REKLAMA

Zmiany na rynku ubezpieczeń. Vienna Insurance Group połączy swoje spółki

2023-09-20 18:34
publikacja
2023-09-20 18:34

Vienna Insurance Group (VIG) chce skonsolidować swoją obecność na polskim rynku z sześciu do trzech towarzystw ubezpieczeniowych - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

Zmiany na rynku ubezpieczeń. Vienna Insurance Group połączy swoje spółki
Zmiany na rynku ubezpieczeń. Vienna Insurance Group połączy swoje spółki
fot. Leonhard Foeger / /  Reuters / Forum

Jak podano, nowa struktura VIG w Polsce ma być bazą do budowy pozycji lidera w zakresie ubezpieczeń na życie i ubezpieczeń majątkowych. Celem zmian jest szersze wykorzystanie potencjału polskiego rynku.

Grupa zajmuje 4. miejsce na polskim rynku ubezpieczeń z udziałem na poziomie 9,3 proc.

Po niedawnym przejęciu polskiego biznesu Aegon, Vienna Insurance Group jest obecna w Polsce z sześcioma zakładami ubezpieczeń: trzema towarzystwami ubezpieczeń na życie (Compensa TU na Życie S.A. VIG, Vienna Life TU na Życie S.A. VIG, Aegon TU na Życie S.A.) oraz trzema markami majątkowymi (Compensa TU S.A. VIG, InterRisk TU S.A. VIG, Wiener TU S.A. VIG). Przyszła konsolidacja zakłada obecność trzech spółek na polskim rynku.

Grupa poinformowała, że planowane jest połączenie spółek majątkowych Compensa i Wiener. Jak podano, zwiększenie skali działania pozwolić ma na skuteczniejsze konkurowanie i wzmocnienie pozycji VIG w Polsce pod marką Compensa. InterRisk ma nadal samodzielnie działać na rynku.

Ponadto, połączone zostaną trzy towarzystwa ubezpieczeń na życie Vienna Life, Compensa i Aegon.

"W procesie połączenia wykorzystamy mocne strony spółek i zbudujemy wysoce konkurencyjne towarzystwa ubezpieczeniowe. Dzięki temu jeszcze lepiej wykorzystamy potencjał wzrostu na polskim rynku, który jest bardzo ważny dla Grupy VIG" - powiedział, cytowany w komunikacie, Hartwig Löger, prezes Vienna Insurance Group.

Spółki VIG w Polsce uzyskały w pierwszym półroczu 2023 roku 766 mln euro składki przypisanej brutto i zysk przed opodatkowaniem na poziomie 33,5 mln euro (wg IFRS 17/9).

Grupa poinformowała, że połączenie ma się rozpocząć przed końcem 2023 roku i zostanie sfinalizowane w drugiej połowie 2024 roku pod warunkiem uzyskania zgody polskiego organu nadzoru. (PAP Biznes)

pel/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki