Czesko-polska koalicja przeciwko Rosji

Euro 2012 stało się okazją do zawiązania czesko-polskiej koalicji przeciwko Rosji. Pisze dziś o tym czeski dziennik Lidove nowiny.

Autor artykułu Lubosz Palata, stwierdza, że we Wrocławiu trudno było znaleźć Polaka, który kibicowałby Rosjanom. Podkreśla też, ze już przed Euro 2012 napięcie między polskimi i rosyjskimi kibicami uznano za największe ryzyko turnieju. Autor widzi przyczynę w niewyrównanych rachunkach, których Polacy mają więcej z Rosjanami niż Czesi. Doodaje też, że dla wielu Polaków Rosja jest współodpowiedzialna za katastrofę smoleńską.

Lubosz Palata podkreśla, że rząd Donalda Tuska stara się łagodzić antyrosyjską histerię z różnym skutkiem a Kreml jest oszczędny w wykonywaniu pozytywnych kroków wobec Polaków. Nic więc dziwnego, że wczoraj na wrocławskim stadionie w sektorze gospodarzy siedzieli razem Polacy i Czesi. Koalicja kibiców skończy się wraz z gwizdkiem rozpoczynającym ostatni mecz w grupie A Czechy - Polska stwierdza komentator Lidovych novin.Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Paweł Szukała/Praga/nyg

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Do rozliczenia PIT 2018 zostało:

WCZYTAJ TWÓJ E-PIT

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 1,7% III 2019
PKB rdr 4,9% IV kw. 2018
Stopa bezrobocia 6,1% I 2019
Przeciętne wynagrodzenie 4 931,8 zł I 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% III 2019

Znajdź profil