REKLAMA

Nawet 1200 zł na święta dla pracowników marketów

Dominika Florek2021-11-02 06:00redaktor Bankier.pl
publikacja
2021-11-02 06:00

Średnio 1200 zł dodatków świąteczno-noworocznych otrzymają pracownicy w Auchan. W tym roku markety m.in. Biedronka, Kaufland i Carrefour stawiają na karty przedpłacone oraz paczki z okazji Bożego Narodzenia. Sieci sklepów szykują się na święta.

Nawet 1200 zł na święta dla pracowników marketów
Nawet 1200 zł na święta dla pracowników marketów
fot. Alex Popov / / Shutterstock

Pracownicy sieci sklepów tj. Biedronka, Kaufland, Carrefour, Auchan oraz Netto mogą liczyć na bony świąteczne z okazji Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku. Pracodawcy wskazują na paczki dla dzieci oraz doładowania kart przedpłaconych jako najpopularniejsze upominki na święta. Maksymalnie zatrudnieni otrzymają 1200 zł.

Auchan – dla pracownika 1200 zł na święta

"Dziękując swoim współpracownikom za wyjątkowe zaangażowanie i mobilizację, Zarząd Auchan Retail Polska podjął decyzję o przyznaniu dodatkowych, noworocznych bonów zakupowych o wartości 700 złotych dla pracowników sklepów i e-commerce. Kwota przyznanych bonów jest o 40 proc. wyższa niż w ubiegłym roku" – podaje biuro prasowe sieci Auchan oraz dodaje, że "łączna wartość benefitów świąteczno-noworocznych wyniesie średnio 1200 zł na pracownika". W ich skład wchodzą doładowania kart zakupowych w wysokości kilkuset złotych (wartość uzależniona od sytuacji socjalnej pracownika), bony pracownicze (wysokość jest uzależniona od stażu pracy), stały rabat 5 proc. na zakupy.

Jak podaje firma: "Specjalne, dodatkowe bony o wartości 700 złotych przyznane zostaną za pracę w kluczowym okresie handlowym. Na podobne świadczenia mogą liczyć również osoby nowo zatrudnione do 2 listopada i do 1 grudnia br. Bony noworoczne będą wynosić dla nich odpowiednio 500 i 300 zł".

Biedronka rozda bony na święta dla pracowników

– Biedronka dokłada wielu starań, by jak najskuteczniej wspierać swoich pracowników w tak wyjątkowym okresie, jakim są Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok. Sieć co roku przygotowuje dla swoich pracowników wiele benefitów i są wśród nich np. specjalne paczki dla pracowników i ich dzieci, karty przedpłacone. W 2020 roku w okresie przedświątecznym przygotowaliśmy ponad 73 tys. paczek bożonarodzeniowych dla pracowników oraz ponad 70 tys. paczek świątecznych dla ich dzieci. Prawie 70 tysiącom pracowników zasililiśmy też karty przedpłacone na zakupy w Biedronce i Hebe (...) W ciągu najbliższych tygodni poinformujemy o świątecznych benefitach dla pracowników sieci Biedronka, które planujemy im przekazać w roku 2021 – mówi Agnieszka Sokołowska, dyrektorka ds. komunikacji wewnętrznej i odpowiedzialności społecznej w sieci sklepów Biedronka.

Kaufland z kartami przedpłaconymi na święta

Obok tradycyjnych paczek świątecznych dla pracowników pojawia się nowa forma dodatku do pensji - karta przedpłacona na zakupy, przeważnie do wykorzystania w supermarketach danej marki, ale nie zawsze. Kolejna sieć sklepów w Polsce zdecydowała się na taki bonus z okazji Bożego Narodzenia dla zatrudnionych osób.

– Zgodnie z przyjętą praktyką każdy pracownik firmy Kaufland z okazji Świąt Bożego Narodzenia otrzyma zarówno kartę przedpłaconą do wykorzystania w sklepach naszej sieci, jak i paczkę z artykułami spożywczymi – podkreśla w rozmowie z Bankier.pl Małgorzata Ławnik, Dyrektor Pionu Personalnego Kaufland Polska.

Carrefour rozda karty podarunkowe

"W Carrefour Polska mamy wieloletnią tradycję wręczania pracownikom kart podarunkowych do wykorzystania w naszych sklepach z okazji Świąt Bożego Narodzenia, które są finansowane z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Co warto podkreślić, bony połączone są ze stałą zniżką pracowniczą na zakupy wynoszącą nawet 10 proc., co zapewnia dodatkowe oszczędności podczas zakupów dokonywanych przed Świętami. Szczegóły tegorocznych świadczeń będą ustalane przez komisję socjalną w najbliższych tygodniach" – informuje biuro prasowe sieci Carrefour.

Jednocześnie Carrefour podkreśla, że "od lipca bieżącego roku pracownicy korzystają również z nowego, progresywnego systemu premii kwartalnych. Najbliższa wypłata premii nastąpi w listopadzie, co umożliwi wykorzystanie środków na świąteczne wydatki z komfortowym wyprzedzeniem czasowym".

Netto doładuje kartę przedpłaconą za 500 zł na święta

"System benefitów, jaki oferujemy pracownikom spółki Netto, obejmuje m.in. świadczenia przyznawane z okazji świąt Bożego Narodzenia. Są to dodatkowe środki finansowe przekazywane w postaci zasileń kart Sodexo. Przyznawane są one wszystkim pracownikom zatrudnionym w oparciu o umowę o pracę, niezależnie od stanowiska jakie zajmują, a wysokość zasilenia wynosząca maksymalnie 500 zł wynika m.in. z poziomu wynagrodzeń. Oznacza to, że największe wartościowo zasilenie trafia do pracowników z mniejszym wynagrodzeniem. Karty otrzymują zarówno aktywni pracownicy, jak również wszyscy ci zatrudnieni w spółce Netto, którzy przebywają na urlopach macierzyńskich, rodzicielskich, wychowawczych czy na długotrwałych zwolnieniach lekarskich" – podaje biuro prasowe Netto.

Oprócz środków pieniężnych na karcie przedpłaconej pracownicy Netto otrzymają także mikołajkowe paczki dla dzieci do 12 lat. Wartość takiego prezentu świątecznego to około 100 zł na osobę. "Składają się one ze słodkości, zdrowych przekąsek oraz wartościowej zabawki – z reguły jest to gra edukacyjna, puzzle, książka bądź klocki. Wiemy, że paczki te sprawiają mnóstwo radości dzieciom niezależnie od wieku" – informuje Netto.

Aldi z dodatkiem na święta dla pracowników

"Obecnie pracownicy sklepów, magazynu oraz pracownicy zatrudnieni w biurach na stanowiskach specjalistycznych mogą korzystać z comiesięcznego zasilenia karty przedpłaconej na zakupy w sklepach Aldi. W ubiegłym roku zasililiśmy karty pracowników przed Świętami Bożego Narodzenia kwotą blisko miliona stu tysięcy złotych" – mówi Marcin Karcza, Kierownik Działu Projektów HR, Wynagrodzeń i Benefitów w Aldi Polska.

W Intermarché bonusy świąteczne zależą od pracodawcy

"Supermarkety sieci Intermarché prowadzą polscy, niezależni przedsiębiorcy. Mają oni bezpośredni wpływ na politykę personalną, oferowany asortyment, a także zarządzanie swoim przedsiębiorstwem. Celem Intermarché jest rozwój szyldu, jednak z poszanowaniem prawa właścicieli supermarketów do decydowania o ich spółce, umożliwiając im podejmowanie niezależnych decyzji dotyczących prowadzonych przez nich sklepów. Każdy supermarket prowadzi zatem indywidualną politykę kadrowo-płacową oraz decyduje o stawkach i benefitach oferowanych pracownikom, w tym z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku" – informuje biuro prasowe sieci Intermarché.

Podobnie jak w marketach firmy Intermarché wygląda sytuacja w sieci sklepów Żabka. Każdą placówkę prowadzi niezależny franczyzobiorca, oznacza to, że wysokość dodatków na święta w poszczególnych punktach w Polsce może być różna.

Źródło:
Dominika Florek
Dominika Florek
redaktor Bankier.pl

Redaktor Bankier.pl. Doktorantka na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Zajmuje się tematyką konsumencką, śledzi także nowości w sektorze MSP. Monitoruje ofertę produktów bankowych dla firm, przygotowując rankingi kont dla przedsiębiorców. Tel.: +48 71 748 95 13

Tematy
Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Komentarze (4)

dodaj komentarz
moon3444
Kłamstwo jestem pracownikom Netto dostałam na kartę Sodexo 100 zł, i to wszystko, oprócz tego jescze podatek muszę zapłacić z mojej wypłaty wyjdzie na święta około 70-80 zł Brawo Netto dziękuję
andregru
"Nawet 1200 zł na święta dla pracowników marketów" i to są plusy których nie ma na własnej działalności gdzie nikt mi nic nie da .
stachsgh
A dla klientów będą jakieś fajne promo?? Czekamy.
https://www.youtube.com/watch?v=oVrdIXQ2g30

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki