REKLAMA

Canal+ Polska planuje debiut na GPW

2020-10-22 08:08
publikacja
2020-10-22 08:08
fot. Eric Gaillard / Reuters

Canal+ Polska, dostawca płatnej telewizji, planuje debiut na GPW. To kolejna po Allegro znana szerokiej publiczności marka, która zmierza na warszawską giełdę.

- Miło mi poinformować o naszych planach wprowadzenia akcji do obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Oferta stanowić będzie okazję zarówno dla krajowych, jak i zagranicznych inwestorów do zainwestowania w Canal+ Polska, spółkę będącą preferowanym dostawcą rozrywki z segmentu premium na polskim rynku - poinformowała w komunikacie prezes Edyta Sadowska.

Oferta obejmie wyłącznie istniejące akcje będące w posiadaniu dwóch dużych akcjonariuszy: TVN Media sp. z o.o (kontrolowanej przez Discovery Inc.) odpowiadająca za 32 proc. udziałów oraz Liberty Global Ventures Holding B.V. mająca 17 proc. udziałów w spółce. Oba podmioty zamierzają spieniężyć swoje dotychczasowe pakiety akcji. Kontrolujący 51 proc. największy akcjonariusz, francuska Groupe Canal+ (należąca do Vivendi SE), nie planuje pozbywać się swoich akcji.

- Wszystkie środki pozyskane ze zbycia akcji stanowiących przedmiot oferty trafią do akcjonariuszy sprzedających. Zakłada się, że po przeprowadzeniu oferty spółkę, Groupe Canal+ i akcjonariuszy sprzedających obowiązywać będzie umowa ograniczająca możliwość zbywania papierów wartościowych (tzw. umowa lock-up) w odniesieniu do posiadanych przez nich akcji – czytamy w komunikacie.

Jak dodano, zgodę na giełdowy debiut wydał przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Spółka czeka jeszcze na otrzymanie zgód od Komisji Nadzoru Finansowego (prospekt emisyjny złożony został już w lipcu tego roku).

Planowana transakcja będzie się składać z oferty publicznej skierowanej do inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych w Polsce, jak również z oferty na rzecz kwalifikowanych nabywców instytucjonalnych w Stanach Zjednoczonych realizowanej na podstawie amerykańskiej Reguły 144A oraz oferty skierowanej do wybranych inwestorów instytucjonalnych spoza Stanów Zjednoczonych i Rzeczypospolitej Polskiej, spełniających wymogi amerykańskiej Regulacji S.

Rolę Globalnych współkoordynatorów i współzarządzających księgą popytu będą pełnić BofA Securities i J.P. Morgan Securities plc, a rolę współprowadzącego księgę popytu i firmy inwestycyjnej – Santander Biuro Maklerskie - Santander Bank Polska S.A.

Data debiutu Canal+ Polska nie jest jeszcze znana. Ostatnią nową spółką na głównym parkiecie GPW jest Allegro.eu, której debiut cieszył się dużym zainteresowaniem inwestorów indywidualnych.

Przychody w górę, dywidenda w planach

Jak poinformowała spółka, w 2019 r. jej przychody ze sprzedaży wyniosły 2,291 mld zł wobec 2,146 mld zł w 2017 r. W tym samym okresie EBITA i EBITDA wzrosły, odpowiednio, do 204,3 mln zł i 364,2 mln zł, z poziomu 164,7 mln zł i 314,8 mln zł w 2017 r. Informacji o zysku netto nie znajdujemy w komunikacie.

W okresie pierwszych sześciu miesięcy 2020 roku EBITA i EBITDA wzrosły, odpowiednio, do 163,1 mln zł i 254,5 mln zł, z poziomu 124,0 mln zł i 195,7 mln zł w I półroczu 2019 r., tj. o 31,5% i 30,0%, co spółka przypisuje „stałej optymalizacji kosztów działalności operacyjnej”.

- Niskie zapotrzebowanie w zakresie bieżących nakładów inwestycyjnych, które stanowiły w 2019 roku jedynie 6,3% łącznych przychodów Spółki, wspierało silną konwersję gotówki, która wyniosła 60,3% w 2019 roku – dodano.

Według zaprezentowanych dziś zapowiedzi, polityka dywidendowa Canal+ Polska zakłada dywidendy na poziomie 75% skonsolidowanego skorygowanego zysku netto. Pierwsza dywidenda ma zostać wypłacona do połowy 2021 r. ze skonsolidowanego skorygowanego zysku netto za rok obrotowy 2020.

Michał Żuławiński

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Komentarze (7)

dodaj komentarz
33karol33
chcą spieniężyć biznes zanim będzie za późno?
heimir
Pudrowanie trupa. Choć może ktoś to w końcu przejmie i zrobi porządek w tej firmie.
tindala
Przecież tego nikt nie kupi. Tradycyjna telewizja w mocnym makijażu w dobie streamingu. Oferta nowości sprzed roku.
syn_kornela
Jak łyknęli allegro z c/z 190 to i łykną c+
pkc
tak jak allegro , haha zajmijcie sie czymś innym niż giełda
itso_cyca_cytater
''spółkę będącą preferowanym dostawcą rozrywki z segmentu premium''

źródło: https://en.wikipedia.org/wiki/Premium_(marketing)

''Przykładem tego jest kampania „Kup kawę i odbierz darmową babeczkę” stosowana przez niektóre kawiarnie.''

''Przykładem jest
''spółkę będącą preferowanym dostawcą rozrywki z segmentu premium''

źródło: https://en.wikipedia.org/wiki/Premium_(marketing)

''Przykładem tego jest kampania „Kup kawę i odbierz darmową babeczkę” stosowana przez niektóre kawiarnie.''

''Przykładem jest nowa kampania Little Shopper na świecie: konsumenci musieli wydać minimalną kwotę, aby otrzymać darmowy przedmiot kolekcjonerski.''

''Premia w pakiecie lub poza nim dotyczy drobnych upominków dołączonych do opakowania. Dobrym przykładem są karty kolekcjonerskie All Black znalezione w pudełkach Sanitarium Weet Bix. [3]''
milykolezka
już trochę czasu przesuwacie to IPO..

Powiązane: Platformy streamingowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki