REKLAMA

Carrefour wychodzi z Polski po 25 latach. Nowy właściciel postawi na franczyzę?

2022-05-26 10:24
publikacja
2022-05-26 10:24
Carrefour wychodzi z Polski po 25 latach. Nowy właściciel postawi na franczyzę?
Carrefour wychodzi z Polski po 25 latach. Nowy właściciel postawi na franczyzę?
fot. Stephane Mahe / / FORUM

Sieć Carrefour opuszcza polski rynek – poinformował portal dlahandlu.pl. Francuskie sklepy działały w naszym kraju od 1997 roku. Nowym właścicielem ma zostać koncern znany w branży handlu, który zajmował się m.in. rozwojem sieci Żabka.

Po 25 latach z polskiego rynku sklepów spożywczych zniknie sieć Carrefour. Jak donosi portal dlahandlu.pl, nowym nabywcą grupy ma być koncern Mid Europa Partners. Kwota transakcji nie została ujawniona.

Fundusz Mid Europa Partners zajmuje się inwestowaniem w Europie Środkowo-Wschodniej. Jest on znany w branży handlu w naszym kraju, bowiem jest on jednym z akcjonariuszy grupy Allegro, inwestował też w takie marki jak Hortex oraz Luxmed, a w latach 2011-17 zajmował się rozwojem sieci Żabka.

To właśnie ostatnie z wymienionych doświadczeń, czyli rozwój franczyzy, ma być kierunkiem, w który ma podążyć nowy właściciel sieci. Jeżeli chodzi o przyszłość Carrefoura, to w ostatnim czasie opuścił on nie tylko Polskę. W styczniu 2022 r. podobną decyzję francuska sieć podjęła na rynku słowackim, na którym była obecna od 17 lat.

Francuski grupa posiadała 935 sklepów w naszym kraju, w skład których wchodziło 92 hipermarkety, 152 supermarkety, 9 dyskontów oraz 682 sklepów typu convenience, czyli mniejszych powierzchniowo placówek podobnych do tych sieci Żabka.

Alan Bartman

Źródło:
Tematy

Najlepsze konta dla zwolenników nowoczesnych rozwiązań

Komentarze (50)

dodaj komentarz
podatnik-
Czyli przygotowują PRL bis pod wielkiego gracza czyżby? Walmart?
gruking odpowiada ehud
Myślałem, że tamci.
-zbyszek1
25 lat to bardzo długo. Nie mogę się nadziwić na czym ten biznes polega. Tak na prawdę to wykorzystana do handlu jest z 1/3 powierzchni reszta to ekspozycja stała, zatrudnienie potężne podobnie jak stawki czynszu, a oni jeszcze płacą podatki. Kana Galilejska czy co?
inwestor.pl
Zrobią rebranding i wrócą, ale durne ustawy pisanie na kolanie jak były tak będą.
ehud
Rebranding to po polsku zmiana marki.

Brytole z tego funduszu musieli by najpierw upaść na głowę, żeby zmieniać markę tylko na rynku polskim, w reklamę której poszły krocia ... dawno nie było tu równie kuriozalnego wpisu!
wtomek123
"Zrobią rebranding " zmień ten nick....nie masz pojęcia o czym piszesz. Nadchodzą dla nas konsumentów kiepskie czasy. Odchodzą dobre sieci , bo już mają dość tej walki z naszymi politykami i kościelnymi utrudnieniami. Pozostaną nam nieruchawe polskie szroty handlowe.
zoomek odpowiada wtomek123
W Niemcowni już zrobili porzadek z kościelnymi utrudnieniami?
wtomek123 odpowiada zoomek
Ja siedzę w wolnym podobno kraju, nie porównuj nas z Niemcami i innym nacjami europejskimi. Porównuj np. z Węgrami , Stanami. W Stanach zawsze są czynne sklepy , nawet w dni świąteczne. Może gdzieś na jakiś peryferiach jest inaczej..

Powiązane: Żywność

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki