainwestował w Polsce kasę okradł swój kraj wg. ciebie?
Wróć do szkoły i naucz się ekonomii, króliczku:)
1as
A czym ten pan podparł swoje złote myśli?
Dlaczego akurat ktoś nowy z zewnątrz?

Powiązane: mBank na sprzedaż

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki