Wielka hossa drugiego kwartału [Wykres tygodnia]

2020-07-03 17:15
publikacja
2020-07-03 17:15
fot. Stuart Monk / Shutterstock

- W drugim kwartale indeks S&P500 poszedł niemal o 20 proc., po tym jak spadł o 20 proc. w pierwszym kwartale. Niemniej wynik minionego kwartału jest najlepszy od 1998 roku - mówi Krzysztof Kolany, główny analityk Bankier.pl.

KK

/ Bankier.pl

Źródło:
Tematy
Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Advertisement

Komentarze (20)

dodaj komentarz
analizy
czas na wzrosty na giełdzie może dopiero nastąpić jak rządy obejmie PO, a to dlatego, że inwestorzy bardziej ufają liberałom niż dyktatowi jaki prezentuje PiS. Inwestorzy nie ufają za nic PiSowi, to widać na wykresie WIG I WIG 20 od momentu objecie władzy prze PiS. Jak wygrał A. Duda w maju 2015r. WIG 20 był na poziomie czas na wzrosty na giełdzie może dopiero nastąpić jak rządy obejmie PO, a to dlatego, że inwestorzy bardziej ufają liberałom niż dyktatowi jaki prezentuje PiS. Inwestorzy nie ufają za nic PiSowi, to widać na wykresie WIG I WIG 20 od momentu objecie władzy prze PiS. Jak wygrał A. Duda w maju 2015r. WIG 20 był na poziomie prawie 2600 pkt. i nigdy już nie doszedł do tego a w ciągu roku spadł do 1700pkt. Oceniam rządy PiSu tylko w odniesieniu do giełdy i mam rację bo fakty mówią za siebie.
gucio_222
Chłopie jak PO doszła do władzy to giełda runęła w dół , więc pierdo...isz głupoty. Trzeba mieć pamięć trochę dłuższą niż małpa. Teraz Duda nie ma szans bo trend idzie na Trzaskowskiego więc obstawiłem sporo spadki i zobaczymy za tydzień kto mia rację.
dijkstra
Na dodatek warto zauważyć, że po wygranej Dudy Dax i Cac również dostały rykoszetem!
gucio_222
Wygra Trzaskowski więc będzie 3 lata nawalanki, upadek giełdy, hiperinflacja i przejmowanie skredytowanych nieruchomości przez banki.Obstawiłem całą kasę na spadki i złoto więc mam spokój. Gospodarka zdechnie i dobrze, bo tubylcy powinni zapieprzać na niemieckich plantacjach szparagów a nie tworzyć konkurencję dla Niemiec.
kimdzongtusk
Ilosc minusów, którą dostałem świadczy o tym, że "ulica" napakowana akcjami po korek, czyli moja teza jest słuszna .
analizy
Idą niepewne czasy dla rynku w Polsce. Zatem, zarówno jak wygra Duda jak i Trzaskowski dla giełdy idzie nienajlepszy czas... Sytuację po wyborach widzę tak:

1. Jak wygra Duda: giełda poleci mocno na dół, bo nie będzie już żadnych hamulców do działań niepopularnych, bo ta formacje wydaje się być nieprzychylną
Idą niepewne czasy dla rynku w Polsce. Zatem, zarówno jak wygra Duda jak i Trzaskowski dla giełdy idzie nienajlepszy czas... Sytuację po wyborach widzę tak:

1. Jak wygra Duda: giełda poleci mocno na dół, bo nie będzie już żadnych hamulców do działań niepopularnych, bo ta formacje wydaje się być nieprzychylną inwestorom (patrz wykres np. WIG 20), może zacząć się łączenie niektórych państwowych spółek w miarę dobrej sytuacji z innymi kulejącymi dla finansowania skrośnego - a to nie polepsza jakości zarządzania. A np. taką możliwość wyjawił min Sasin mówiąc o powołaniu tzw. "Dywizji autobusowej" w PKP, bo PKSy mają trudna sytuację. Podobnie robiono z górnictwem i energetyką- chyba za ministra K. Tchórzewskiego. Ujawni się bardziej informacja, że wskutek pandemii król jest nagi i trzeba zacisnąć pasa, ba trzeba w tym pasie dorobić dodatkowe dziurki nawet dla wymaganego dociśnięcia... Ujawni się informacja o wstrzymaniu wielkiej ilości inwestycji, których w ostatnich latach i tak było tyle co kot napłakał....

2. Jak wygra Trzaskowski : na chwilę giełda podskoczy, bo inwestorzy bardziej wierzą liberałom niż PiSowi. Ale jak zacznie się co raz większa wojna (a to jest pewne) między Prezydentem Trzaskowskim a PiSem i rządem PiSu, to jest wielce prawdopodobne, że będzie szło do przedwcześniejszych wyborów parlamentarnych. W obliczu poturbowania gospodarki przez pandemię jest więcej niż pewne, że do takich wyborów dojdzie. I w tak niezawinionej sytuacji, jednak jest raczej pewne, że PiS te wybory przerżnie. Im później to nastąpi to prawdopodobieństwo jest większe, bo może zabraknąć pieniędzy na te wszystkie programy "...plus" i powstanie niezadowolenie i wielka inflacja. Wtedy PO będzie miała i swój rząd i swojego Prezydenta i wtedy dopiero giełda wystrzeli na maksa i tak będzie szło dalej ..., aż do wystąpienia jakiegoś nowego kryzysu światowego. Ale to nie oznacza, że dla Polaków wtedy będzie lepiej :) . Jeżeli PO nie wyciągnie wniosków z błędów jakie poprzednio rządząc popełniała, to będzie gorzej, a jak wyciągnie i zacznie szanować obywateli i interes Polski - to będzie lepiej. :)
traderfr
Jak wygra Duda giełda nie poleci w dół, wygrana Dudy jest wliczona w obecne wyceny.
gucio_222
Jak wygra Duda to giełda zareaguje na plus bo wielki business lubi silną władzę. Jak wygra Trzaskowski do giełda spadnie na pysk bo Trzaskowski będzie ścigał się z Morawieckim na rozdawanie kasy. Zresztą już to obiecuje. Kto inteligentny- to obstawił spadki.
kimdzongtusk
Klasyczna "idiotenhossa" napędzana przez tzw. ulicę czyli, ludzi , którzy dostali kasę i uważają, że tylko północ i tylko zysk. Tymczasem Buffet siedzi na gotówce a "młode wilczki" wyzywają go od idiotów bo udalo im się zarobić np. na kacjach linii lotniczych. Jak już "ulica" nasyci Klasyczna "idiotenhossa" napędzana przez tzw. ulicę czyli, ludzi , którzy dostali kasę i uważają, że tylko północ i tylko zysk. Tymczasem Buffet siedzi na gotówce a "młode wilczki" wyzywają go od idiotów bo udalo im się zarobić np. na kacjach linii lotniczych. Jak już "ulica" nasyci się akcjami i będzie chciała je sprzedać to nagle sie okaże, że nie ma na nie poptyu , no bo przecież duzi po takich wzrostach nie polożą grzecznie gotówki na tych poziomach, żeby po wzrostach odebrać akcję od drobnicy. No i wtedy będa sesje po -5%.
P.S. GPW to chyba akurat nie dotyczy bo na niej sa realne wyceny ( poza bańką na CD )
analizy
Wszystkim zainteresowanym polecam zajrzeć na poniższe linki, co może być na giełdzie, jak wygra Duda, zajrzeć na wykres np. WIG 20 itp., jak to było 5 lat temu w maju 2015r.. Jak on wtedy wygrał, to cała Giełda poleciała ostro w dół na prawie 2 lata. Teraz zapewne też tak będzie. Więc bądźcie na to przygotowani.Wszystkim zainteresowanym polecam zajrzeć na poniższe linki, co może być na giełdzie, jak wygra Duda, zajrzeć na wykres np. WIG 20 itp., jak to było 5 lat temu w maju 2015r.. Jak on wtedy wygrał, to cała Giełda poleciała ostro w dół na prawie 2 lata. Teraz zapewne też tak będzie. Więc bądźcie na to przygotowani.

https://imgur.com/a/xBNan6q
https://imgur.com/a/kooSxQv

Powiązane: Wykresy tygodnia

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki