Alma Market złożyła wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego

[Aktualizacja 14:15] Alma Market złożyła w czwartek w krakowskim sądzie wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego. Spółka uznała za konieczne podjęcie restrukturyzacji, by poprawić sytuację finansową i uniknąć upadłości - podała Alma w komunikacie. Jednocześnie skorygowała prognozę wyników na 2016 rok. Przed 14:00 kurs akcji spółki nurkował o 12,5 proc.

Kliknij, aby przejść do notowań
Kliknij, aby przejść do notowań (Bankier.pl)

"Powyższa decyzja (o otwarciu postępowania sanacyjnego - PAP) podyktowana została potrzebą ochrony praw i interesów spółki oraz akcjonariuszy. Spółka podjęła decyzję o konieczności podjęcia istotnych działań restrukturyzacyjnych, zmierzających do poprawy sytuacji finansowej spółki i uniknięcia ogłoszenia upadłości" - napisano w raporcie.

W reakcji na te informacje kurs spółki na otwarciu dzisiejszej sesji wyraźnie zanurkował.

Jednocześnie spółka skorygowała tegoroczne jednostkowe prognozy. Zgodnie z aktualnymi szacunkami, przychody spółki wyniosą 660 mln zł, a nie ponad 900, jak zakładano w marcu tego roku. Firma zrezygnowała z podawania wyniku netto. W marcu zakładała ponad 7 mln zł zysku netto.

Zarząd zdecydował się na korektę, uwzględniając wielkość sprzedaży w okresie dwóch miesięcy trzeciego kwartału roku i poziom zrealizowanej sprzedaży w pierwszej połowie września 2016 r. Korekta zakłada, że w spółce zostaną wprowadzone "znaczne zmiany w jej funkcjonowaniu i nie powstaną oraz nie ujawnią się okoliczności negatywne".

W szczególności mogłoby to dotyczyć braku możliwości realizacji pełnych dostaw do sklepów ze względu na powstałe opóźnienia w płatnościach, kosztów zamknięcia znacznej ilości nierentownych sklepów czy sprzedaży aktywów spółki po cenie niższej niż ich wartość godziwa.

Pracownicy Almy: O wszystkim dowiadujemy się z prasy

Pracownicy Almy: O wszystkim dowiadujemy się z prasy

W delikatesach Alma półki nadal świecą pustkami, a firma wydała jak dotąd jeden oficjalny komunikat, z którego wynika, że rentowne placówki nie mają problemów z towarowaniem. Zapytaliśmy pracowników, czy w związku z napiętą sytuacją w firmie, czekają ich zmiany kadrowe i płacowe.

morb/

Źródło: PAP Biznes

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 0 ~Platoniusz

Niech zdychają. Dostawców mieli za kupę g...... .

! Odpowiedz
0 1 ~Same_same

Były tez takie fajne delikatesy BOMI i już ich nie ma... chodzi o filozofie prowadzenia biznesu w formule "delikatesy", bo dla mnie to nie ma być hipermarket, gdzie kupię wszystko, tylko powinno to być miejsce, gdzie jak w dawnych czasach kupię może drogie ale wysokiej jakości towary z różnych stron świata. Czyli jakieś ciekawe piwka, fajne egzotyczne ryby, owoce morza itd. Zwykłe rzeczy powinny być tam we w miarę standardowych cenach a nie 20% droższe niż wszędzie indziej, bo właściciel topi koszty ładnych koszyków, ubrań i niesprzedanego ekskluzywnego towaru...:/ Do tego klucz, to zaopatrzenie i obsługa... Chciałem ugotować znajomym coś azjatyckiego, więc pojechałem do Almy, znalazłem większość składników, które de facto są już w innych polskich sklepach (typu mleko kokosowe), ale nie mogłem namierzyć trawy cytrynowej. Pytam panią a ta mówi, że nie wie co to i oni tego chyba nigdy nie mieli... kolendry w doniczce też brak, ale jest mięta - ekstra! ...pojechałem więc do Carrefoura na Jubilerską i kupiłem potrzebne rzeczy. Chyba nie wymaga to komentarza :/

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 5 ~Super_pomysł

Oni wynajmują powierzchnie w galeriach handlowych po kilka/naście tys. za metr. Kto jeździ do galerii na zakupy spożywcze?

! Odpowiedz
25 16 ~edef

Wszystko przez tych komuchów, antyrynkowców i antydemokratów z PiS-u - ten rząd to skrajne niekompetentne miernoty i szkodniki i każdy kto ma choć odrobinę oleju w głowie to wie. Czym się różni PiS od PZPR a dzisiejsza Polska od PRL? Jeszcze paroma szczegółami, ale kurdupel skutecznie i konsekwentnie dąży do zrobienia z Polski skansenu, w którym rządzą on i kolesie i kultywuje się patologię. Tak jak za czasów PRL nie rządził rząd czy prezydent, tylko I Sekretarz, tak dziś też nie rządzą premier czy prezydent, tylko rządzi zakompleksiony szkodnik o tytule "Prezes" - człowiek nie pełniący żadnej funkcji rządowej a zatem nie ponoszący absolutnie żadnej odpowiedzialności. Tak jak za komuny prawo ma się za nic, tak jak za komuny sieje się propagandę dla przygłupów w mediach, tak jak za komuny szuka się wspólnego wroga (tylko pisuar idzie dalej, bo wrogów szuka na wschodzie i zachodzie), tak jak za komuny społeczeństwo ma się gdzieś, tak jak za komuny rządzi dewiza "mierny ale wierny" i kolesi się wrzuca już na totalnie absurdalne stanowiska (nawet PSL nie gwarantuje takiej skali nepotyzmu i kolesiostwa), tak jak za komuny zadłuża się państwo na potęgę, tak jak za komuny wydaje się pieniądze bez sensu, tak jak za komuny inwestuje się przede wszystkim w patologię (debilne programy typu "500+") i można tak wymieniać i wymieniać. Ten cwaniaczek, który tutaj nawija, że Alma była dla SB-ków pewnie jest takim typowym pisiorkiem z kompleksami, którego rodzinka sama za komuny żyła dostatnie i działała w tych strukturach, a teraz pluje najgłośniej i oskarża innych. Dokładnie jak kaczor, który za komuny też robił dziwne kombinacje (i po niej) i który jest mocno podejrzany - jestem ciekaw cóż to za układy miał jego tatuś i on sam. Prawda w końcu wyjdzie na jaw. Wypada znów wchodzić na mury i krzyczeć "Precz z komuną"!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
7 21 ~Piotr

Co ma pis do almy? Weź człowieku zawiń się z tą swoją propagandą polityczną.

! Odpowiedz
2 14 ~klient

Rzeszów Alma zdychała aż zdechła... tylko ludzi szkoda

! Odpowiedz
0 10 ~klient

Alma RZESZÓW PADŁA... !!! jeszcze wczoraj pracownik mówił że wszystko będzie dobrze zachęcał do odwiedzania i zakupów. Masakra. Porazka. Współczucie dla pracowników tych na sklepie, fajni ludzie byli.

! Odpowiedz
0 4 ~klient

Alma Rzeszów została zamknięta. KONIEC ALMY RZESZÓW.

! Odpowiedz
1 9 ~SebastianSobieski

Przyjechalem.do Polski na wakacje.W kraju,w ktorym.mieszkam.nie ma ryb wedzonych.Kupilem makrele po 16 zl w Auchan Pojechalem.do rodziny do Chrzanowa .Po drodze wstapilem do sklepu rybnego rodzimego aby wspierac polskie buissnes -y. Makrele 4 sztuki okolo 1.70kg kosztowaly 75 zl.Chyba nie wystarczy mi.kasy na robienie zakupow w rodzimych sklepach.Wracam do Aushan.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 10 ~SebastianSobieski

W Rzeszowie Alma ,kojarze z wysokimi cenami i smorodem zepsutych wedlin lub miesa.Bylem tam kilka razy.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne
WIG 0,30% 56 949,94
2019-10-16 12:04:00
WIG20 0,19% 2 158,98
2019-10-16 12:19:45
WIG30 0,22% 2 445,30
2019-10-16 12:19:00
MWIG40 0,46% 3 637,40
2019-10-16 12:04:45
DAX 0,30% 12 667,23
2019-10-16 12:15:00
NASDAQ 1,24% 8 148,71
2019-10-15 22:03:00
SP500 1,00% 2 995,68
2019-10-15 22:08:00

Znajdź profil

Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.