Zaskakujący wzrost inflacji, Chiny odcięte od złota i wielka hossa [Wykresy tygodnia]

2020-07-04 06:00
publikacja
2020-07-04 06:00
fot. Phongphan / Shutterstock

Kończąc kolejny tydzień 2020 roku, spójrzmy na najważniejsze i najciekawsze wykresy ostatnich kilku dni.

1. Wielka hossa drugiego kwartału

- W drugim kwartale indeks S&P500 poszedł niemal o 20 proc., po tym jak spadł o 20 proc. w pierwszym kwartale. Niemniej wynik minionego kwartału jest najlepszy od 1998 roku - mówi Krzysztof Kolany, główny analityk Bankier.pl.


2. Wysoka inflacja zaskoczyła ekonomistów

Czerwiec przyniósł nieoczekiwany skok inflacji cenowej. Roczna dynamika wskaźnika CPI powróciła powyżej 3% i tym samym wciąż znajduje się wyraźnie powyżej celu Narodowego Banku Polskiego.

3. Chiny odcięte od złota

W 2020 r. chińska branża złota stanęła na głowie. Import królewskiego metalu spadł niemal do 0, a eksport kilkukrotnie wzrósł. W efekcie po raz pierwszy od lat Chińczycy sprzedawali więcej kruszcu za granicę, niż stamtąd sprowadzali.

/ Bankier.pl na podstawie danych chińskiego urzędu statystycznego

4. Bezrobocie rośnie prawie wszędzie, ale nie w Polsce

Polska jest jednym z trzech krajów UE, w których stopa bezrobocia w maju nie była wyższa niż w lutym. Na dane o z europejskiego rynku pracy wciąż patrzeć należy jednak z pewną rezerwą.

5. Najlepszy kwartał GPW od lat

Miniony kwartał był dla WIG-u najlepszym w kończącej się dekadzie. To jednak nie efekt wielkiej hossy, a odrabiania pokoronawirusowych strat.

/ Bankier.pl

6. Tak wyglądają polskie banki

Które banki się kurczą, a które nie muszą obawiać się rywali? W której instytucji klienci najchętniej korzystają z sieci? Ilu klientów odstawiło już komputer do kąta i zarządza finansami tylko z telefonu? Podsumowujemy najnowszy raport PRNews.pl „Polska bankowość w liczbach”.

/ Bankier.pl

7. Ameryka „odzyskała” prawie pięć milionów miejsc pracy

Czerwcowe dane z rynku pracy pokazały, że największa gospodarka świata „odzyskała” kolejne miliony miejsc pracy utraconych w czasie lockdownu. Jednakże w dalszym ciągu sytuacja jest znacznie gorsza, niż była przed marcem 2020 roku.

DU

Źródło:
Tematy
Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
miko123
.1. Giełda - Super ta hossa jest, po prostu rewelacja :) zobaczymy jak zareaguje giełda jak już się skończą programy pomocowe i zostanie czysty socjal i może jakieś 200$ na tydzień plus kartki żywnościowe - 38 milionów Amerykanów jest na kartkach żywieniowych, sprzedaż wszystkiego siada, auta się nie sprzedają, .1. Giełda - Super ta hossa jest, po prostu rewelacja :) zobaczymy jak zareaguje giełda jak już się skończą programy pomocowe i zostanie czysty socjal i może jakieś 200$ na tydzień plus kartki żywnościowe - 38 milionów Amerykanów jest na kartkach żywieniowych, sprzedaż wszystkiego siada, auta się nie sprzedają, ciuchy się nie sprzedają, sklepy są zamykane, wielkie centra handlowe zamykane, sieci sklepów wielkich firm upadają, transport leży i ekonomia zwalnia pomimo tego, że został przywrócony normalny tryb funkcjonowania państwa. Demokraci robią wszystko aby uprzykrzyć Amerykanom życie, nagonka grupy Sorosa i lewicowców (Komunistów) aby zniszczyć ten kraj, do tego czarnych szczuje się na białych. Dane o bezrobociu zmanipulowane, prawie jak w Polsce - ale giełda idzie do góry :)
2. Inflacja - kogo zaskoczyła inflacja? specja co? albo wy na bankierze robicie sobie z ludzi jaja albo ci "specjaliści" robią sobie jaja z was i nas - obstawiam, że obie odpowiedzi są dobre.
3.Najwidoczniej Chiny wiedzą coś czego nie wie jeszcze reszta, być może szykuje się piękny zjazd na złocie dlatego teraz sprzedają a zaczną skupować jak będzie taniej, Chińczycy pomimo wielu ideologicznych różnic jakie nas dzielą wcale nie są głupi a wręcz powiedział bym, że wyjątkowo cwani i przebiegli.
4.Bezrobocie - jasne w Polsce do wyborów wszystko będzie rosło a po wyborach się okaże, że jednak źle spojrzeli na wykres - co kryzys to Polska jest zieloną wyspą, ciekawe to jest na prawdę.

Powiązane: Wykresy tygodnia

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki