REKLAMA

BVT, spółka zależna Kupca, kupiła pakiet wierzytelności wart ok. 60 mln zł

2014-10-16 10:36
publikacja
2014-10-16 10:36

BVT, spółka zależna Kupca, kupiła pakiet wierzytelności o wartości 59,4 mln zł - poinformował Kupiec w komunikacie prasowym.

"Jest to największa z dotychczasowych transakcji tego podmiotu i powinna w istotny sposób wpłynąć na wyniki finansowe w kolejnych latach" - napisano w raporcie.

Nabyty pakiet składa się ze 175 tys. wierzytelności. Środki na jego zakup będą pochodziły z podwyższenia kapitału zakładowego oraz z zysków wypracowywanych przez spółkę z obsługi poprzednich pakietów wierzytelności.

"Czas windykacji tego typu pakietów to co najmniej dwa lata i minimalnie przez taki okres planujemy czerpać z niego korzyści. Łącznie BVT dysponuje już 246.000 wierzytelnościami na łączną kwotę 86 mln zł. Wszystkie wierzytelności poza najmniejszym pakietem, 1,5 mln zł, pochodzą z tego samego źródła i posiadają analogiczne wskaźniki zyskowności" - podano w raporcie.

W ubiegłym tygodniu akcjonariusze BVT podjęli podczas walnego zgromadzenia uchwałę o podwyższeniu kapitału zakładowego. W przyszłym roku podmiot ten ma zamiar zadebiutować na rynku NewConnect.

"Stałe zyski, duże ilości wierzytelności i dwuletni czas realizacji pozwalają budować solidne struktury firmy, na których można planować dalszy rozwój. A taka stabilna podstawa jest nam potrzebna, gdyż chcemy się cały czas rozwijać. Naszym celem jest windykacja pakietów należności masowych banków, gdzie wymagany jest, m.in. duży kapitał, zaplecze kadrowe oraz doświadczenie" - poinformował cytowany w komunikacie Leszek Wróblewski, prezes firmy Kupiec.

Kupiec wypracował w 2013 r. 53 tys. zł zysku netto przy przychodach na poziomie 13 mln zł.

"W tym roku spółka liczy na znaczące zwiększenie przychodów ze sprzedaży dzięki dynamicznemu rozwojowi spedycji krajowej. Powinno się to również przełożyć na poprawę rentowności oraz wzrost zysku netto" - napisano w raporcie. (PAP)

morb/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Czy to dobry moment na inwestowanie?

Czy to dobry moment na inwestowanie?

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki