Wzrost zainteresowania samorządów programem "Senior+"

W tym roku w ramach programu "Senior Plus" ma powstać 214 nowych placówek. Będą to domy dziennego pobytu oraz kluby seniora - poinformowała minister rodziny i pracy Elżbieta Rafalska.

(Kancelaria Prezesa Rady Ministrów)

Wyjaśniła, na program "Senior+" przeznaczono w tegorocznym budżecie 80 milionów złotych i podkreśliła, że samorządy coraz chętniej tworzą placówki dla seniorów. Otrzymują środki zarówno na nowe inwestycje, jak i na modernizację istniejących już domów i klubów seniora.

Na utworzenie dziennego domu "Senior +" można otrzymać 300 tysięcy złotych, a na klub 150 tysięcy. Placówki już istniejące będą mogły otrzymać do 300 złotych miesięcznie na utrzymanie jednego miejsca w dziennym domu lub do 200 złotych w klubie.

W domach i klubach dziennego pobytu seniorzy przez co najmniej osiem godzin dziennie mogą korzystać z pomieszczeń do wspólnych spotkań, ćwiczyć, relaksować się, nawiązywać kontakty między sobą.

Z informacji resortu rodziny i pracy wynika, że w tym roku najwięcej nowych placówek powstanie w województwach: mazowieckim, małopolskim i śląskim.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Elżbieta Łukowska/dabr

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil