REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Credit Suisse kończy działalność. Co z pracownikami?

Katarzyna Wiązowska2023-03-20 09:46, akt.2023-03-20 11:37redaktor Bankier.pl
publikacja
2023-03-20 09:46
aktualizacja
2023-03-20 11:37

W niedzielę wieczorem władze Szwajcarii poinformowały o przejęciu Credit Suisse przez jego konkurenta, bank UBS. Specjalne informacje dotyczące redukcji zatrudnienia otrzymali pracownicy przejmowanego banku. W Polsce dotyczy to ponad 6 tys. osób.

Credit Suisse kończy działalność. Co z pracownikami?
Credit Suisse kończy działalność. Co z pracownikami?
fot. B. Godart / / Shutterstock

Jak podaje Bloomberg, przedstawiciele Credit Suisse, uprzedzając zaniepokojenie załogi związane z przejęciem banku przez UBS, wysłali do pracowników specjalne informacje dotyczące ewentualnych zwolnień oraz zmniejszenia premii. Według nich fuzja Credit Suisse i UBS wymaga jeszcze dopełnienia wielu formalności, a co za tym idzie, dojdzie do skutku pod koniec 2023 roku. Zanim to nastąpi, Credit Suisse ma nieprzerwanie prowadzić obsługę swoich klientów. Stąd też pracownicy banku do tego czasu mają pozostać na swoich stanowiskach. Informacje takie otrzymali również pracownicy polskich oddziałów banku - we Wrocławiu i w Warszawie. W pierwszym z nich zatrudnionych jest około 5150 osób, a w stołecznym jest ich blisko 1000.

W razie zwolnień pracownicy otrzymają odprawy

Według przedstawicieli Credit Suisse, jeśli konieczna okaże się redukcja etatów, pracownicy będą o tym informowani zgodnie z wytycznymi obowiązującymi w danym kraju. W takim przypadku zwalniane osoby mają otrzymać odprawy zgodnie z rynkowymi praktykami. Według właścicieli banku zarówno Credit Suisse jak i UBS „mają doświadczenie w sprawiedliwym traktowaniu pracowników dotkniętych redukcją siły roboczej i zapewnianiu odpraw zgodnych z praktykami obowiązującymi na rynkach, na których działają".

Premie cały czas aktualne

Zapewniono również załogę, że zarówno wynagrodzenia, jak i premie, które mają zostać wypłacane 24 marca br., trafią do wszystkich zgodnie z harmonogramem i nie władze banku spodziewają się tu żadnych zmian. Nie przewidują też niespodzianek w planowanych podwyżkach. Również premia za wyniki w 2023 roku ma trafić na konta osób, które powinny ją otrzymać za osiągane wyniki.  

Pracujesz w Credit Suisse?

Jeśli chcesz podzielić się z nami informacjami na temat aktualnej sytuacji pracowników CS, napisz do nas: k.wiazowska@bankier.pl.

Kryzys bankowy. To warto wiedzieć na ten temat:

Bezpieczny kredyt 2% - najważniejsze fakty

Bezpieczny kredyt 2% - najważniejsze fakty

Na czym polega? Kto może skorzystać? Ile kredytu można dostać? Co z wkładem własnym? Czy dopłaty można stracić? Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 10 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Źródło:
Katarzyna Wiązowska
Katarzyna Wiązowska
redaktor Bankier.pl

Dziennikarka prasowa i internetowa. Z wykształcenia ekonomistka, PR-owiec i psycholog komunikacji medialnej. Bliskie jej są tematy dotyczące rynku pracy, przedsiębiorczości i kreatywności. Lubi rozmawiać z ludźmi, poznawać ich historie, również biznesowe. Z pasji – kinomanka.

Tematy
Otwórz konto firmowe mBiznes Standard w mBanku wraz z kartą firmową np. Mastercard i zyskaj 350 zł premii

Otwórz konto firmowe mBiznes Standard w mBanku wraz z kartą firmową np. Mastercard i zyskaj 350 zł premii

Komentarze (22)

dodaj komentarz
newsman
gave a bankructwo to jest zakonczenie dzialalnosci czy nie? bo moze w twojej glowce ona dalej istnieje, UBS przejal zagrozony bankructwem inny bank pot o zeby przejac jego aktywa pasywa i zamknac jego dzialalnosc masz przyklad GETIN NOBLE banku gdzie zostal przejety i nazwanyVELO jak byles wlascicielem noble banku to juz przestales gave a bankructwo to jest zakonczenie dzialalnosci czy nie? bo moze w twojej glowce ona dalej istnieje, UBS przejal zagrozony bankructwem inny bank pot o zeby przejac jego aktywa pasywa i zamknac jego dzialalnosc masz przyklad GETIN NOBLE banku gdzie zostal przejety i nazwanyVELO jak byles wlascicielem noble banku to juz przestales nim byc idz do VELO banku i powiedz im ze GETIN NOBLE BANK CIAGLE JEST BO TY MASZ TAKA WIEDZE
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
pstrzezek
Ale nagłówek gwarantuje klikalność. Niektórzy redaktorzy na bankierze tak już mają, niestety..
monuz
Ten bank generował straty od dawna, gdyby naprawdę panował kapitalizm, to padłby 10 lat temu. Ale w socjalizmie wieczne dopłaty rządowe, umorzenia należności, pudrowanie trupa...
eglantyna
Nie padł 10 lat temu, bo panuje prawdziwy kapitalizm. To kapitaliści korumpują polityków i przepychają swoje reformy. Pomagając bankom nikomu nie chodzi o obywateli, przecież ratuje się te banki kosztem obywateli! Gdzie tu socjalizm? Kapitaliści rękami polityków ratują swoje niewydarzone tyłki, ot co!
mikimysz
Oboje macie rację ponieważ jest i kapitalizm i socjalizm- kapitalizm mamy kiedy realizowane są konkretne zyski a wszelkie straty są socjalizowane czyli rozkładane na społeczeństwo/podatników. Najlepsza jazda jeszcze przed nami a zacznie się oficjalnie w momencie kiedy FED zacznie obniżać stopy bo to zawsze sygnał że weszliśmy w pełnowymiarową recesję
xxpp odpowiada eglantyna
To zabawne co obydwaj piszecie, bo system jaki się wytworzył jest raczej korpo-socjalizmem.
Została mała grupa ludzi, którzy rzeczywiście coś tworzą. Jakieś 60% społeczeństwa żyje z rabunku.
vskritsk
Faszyzm — głosząca kult państwa przez silne przywództwo i solidaryzm społeczny.
zgadujzgadula
Niech ida szkody robic na swoj koszt ...

Powiązane: Credit Suisse

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki