REKLAMA

Te firmy to najlepsi pracodawcy na świecie

Barbara Sielicka2013-09-18 10:36
publikacja
2013-09-18 10:36

Według studentów z 12 największych gospodarek na świecie najlepszym pracodawcom niezmiennie pozostaje Google. Studenci cenią w nim przede wszystkim  styl zarządzania, kulturę organizacji i innowacyjność.

Universum Global ujawnił ranking najlepszych pracodawców na świecie pod względem wizerunku jako pracodawcy. Oparł się on na ocenach ponad 200 tys. studentów studiów biznesowych i inżynieryjnych z najlepszych uczelni z takich państw, jak Australia, Brazylia, Kanada, Chiny, Francja, Niemcy, Indie, Włochy, Japonia, Rosja, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone.

Zmiany w czołówce rankingu

O ile pierwsze miejsce ciągle należy do internetowego giganta, tak o tyle na drugim miejscu nastąpiło spore przetasowanie. Ranking biznesowy pokazuje zaciętą walkę pomiędzy sektorami usług doradczych, bankowości inwestycyjnej oraz dóbr szybkozbywalnych. Jak podaje Universum Global, KPMG – numer dwa w ubiegłorocznym rankingu World’s Most Attractive Employers – spadł o sześć pozycji, a na jego miejsce wskoczył Ernst&Young, który awansował o 4 pozycje.

Inside Look at Google's New York Offices

Źródło: youtube.pl

– Powodem, dla którego pracodawcy są postrzegani jako atrakcyjni, jest ich silny związek z atrybutami, które studenci postrzegają jako ważne. Można wśród nich wymienić sukces rynkowy, profesjonalne szkolenia i rozwój czy bezpieczeństwo zatrudnienia. Niewątpliwie może to być zaskoczeniem, zwłaszcza że w wizerunek Pokolenia Y wpisują się takie wartości, jak odpowiedzialność społeczna biznesu, przyjazne środowisko pracy i elastyczne warunki pracy – mówi Petter Nylander, dyrektor wykonawczy Universum.

W rankingu inżynieryjnym obyło się bez tak spektakularnych zmian. Firmy z branży Komputery i Oprogramowanie rywalizują o pierwszą pozycję, która od pięciu lat należy do Google. Microsoft (miejsce 2.) zastąpił IBM (pozycja 3.). Pracodawcy w tym sektorze są mocno kojarzeni z innowacyjnością oraz dobrymi produktami i usługami.  Są to zarazem cechy, które studenci cenią wysoko.

Pierwsza dziesiątka z pięćdziesięciu Najbardziej Atrakcyjnych Pracodawców według rankingu World’s Most Attractive Employers 2013:

Biznes:  1. Google, 2. EY, 3. Goldman Sachs, 4. PwC, 5. Microsoft,   6. Apple, 7. Deloitte, 8. KPMG , 9. Coca-Cola, 10. P&G

Inżynieria: 1. Google, 2. Microsoft, 3. IBM, 4. Apple, 5. BMW Group, 6. GE, 7. Intel, 8. Siemens, 9. Sony, 10. ShellBarbara Sielicka
Bankier.pl

Źródło:
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (9)

dodaj komentarz
~x..
studenci się nie znają. co mają powiedzieć nie znając gospodarki.
~nauczyciel
Niby drobna rzecz, a wstyd szanowna Redakcjo! Mądrze piszecie, a nie przestrzegacie ortografii. "pracodawcom", to celownik: komu? czemu?, a kim? czym jesteś? odpowiada narzędnik - "pracodawcą".Ortografia, to też jeden ze składników osobistej kultury piszącego.
~xx
Bacha Siedlicka jest 'grubom redaktorkom"...
a ten lapsus z przypadkami to taki gimbusowski myk... ;)
~Pracownik
Lubie, gdy wypowiadaja sie fachowcy. Ludzie, ktorzy nie pracowali moga powiedziec kto jest najlepszym pracodawca. Szkoda, ze Ci studenci nie znaja innych firm. Te artykuly to reklama dla korporacji.
~Ziółko
W pierwszym zdaniu powinno być; najlepszym pracodawcą, a nie; "najlepszym pracodawcom" Kłania się odmiana rzeczowników przez przypadki.
-------------------------------------------------------------------
http://bigosogroch.blogspot.com/
~czytajka
Wg studentów to raczej Grupa Zywiec, Okocim i lokalne browary.
~autor
siemens, ibm i bmw - firmy posiadające bardzo niechlubną nazistowską historię
~pollock
No! A jakbyś widział ile ludzi jeździ tymi nazistowskimi BMW. A ile ludzi je chce mieć.

Nazistowskie Siemensy są nawet w Saturnie (np. pralki) a nazistowski IBM wkrótce zatrudni 2000 ludzi w Katowicach w A4 Business Park.

Idź się leczyć człowieku. Jakbyś nie zauważył, wojna skończyła się 68 lat temu.
No! A jakbyś widział ile ludzi jeździ tymi nazistowskimi BMW. A ile ludzi je chce mieć.

Nazistowskie Siemensy są nawet w Saturnie (np. pralki) a nazistowski IBM wkrótce zatrudni 2000 ludzi w Katowicach w A4 Business Park.

Idź się leczyć człowieku. Jakbyś nie zauważył, wojna skończyła się 68 lat temu. Przez takich jak ty mamy opinię hejterów i smutnych.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki