REKLAMA

mBank już nie jest na sprzedaż. Commerzbank zmienił zdanie

2020-05-11 14:48, akt.2020-05-11 15:14
publikacja
2020-05-11 14:48
aktualizacja
2020-05-11 15:14

Commerzbank zdecydował o niesprzedawaniu mBanku, uznając, że obecnie transakcja ta jest niewykonalna na rozsądnych warunkach - poinformował Commerzbank w komunikacie. mBank pozostanie w grupie Commerzbanku.

fot. Katarzyna Waś-Smarczewska / / Bankier.pl

"W obecnych warunkach rynkowych, które są zdominowane przez kryzys koronawirusa, transakcja wydaje się niewykonalna na rozsądnych warunkach. Bank będzie konsekwentnie kontynuował strategię Commerzbank 5.0." - napisano w komunikacie.

"Oczywiste jest, że sprzedamy tak cenny składnik aktywów jak mBank tylko wtedy, gdy warunki będą odpowiednie. Obecne otoczenie rynkowe naznaczone kryzysem koronawirusa nie pozwala na atrakcyjną wycenę" - powiedziała cytowana w komunikacie Bettina Orlopp, członek zarządu Commerzbanku.

Już w lutym prezes Commerzbanku informował, że bank może zrezygnować ze sprzedaży mBanku, jeśli nie dostanie odpowiedniej ceny.

Według informacji prasowych Commerzbank otrzymał tylko jedną "poważną" ofertę zakupu mBanku, złożoną przez Bank Pekao. Ofertę zakupu mieli złożyć także amerykańscy inwestorzy Blackstone i Apollo

Wstępne zainteresowanie bankiem miał wyrazić również między innymi PKO BP. Wśród zainteresowanych przejęciem banku rynek wymieniał także m.in. grupę ING i Credit Agricole.

Sam prezes mBanku, Cezary Stypułkowski mówił, że lepszym inwestorem dla banku byłby podmiot nieobecny do tej pory w Polsce.

Pod koniec września 2019 r. zarząd i rada nadzorcza Commerzbanku zatwierdziły nową strategię grupy, która zakładała m.in. sprzedaż akcji mBanku. Według wcześniejszych informacji Commerzbank chciał sprzedać polską spółkę do końca 2020 roku.

Commerzbank ma 69,3 proc. udziału w akcjonariacie mBanku

seb/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz konto firmowe w Banku Millennium i zgarnij PREMIĘ

Otwórz konto firmowe w Banku Millennium i zgarnij PREMIĘ

Komentarze (22)

dodaj komentarz
lukaszslask
Uwielbiam te kupowanie Bankow(Marek) za ciezkie pieniadze:
Polacy z reguly sa Patriotami,wystarczy dac w Pko 0,5 % wiecej na lokacie,1% mniej na kredycie i Klienci sami przyjda
zamiast placic Zachodnim Koncernom to lepiej dac Polakowi:)
marianpazdzioch
Całkiem racjonalnie. Jak znów będą na szczycie cenowym, to bez problemu znajdą kołka w polskim (nie)rządzie, który to od nich kupi.
wincenty2
Szczęśćie, że mBank nie dołączył do grupy dewastowanych spółek skarbu Państwa, niszczonych konsekwentnie przez nieudolnych aparatczyków pisowskich , procesy korupcyjne i walki frakcyjne w pisie.
newsman
czarek odetchnal i tak dowiezie sie do emerytury jak kot
majki123
Chyba potencjalny nabywca zdał sobie sprawę, że w ostatnich kilku transakcjach słono przepłacił i plotki dotarły do Commerzbanku :-)
tergal
Chyba raczej na pewno tak nie było :)
tergal
Rynek wymieniał także m.in. grupę ING i Credit Agricole? Ciekawe jaka to grupa :)
gregzacha
Całe szczęście bo już mbank widziałem w jakimś pisowskim znacjonalizowanym kołchozie.
tergal
Misiu, przeto stoi napisane w tekście, że "Commerzbank otrzymał tylko jedną poważną ofertę zakupu mBanku, złożoną przez Bank Pekao"
leoto
A kto by dziś kupił mBank? Chyba ze za symboliczną 1 PLN. Wiadomo ile tam trupów w szafie poupychanych? I jeszcze kredyty frankowe do kompletu.

Powiązane: mBank na sprzedaż

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki