REKLAMA

Wirtualna Polska kupi NextWeb Media za 19,4 mln zł

2015-06-03 14:42
publikacja
2015-06-03 14:42
Wirtualna Polska kupi NextWeb Media za 19,4 mln zł
Wirtualna Polska kupi NextWeb Media za 19,4 mln zł
fot. Tomasz Adamowicz / / FORUM

Wirtualna Polska Holding kupi spółkę NextWeb Media, właściciela m.in. portalu abczdrowie.pl, parenting.pl i blomedia.pl. Wartość samej transakcji to 19,4 mln zł, ale może ona w ciągu trzech lat wzrosnąć łącznie maksymalnie o 20,9 mln zł w przypadku ziszczenia się określonych warunków - podała Wirtualna Polska w komunikacie.

Jacek Świderski - prezes WP
Jacek Świderski - prezes WP (fot. Tomasz Adamowicz / FORUM)

NextWeb Media prowadzi działalność wydawniczą i reklamową opartą o autorskie rozwiązania content marketingowe, natywne formaty reklamowe oraz technologię big data. Czołowymi produktami grupy są serwisy abcZdrowie.pl, parenting.pl, jak również prowadzona przez spółkę Blomedia.pl platforma content marketingu zrzeszająca łącznie 600 blogów w takich kategoriach tematycznych.

Według badania Megapanel z marca 2015 roku usługi NextWeb Media docierają do 4,6 mln realnych użytkowników, a uwzględniając blogi zrzeszone w Blomedia.pl szacunkowy zasięg wynosi 5,5 mln realnych użytkowników miesięcznie.

Nieadytowane przychody grupy NextWeb Media, z wyłączeniem przychodów z transakcji barterowych w roku 2014 wyniosły 6,8 mln zł, natomiast w pierwszym kwartale 2015 roku 2,1 mln zł i wzrosły o 46 proc. rok do roku.

Cena za nabywane udziały obejmuje: 19,4 mln zł płatne w dniu zawarcia umowy oraz 3,5 mln zł płatne w przypadku osiągnięcia przez NextWeb Media określonego zysku EBITDA za okres do końca czerwca 2016 roku. Umowa zawiera również premie dla sprzedających z tytułu wzrostu wartości biznesu grupy kapitałowej NextWeb Media o co najmniej 15 proc. Wycena ta zostanie wykonana za okres 12 miesięcy zakończonych z końcem 2016 r. oraz 12 miesięcy zakończonych 30 czerwca 2018 r.

Wirtualna Polska podała, że szacunkowa wartość pierwszej premii to około 6,4 mln zł, zaś szacunkowa wartość drugiej premii wynosi około 11 mln zł.

Giełdowa spółka podała, że umowa zostanie sfinansowana ze środków pozyskanych z oferty publicznej.(PAP)

kuc/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~nieobczajony
co to jest to abczezdrowie, ani ja ani nikt z moich znajomych o tym nie slyszał, to jakiaś odmiana bananów jest??

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki