REKLAMA

Transportowy portret miast

2015-10-13 04:36
publikacja
2015-10-13 04:36

W Warszawie króluje komunikacja miejska, w Szczecinie bez samochodu ani rusz, w Toruniu mamy najwyższy odsetek podróżujących pieszo, a w Poznaniu rowerem - "Dziennik Gazeta Prawna" kreśli transportowy portret miast.

/ fot. Gudella / YAY Foto

Stolica jest miastem o najwyższym udziale transportu publicznego w Polsce - aż 54 proc. podróży przypada na autobusy, tramwaje i metro. Warszawa bije w tym na głowę większość zachodnich metropolii. 24 proc. przejazdów odbywa się przy użyciu aut.

Szczecin to z kolei miasto zmotoryzowanych - aż 43 proc. osób przemieszcza się tam samochodem; 37 proc. wybiera autobus lub tramwaj.

Rowerowym liderem jest Poznań, gdzie 4 proc. decyduje się na taki środek transportu. Komunikacja miejska stanowi 44 proc., a auto - 39 proc.

Mieszkańcy najczęściej poruszają się pieszo w Toruniu. Takie wędrówki są tylko nieznacznie mniej popularne niż przejazdy autem (37 do 42 proc.). A udział komunikacji miejskiej jest bardzo niski - 19 proc. Zaś w Krakowie i Gdańsku jest równowaga między środkami transportu.

Wspólny mianownik jest jeden: wszystkie miasta chcą zniechęcać kierowców do wjazdu autami do centrów - zauważa "DGP". (PAP)

rda/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt balonowy na samochód. Wszystko, co musisz wiedzieć.

Kredyt balonowy na samochód. Wszystko, co musisz wiedzieć.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~plebs
w WWA komunikacja miejska? błagam... stare zaszczane autobusy i jeszcze starsze tramwaje

" Poznaniu rowerem" poznaniacy słyną z tego że jak zalewają kawe to tak aby cukier nie wszedł...

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki