REKLAMA

Będzie rosyjski Alibaba?

Michał Kisiel2016-04-21 08:56analityk Bankier.pl
publikacja
2016-04-21 08:56

Rosyjskie ministerstwo do spraw rozwoju gospodarczego rozpoczyna prace nad projektem elektronicznej platformy dla eksporterów. Wzorem ma być chiński serwis Alibaba, a wdrożenie takiego rozwiązania zalecił w grudniu prezydent Władimir Putin.

Alibaba.com umożliwia łączenie ze sobą chińskich producentów oraz zagranicznych klientów poszukujących dostawców. Platforma zapewnia m.in. obsługę płatności i logistyki. Jak donosi dziennik „Kommiersant”, podobne zadania będzie mieć system stworzony pod okiem rosyjskiego ministerstwa rozwoju gospodarczego. W grudniu 2015 roku, w wystąpieniu przed Zgromadzeniem Federacji, Władimir Putin zaproponował stworzenie narzędzia, które pozwoli rosyjskim producentom wejść na międzynarodowe rynki za pośrednictwem internetu. Teraz propozycja ta zaczyna nabierać kształtów.

Będzie rosyjski Alibaba? / Alibaba.com

Eksporterzy otrzymają wsparcie promocyjne, logistyczne i informacyjne niezbędne do obsługi zagranicznych transakcji. Za ubezpieczenie transakcji odpowiadać ma Rosyjska Agencja Ubezpieczeń Eksportowych (EXIAR), a środki na stworzenie funduszu udostępni Eximbank. Rosyjskie Centrum Eksportu ma wspierać producentów w procesach certyfikacji produktów.

Istotną rolę w uruchomieniu platformy odegrać ma rosyjski agregator. Swój akces zgłosiły m.in. Yandex Market, Ulmart i Wikimart. Ministerstwo przewiduje, że lokalny pośrednik zajmie się m.in. współpracą z zagranicznymi potentatami e-commerce, np. AliExpress, JD.com, eBay i Amazon oraz promocją rosyjskich produktów na globalnych rynkach.

Alibaba wciąż rośnie. Zysk w IV kwartale podwojony

Alibaba wciąż rośnie. Zysk w IV kwartale podwojony

Słabnące tempo wzrostu gospodarczego w Chinach odbija się na cenach surowców, atmosferze na giełdach czy koniunkturze w innych państwa. Czynnika tego nie widać jednak w wynikach Alibaby, chińskiego potentata branży e-commerce i właściciela m.in. AliExpress.

Źródło:
Michał Kisiel
Michał Kisiel
analityk Bankier.pl

Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z psychologią finansów, analizuje jak płacą i zadłużają się Polacy. Doktor nauk ekonomicznych, zwolennik idei społeczeństwa bez gotówki. Pomysłodawca finansowego eksperymentu "2 tygodnie bez portfela", w ramach którego banknoty i karty płatnicze zamienił na smartfona.

Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (7)

dodaj komentarz
~obywatel
jakakolwiek współpraca z tym rozbójniczym państwem mafijnym, które nie przestrzega podstawowych praw własności, wolności prasy itp jak również nie przestrzega umów międzynarodowych, jest grą w (rosyjską) ruletkę... kto chce tam robić interesy nie powinien mieć później pretensji do rządu lub innych organów o to jakakolwiek współpraca z tym rozbójniczym państwem mafijnym, które nie przestrzega podstawowych praw własności, wolności prasy itp jak również nie przestrzega umów międzynarodowych, jest grą w (rosyjską) ruletkę... kto chce tam robić interesy nie powinien mieć później pretensji do rządu lub innych organów o to że np. wprowadzono sankcje
~stoppropagandzie
Jak po napaści na Irak, Libię itp. można wypisywać takie bezczelne brednie? Co do wolności prasy, to jest o na mniejsza w Turcji (NATO) albo w Arabii Saudyjskiej (sojusznik USA). W Unii Europejskiej notorycznie są ignorowane referenda. itd itd. Jedyne co wam zostaje to bezczelne kłamstwa.
~stoppropagandzie odpowiada ~stoppropagandzie
Erdogan handlował z ISIS i trzyma w więzieniach dziennikarzy, a Unia daje mu miliardy Euro. Ale my będziemy chrzanić o "europejskich wartościach", trzymać z Turcją, Arabią Saudyjską, Izraelem itd. w imię "wolności" i patrzenia z góry na Rosję. Obyście się przeliczyli, oby wasze kłamstwa obróciły Erdogan handlował z ISIS i trzyma w więzieniach dziennikarzy, a Unia daje mu miliardy Euro. Ale my będziemy chrzanić o "europejskich wartościach", trzymać z Turcją, Arabią Saudyjską, Izraelem itd. w imię "wolności" i patrzenia z góry na Rosję. Obyście się przeliczyli, oby wasze kłamstwa obróciły się przeciw wam.
~54rd
Zalecam 2 kubły zimnej wody .Jeden na głowę drugi do głowy
~Dżidżon
Czyżby 40 rozbójników już mieli?
~Che
Tak .
UE,USA,oraz ASEAN.
PONJAŁ?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki