Sunex planuje split akcji

2020-06-04 17:10
publikacja
2020-06-04 17:10
thetaXstock

Sunex planuje split akcji poprzez obniżenie wartości nominalnej jednej akcji do 0,8 zł z 4 zł przy jednoczesnym proporcjonalnym zwiększeniu ich liczby do 20.291.535 sztuk - wynika z projektów uchwał na walne zgromadzenie, zaplanowane na 30 czerwca. Celem jest poprawa płynności akcji notowanych na GPW.


Kapitał zakładowy spółki nie zmieni się i będzie wynosił 16,23 mln zł.

"Przeprowadzenie procesu obniżenia wartości nominalnej akcji oraz proporcjonalnego zwiększenia wolumenu jest uzasadnione stosunkowo niewielką ich ilością na rynku. Celem tej operacji jest wzmocnienie atrakcyjności (dostępności) akcji dla inwestorów indywidualnych oraz dywersyfikacja akcjonariatu, co ostatecznie pozytywnie przełoży się na płynność walorów" - napisano w uzasadnieniu projektu. (PAP Biznes)

doa/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Firmy mogą zapłacić nawet 1 mln PLN kary

Komentarze (1)

dodaj komentarz
marco9691
szok, społka kosztuje ok. 10zl. i wg prezesa split jest lekarstwem na poprawienie płynności, czy ja jestem juz w matrixie???? rozumiem przy 200 lub 300zl.
przy wzrostach Sunex-u kilka lat temu prezes wyrzucając "parę akcji" w rynek ostudził chętnych do nabywania akcji, stwierdzając mniej więcej, że gwałtowne
szok, społka kosztuje ok. 10zl. i wg prezesa split jest lekarstwem na poprawienie płynności, czy ja jestem juz w matrixie???? rozumiem przy 200 lub 300zl.
przy wzrostach Sunex-u kilka lat temu prezes wyrzucając "parę akcji" w rynek ostudził chętnych do nabywania akcji, stwierdzając mniej więcej, że gwałtowne wzrosty są nieuzasadnione i niepotrzebne, zlote usta prezesa, jak tu inwesować w Sunex, jak prezes i tak przyhamuje kurs jak będzie za wysoko wg niego.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki