USA: pierwszy briefing służb specjalnych dla Clinton jako kandydatki na prezydenta

Hillary Clinton uczestniczyła w sobotę w biurze FBI w White Plains w stanie Nowy Jork w pierwszym briefingu w sprawach bezpieczeństwa narodowego przygotowanym dla niej jako kandydatki Demokratów w listopadowych wyborach prezydenckich w USA.

Dla kandydata Republikanów Donalda Trumpa pierwszy taki briefing zorganizowano wcześniej w tym miesiącu.

Clinton, kiedy była sekretarzem stanu w administracji Baracka Obamy, otrzymywała kopię najwyższego rangą dokumentu wywiadowczego - prezydenckiego codziennego biuletynu (President's Daily Brief) z informacjami i analizami z całego świata.

Dla kandydatów głównych partii politycznych w wyborach prezydenckich briefingi wywiadowcze organizuje się w USA od ponad 60 lat, by zapewnić bezproblemowe przejęcie obowiązków przez następnego zwierzchnika sił zbrojnych.

Przed briefingiem dla Trumpa Demokraci wyrażali wątpliwości, czy kandydat Republikanów potrafi odpowiedzialnie potraktować poufne informacje, przekazywane przez wysokich rangą przedstawicieli biura dyrektora wywiadu. Wskazywali na niektóre wypowiedzi Trumpa, takie jak sugestia, by rosyjscy hakerzy spróbowali dotrzeć do maili Clinton. (PAP)

az/ ap/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil