Zwolnienia grupowe w Tesco

redaktor Bankier.pl

Firma Tesco Polska zapowiedziała zwolnienia grupowe i zamknięcie marketów. Przyczyną redukcji zatrudnienia są zmiany personalne, zmiany w systemie zarządzania, zamknięcie działów sprzedaży internetowej w niektórych miastach oraz likwidacja dwóch punktów w Olecku i Piotrkowie Trybunalskim. 

– Proces zwolnień grupowych obejmie około 700 osób – poinformowała Bankier.pl Elżbieta Jakubowska, przewodnicząca NSZZ "Solidarność" w Tesco, w odpowiedzi na zapowiedź zwolnień podaną w poniedziałek rano przez serwis dlahandlu.pl. – Nie wiadomo jeszcze, ile osób zostanie faktycznie zwolnionych. Firma zapowiedziała, że w miarę możliwości przedstawi swoim pracownikom nowe warunki współpracy lub relokacje – dodała Jakubowska. 

(FORUM)

Zwolnienia grupowe w Tesco

8 marca zarząd Tesco będzie rozmawiał ze związkowcami – będą to pierwsze konsultacje. Na temat zwolnień grupowych pracownicy zostali poinformowani 3 marca 2017 roku. - W informacji do związków zawodowych przekazaliśmy liczbę stanowisk, jakich dotyczy proces, jednak nie jest ona tożsama z liczbą naszych koleżanek i kolegów, którzy opuszczą firmę. Będziemy oferować pracownikom inne stanowiska pracy funkcjonujące w naszych strukturach, dążąc do zminimalizowania liczby osób, których proces może dotknąć - mówi w rozmowie z Bankier.pl przedstawiciel biura prasowego Tesco Polska. 

Pracownicy otrzymali informację, że przyczyną zwolnień grupowych jest reorganizacja zakładu pracy polegająca na:

  • zmianie struktury w obszarze personalnym - operacje,
  • zmianie systemu zarządzania procesami w sklepach,
  • likwidacji Działów Sprzedaży Internetowej w hipermarketach: Częstochowa ul. Drogowców 43, Kielce, ul. Świętokrzyska 20, Łódź Widzew ul. Widzewska 22, Opole ul. Ozimska 72, Rybnik ul. Żorska 2, Zielona Góra ul. Energetyków 2A z przyczyn ekonomicznych,
  • zamknięciu Supermarketów w Olecku al. Zwycięstwa 2a i Piotrkowie Trybunalskim ul. Słowackiego 123 z przyczyn ekonomicznych. 

- Poinformowaliśmy dziś wszystkich naszych pracowników o zmianach, które pomogą nam lepiej skupić się na obsłudze klientów. W trakcie tych zmian naszym priorytetem jest zapewnienie odpowiedniego wsparcia naszym koleżankom i kolegom - komentuje Tesco Polska. 

Zwolnienia obejmą zatrudnionych na stanowiskach podstawowych oraz na stanowiskach sprawujących nadzór nad pracownikami – informują związkowcy. 

Spór zbiorowy Solidarności z pracodawcą

Solidarność od 1 lutego 2017 roku weszła w spór zbiorowy ze spółką Tesco Polska z uwagi na niepodjęcie przez pracodawcę dialogu na temat podwyżek dla zatrudnionych. 

Związkowcy postulowali, aby pracodawca od 1 marca 2017 roku wprowadził: 

  • dodatkową czteromiesięczną odprawę w przypadku rozwiązania umowy o pracę w drodze wypowiedzenia lub porozumienia z przyczyn niedotyczących pracowników,
  • 10 proc. dodatku do wynagrodzenia dla pracowników, których wynagrodzenie jest niższe niż 3 000 zł z tytułu każdej zmiany zakresu czynności i/lub zmiany nazwy stanowiska dla pracowników, w tym każdej zmiany, która wystąpiła w okresie od 1 stycznia 2014 r.

Natomiast w zakresie wynagrodzeń za pracę w roku 2017 związkowcy wnosili o przyznanie:

  • pracownikom podstawowym wszystkich grup płacowych podwyżek w wysokości 350 zł brutto,
  • kierownikom sklepów, stoisk oraz zastępcy kierowników podwyżek w wysokości 200 zł brutto.

Zarobki w marketach zostały podniesione w ostatnim czasie. Podwyżki zapowiedziała Biedronka, Lidl i Kaufland – w Tesco od maja stawka dla pracowników z półrocznym stażem wynosi 2 295 złotych brutto. 

Weronika Szkwarek

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 0 ~byki

idioci tesco to jedyny supermarket w jakim można napotkać wszystkie polskie marki jakże zagraniczne ale te dobre z wyższej półki a w biedrze z logiem to jakiś ukrainski szajs a w lidlu leci towar drugiej kategorii ale dalej podróżujcie lejmajingi z workami z biedronkasa albo z aldinosa albo jak wolicie z lidla i walka o karpiosy ... Polecił bym polski market ale poza sklepami osiedlowymi dinem nie zostało chyba nic

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 ~dobrabanda

a może zacząć handlować z Rosją i Chinami - dość chłamu i śmieci ściągnęliśmy już z UE.
Najwięcej bubli jest w RTV i komputerach. Co chwilę słychać, że coś nie działa. Zrobli z nas śmietnik Europy oszuści.

! Odpowiedz
0 2 ~Piotr

bo ściągają sprzęt wadliwy i wpychają ludziom. Wielu się daje nabrać, a droga reklamacyjna jest nieraz bardzo długa. Straconego czasu nikt nie rekompensuje. Dużo jest produktów ,,refurbish,, po naprawie serwisowej o czym złodzieje nas nie informują. Taki to polski handel bo nie-rząd na to zezwala

! Odpowiedz
0 1 ~Artek

teraz kolej na mediaexpert, który sprzedaje używany sprzęt jako nowy, a UOKiK nic nie może zrobić. Urzędas, na którego płacę podatki rozkłada ręce z bezsilności. Precz ze złodziejami!!!

! Odpowiedz
0 1 ~Pikuś

i bardzo dobrze, że się oszuści wynoszą. Złodziejskie piep. tesco - oszukiwanie na cenach, na promocjach, przeterminowane produkty, a urzędasy nie reagują ,,bo mają,, inną wolę polityczną

! Odpowiedz
3 0 ~ja

Podziekujcie Partii Prezesa, ze tak bardzo sie cieszyli, ze ich glowny "sojusznik", Wielka Brytania wychodzi z Unii.

Skoro Brexit to i Tesco wychodzi z Polski...

! Odpowiedz
0 4 ~Glass

Raczej policz ile lat jest Tesco w Polsce i na ile lat miał zwolnienie z płacenia podatków - pewnie te dwie liczby się pokrywają

! Odpowiedz
3 5 ~dobrarada

Ale wczoraj wieczorem w TVPinfo pani min.Rafalska podala ze w Tesco rosna wynagrodzenia....hahahahahahahayhha Chyba jakis polprzytomny doradca pani minister zwyczajnie sie pomylil...hahahahahaha Tak sie w Polsce robi ZAMET informacyjny ...To metoda szalencow ...a nie uczciwych informatorow....

! Odpowiedz
0 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 4 ~ideal

ja osobiscie gardze wiekszoscia produktow w tesco, ale trzeba im przyznac ze maja bezkonkurencyjna cene Pampersow, no i ktory to drobny sklepikarz sprzedaje dobre mleczko kokosowe albo curry sprowadzane z azji? nie kazdy lubi codziennie mielone/schabowego.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne