REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Warren Buffett zbroi się w gotówkę

2021-11-08 06:00
publikacja
2021-11-08 06:00
Warren Buffett zbroi się w gotówkę
Warren Buffett zbroi się w gotówkę
fot. RICK WILKING / / FORUM

Do rekordowych 149,2 mld dol. wzrosły zasoby gotówki, jej ekwiwalentów i amerykańskich bonów skarbowych w posiadaniu Berkshire Hathaway. Inwestycyjny wehikuł Warrena Buffetta nadal nie decydował się na potężne przejęcia, skupował za to akcje własne.

W III kwartale spółka zanotowała 10,34 mld dol. zysku netto, o 66 proc. mniej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Wyraźnie wolniej niż rok wcześniej puchł także portfel inwestycyjny Berkshire Hathaway - zwiększył się o 3,9 mld dol. wobec blisko 25 mld dol. w III kwartale 2020 r. O niemal miliard dolarów wzrósł za to zysk operacyjny - do 6,47 mld dol.

Konglomerat nadal powstrzymywał się od znaczących inwestycji, kontynuował jednak skup akcji własnych. Na ten cel przeznaczył w ubiegłym kwartale 7,6 mld dol. i jest na prostej drodze do pobicia rocznego rekordu z 2020 r., gdy na buybacki wydał blisko 25 mld dol. - wystarczy, że w IV kwartale wyasygnuje 4,5 mld dol.

Inwestycyjną ostrożność wyroczni z Omaha widać w danych o wielkości poduszki finansowej firmy. Na koniec września spółka miała 149,2 mld dol. gotówki, jej ekwiwalentów i amerykańskich bonów skarbowych, o niespełna 5 miliardów więcej niż 3 miesiące wcześniej.

Bankier.pl

Do holdingu Berkshire Hathaway należą m.in. ubezpieczyciel Geico, producent baterii Duracell, firma odzieżowa Fruit of the Loom, spółka kolejowa BNSF i sieć restauracji Dairy Queen. Firma Buffetta ma w portfelu także udziały m.in. w Coca-Coli, Apple, Bank of America czy American Express. Z kapitalizacją ponad 650 mld dol. jest w pierwszej dziesiątce najwyżej wycenianych spółek publicznych na świecie.

Bloomberg

Warren Buffett to jeden z najbardziej znanych inwestorów, a także jeden z najbogatszych ludzi świata - Bloomberg wycenia jego majątek na 105 mld dol., co plasuje go na 10. miejscu na świecie. Przekształcił Berkshire Hathaway z bankrutującego podmiotu działającego w branży tekstylnej w inwestycyjny holding. Znany jest ze swoich złotych myśli, np.: „Zasada numer jeden: nigdy nie trać pieniędzy. Zasada numer dwa: nigdy nie zapominaj o zasadzie numer jeden”. Jego sylwetka została przedstawiona w filmie dokumentalnym „Być jak Warren Buffett”. Inwestor już w latach młodości był matematycznym geniuszem, a w czasie wolnym bawił się liczbami i zaczytywał w „Almanachu światowym” oraz książkach w rodzaju „Tysiąc sposobów na zarobienie tysiąca dolarów”.

MKa

Źródło:
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (7)

dodaj komentarz
jko55
lorelie - najlepiej schowaj sie pod kołdrę :)
jko55
oj żeby tylko nie zaatakowali bardzo aktywnego trola - Lorelie
:):):)
lorelie
TVN i Polsat nakłaniają do łamania prawa i pomagania nielegalnym imigrantom oraz do otwarcia granic. Ci imigranci tak jak kilka dni temu atakują Europejczyków nożami w pociągach

itso_widmo_bieli
legalny nielegalny wypier
grab
Czy my Polacy w okresie Wiosny Ludów, po II Wojnie Światowej, w 1968, czy w 1991 roku byliśmy legalnymi imigrantami? Tak byliśmy, ale nikt nas na granicach nie nękał!
grab odpowiada grab
Byliśmy nielegalnymi! A jedna ponad 6 milionom Polaków pomogły: Francja, Niemcy, USA, czy Wielka Brytania.
3456
ha ha ha wcześniej też zbroił się w gotówke , to co nie wiedział że będzie taki potężny dodruk i indeksy poszybowały do nieba a może i Jowisza zahaczą.

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki