REKLAMA

BGK wstrzymuje przyjmowanie wniosków na dopłaty MdM na 2017 r.

2016-07-05 12:50
publikacja
2016-07-05 12:50

Bank Gospodarstwa Krajowego wstrzymał dzisiaj przyjmowanie wniosków o udzielenie dopłat do zakupu mieszkania w programie "Mieszkanie dla młodych". Osiągnięto już limit do przydzielenia z przyszłorocznej puli.

Obecna sytuacja jest zgodna z przewidywaniami BGK opisanymi w artykule z maja br.: Dopłaty MdM na 2017 rok. Wkrótce banki przestaną przyjmować wnioski. Planujący zakup mieszkania na kredyt mogli jednak zapisywać się na dopłaty zaplanowane na przyszły rok. Po niecałych trzech miesiącach i ta pula się wyczerpała, a kolejne wnioski będą przyjmowane dopiero w styczniu 2017 roku.

fot. Marek Kuwak / / FORUM

- Zgodnie z zapisami ustawy określającymi zasady programu, BGK wstrzymuje w tym roku przyjmowanie wniosków nabywców z terminem wypłaty środków planowanym na 2017 r. Wznowienie przyjmowania wniosków nabywców o dofinansowanie wkładu własnego z terminem wypłaty finansowego wsparcia w przyszłym roku nastąpi od 1 stycznia 2017 r. - czytamy w oficjalnym komunikacie BGK.

Nabywcy w dalszym ciągu mogą składać wnioski, dla których wypłata dofinansowania wkładu własnego nastąpi w 2018 r. Limit środków przewidziany na 2018 r. to 762 mln zł. Nabywcy do 1 stycznia 2018 r. mogą wnioskować o dofinansowanie wyłącznie do dnia, w którym łączna kwota wynikająca z wniosków  przekazanych przez banki kredytujące do BGK osiągnie równowartość 50 proc. kwoty limitu środków, tj. 381 mln zł.

/mg

Źródło:
Tematy
Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Komentarze (20)

dodaj komentarz
~PrzyjacielPieniędzy
Nic Panowie tu nie pozostaje tylko zainwestować swe oszczędności w akcje znakomicie w takim układzie rokującej spółki LC Corporation S.A., czyli giełdowy skrót: "LCC", bo na pewno podrożeją. To ta firma zajmuje się deweloperką i sprzedażą mieszkań na polskim rynku nieruchomości i zapowiada się na znakomite na niej żniwa.Nic Panowie tu nie pozostaje tylko zainwestować swe oszczędności w akcje znakomicie w takim układzie rokującej spółki LC Corporation S.A., czyli giełdowy skrót: "LCC", bo na pewno podrożeją. To ta firma zajmuje się deweloperką i sprzedażą mieszkań na polskim rynku nieruchomości i zapowiada się na znakomite na niej żniwa.
Nie porównanie lepiej kupić LCC niż jakąkolwiek spólkę z sektora bankowego. Teraz mieszkania są górą.
~eloo
ekhem, kolega nie zna się na demografii ;) ale nieświadomy jest, więc nie będziemy go cisnąć ;)
~lukasz
2018?
Tzn. że teraz ktoś kupuje mieszkanie z MDM 2018, pokrywa wkład własny tylko ze środków własnych, odbiera mieszkanie, wprowadza się, a oni mu "oddają" w 2018? Czy ten bzdura nie przeczy się z ideą tego bzdurnego programu..?
~ppp
Nie, środki zostaną wypłacone w styczniu 2018 sprzedającemu. Wątpię aby którykolwiek deweloper a już tymbardziej sprzedawca prywatny czekał tyle czasu.
~achhh odpowiada ~ppp
warunkiem wypłaty w 2018r jest oddawanie budynku w 2018 roku. jak deweloper oddaje budynek w 2017 klient nie skorzysta z kasy przewidzianej na wsparcie inwestycji z kolejnego roku
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~autor
Ostatnio byłem na rozmowie z deweloperem i wyobraźcie sobie jego zdziwienie, gdy zadałem pytanie o to gdzie mogę trzymać swój rower. Powiedział, że niestety projekt tego typu miejsc nie przewidywał. Pozostaje balkon (2 metry kwadratowe).
Polskie prawo jest niesamowicie ułomne i tak naprawdę deweloperzy prześcigają się co zrobić
Ostatnio byłem na rozmowie z deweloperem i wyobraźcie sobie jego zdziwienie, gdy zadałem pytanie o to gdzie mogę trzymać swój rower. Powiedział, że niestety projekt tego typu miejsc nie przewidywał. Pozostaje balkon (2 metry kwadratowe).
Polskie prawo jest niesamowicie ułomne i tak naprawdę deweloperzy prześcigają się co zrobić aby zarobić a się nie narobić (nie myśleć nad funkcjonalnością). Niestety z uwagi na fakt, że społeczeństwo jest nadal relatywnie biedne i liczące każdy grosz, to oczywiście kupują klity bo są tańsze (tak więc generują popyt na takie buble). Narzekaliśmy na wielką płytę, ale pod względem funkcjonalności to jednak nadal jest to dobra alternatywa. Wiele rzeczy przewidziano. Szkoda tylko, że z zewnątrz - wizualnie jest zbyt pstrokata i nieatrakcyjna.
~chf
Ułomni to są nabywcy wyrobów mieszkaniopodobnych w 'apartamentowcach'.
Sprzedawca sprzeda wszystko co klient zechce kupić.

Powiązane: Sektor bankowy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki