Zmiana czasu w weekend. Pociągi PKP Intercity staną na godzinę

W nocy z soboty na niedzielę w związku ze zmianą czasu z letniego na zimowy, 17 pociągów PKP Intercity zatrzyma się na godzinny postój na najbliższej stacji, aby dotrzeć do celu zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy - poinformowała we wtorek spółka.

(Koleje Mazowieckie)

W ostatni weekend, z soboty na niedzielę (26-27 października) nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy, wskazówki zegara zostaną przestawione w niedzielę z godziny 3.00 na 2.00.

"Zmiana czasu letniego na zimowy wiąże się z wdrożeniem specjalnego rozkładu jazdy. Tym samym 17 pociągów PKP Intercity kursujących w noc przejściową, zatrzyma się na godzinny postój na najbliższej stacji, po czym wyruszy w dalszą trasę, aby dotrzeć do celu zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy" - poinformowała spółka w komunikacie.

Spółka przekazała, że godziny przyjazdu do miejscowości docelowych nie ulegną zmianom. W praktyce oznacza to, że np. skład TLK Ustronie relacji Przemyśl – Kołobrzeg zatrzyma się na stacji Inowrocław o godzinie 2.59 starego czasu, a odjedzie w dalszą trasę o 3.00 nowego czasu.

PKP Intercity informuje, że więcej informacji na temat dokładnych godzin kursowania pociągów w nocy z 26 na 27 października można uzyskać m.in. za pośrednictwem strony intercity.pl, na profilu przewoźnika na Facebooku, poprzez infolinię pod numerem 703 200 200 (Opłata za minutę połączenia 1,29 zł brutto. Usługę świadczy „PKP Intercity” S.A. ) oraz u konduktorów w pociągach kursujących w noc przejściową.

Przewoźnik przypomniał, że w Polsce zmiana czasu jest przeprowadzana na podstawie Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z 3 listopada 2016 r. w sprawie wprowadzenia i odwołania czasu letniego środkowoeuropejskiego w latach 2017–2021. 

autor: Aneta Oksiuta

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 grubb

Każdego roku to samo. Pasażerowie raczej potrafiliby ogarnąć tą lukę czasową a tak wszystkie pociągi w Polsce bez sensu stoją godzinę. Jakoś nie słyszałem, żeby kolej martwiła się rzekomym godzinnym opóźnieniem przy przestawianiu czasu na letni.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne